Dopravní nehoda se zraněním - Třebotov

23. 9. jsme ve 21:52 hod vyjeli na hlášenou dopravní nehodu mezi Třebotovem a Radotínem. Po příjezdu na místo bylo zjištěno, že se jedná o čelní střet osobního automobilu do stromu. Uvnitř se nacházela jedna osoba. HZS Praha – stanice 8 začínala s vyproštěním zraněné osoby. Po domluvě s velitelem zásahu jsme začali řídit dopravu, pomáhali s osvětlením místa zásahu a následným transportem do vrtulníku ZZS. Po vyšetření dopravní nehody policií a po naložení vraku byla vozovka uklizena. Na místě též HZS Řevnice, zdravotnická záchranná služba ASČR + letecká, Policie ČR. Na základně jsme byli 24. 9. v 00:04 hod.

Členové zásahu: Lukáš Ouřada, Matěj Černý, Libor Pavlík, Lukáš Rys, Václav Fafejta, David Maleček, Libor Jaroušek a Pavel Černý.


Spadlé stromy - Kosoř

18. 8. jsme v 18:47 hod vyjeli na odstranění stromů do ulice Na Pískách – Kosoř. Po příjezdu bylo zjištěno, že se jedná o 6 stromů, které bránily průjezdu. Odstraněno motorovou pilou. Na místo dorazili i kolegové z HZS Řevnice.

Členové zásahu: Václav Fafejta, Matěj Černý, Lukáš Rys, Libor Jaroušek, David Maleček, Ondřej Fafejta a Libor Pavlík.


Nalomená větev – Solopisky

17. 8. jsme v 16:21 hod vyjeli na hlášenou nalomenou větev do Solopisk. Na místě již zasahovali kolegové ze Solopisk. Jednalo se o nalomenou větší větev "soukmenné" vrby ve výšce 10 m, která byla zavěšena na jednom z kmeni. Po dohodě s majitelem bylo rozhodnuto o poražení . Strom hrozil pádem na veřejně přístupný prostor. Oba kmeny byly odstraněny za pomoci motorové pily. Druhý kmen byl navíc zajištěn přes naviják CAS 20 Iveco. Na místo dorazil též HZS Řevnice. Na základně jsme byli v 17:28 hod.

Členové zásahu: Václav Fafejta, Libor Jaroušek, David Maleček, pantáta Ouřada a Libor Pavlík.


Nalomené větve - Kosoř

17. 8. jsme v 8:18 hod vyjeli na hlášené nalomené větve do Kosoře. Větve ve výšce 4 m hrozily pádem na silnici. Díky teleskopické vyvětvovací pile jsme dvě větší větve bezpečně odstranili. Na místo též dorazil HZS Řevnice.

Členové zásahu: Václav Fafejta, Libor Pavlík, Martin Pavliš, Libor Jaroušek a pantáta Ouřada.


Odstranění stromů – Kosoř

16. 8. jsme ve 21:30 hod vyjeli na další hlášení spadlých stromů do Kosoře. Po příjezdu bylo zjištěno, že je třeba zpřístupnit cestu k chatě, kde bydlí invalidní osoba, která kvůli stromům nemůže ven z obydlí. Použili jsme motorovou pilu. Místo zásahu jsme si osvítili LED AKU halogeny. Na základně jsme byli ve 23:04 hod.

Členové zásahu: Václav Fafejta, Matěj Černý, Lukáš Rys, Libor Jaroušek, David Maleček, Martin Pavliš a Libor Pavlík.


Odstranění stromů- Kosoř

16. 8. jsme ve 20:45 hod vyjeli na hlášené odstranění stromů v obci Kosoř. Za pomoci motorové pily jsme odstranili 3 stromy. Na základně jsme byli skoro ve 21:30 hod.

Členové zásahu: Václav Fafejta, Matěj Černý, Lukáš Rys, Libor Jaroušek, David Maleček, Martin Pavliš a Libor Pavlík.


Odstranění nebezpečných stavů – Kala

16. 8. jsme v 18:56 hod vyjeli na hlášené spadlé el. vedení na silnici mezi Kalou a Solopiskami. Po příjezdu a po průzkumu bylo zjištěno, že se jedná o zlomené dva el. sloupy. Visící kabel bránil průjezdu aut. Po změření napětí bylo zjištěno, že se jedná o kabely bez el. proudu a mohli jsme provést odstranění sloupů, kabelů a tím uvolnit průjezd silnice.

Členové zásahu: Matěj Černý, Lukáš Rys, Libor Jaroušek, David Maleček a Libor Pavlík


Technická pomoc – odstranění stromu Třebotov

27. 7. jsme v 17:45 hod vyjeli na odstranění zlomeného stromu do ulice Na Výsluní . Po silném větru ořech nevydržel a rozlomil se. Půlka stromu byla zavěšena na plotu. Díky řetězovým pilám jsme ořech bezpečně rozřezali. U tohoto zásahu jsme maximálně využili teleskopickou vyvětvovací pilu. Na základně jsme byli v 19:30 hod.

Členové zásahu: David Maleček, Lukáš Rys, Libor Pavlík, Lukáš Ouřada, Libor Jaroušek, Martin Pavliš, Ondřej Fafejta a pantáta Ouřada.


Požár nízké budovy – Kuchař

17. 7. jsme v 19:51 hod vyjeli na hlášený požár nízké budovy do obce Kuchař. Po příjezdu na místo a po průzkumu bylo zjištěno, že zahořelo el. trafo. Díky včasnému zpozorování sousedy, byly škody relativně malé. Kolegové z Vysokého Újezdu připravili 1 x vysokotlaký proud. My jsme připravili přetlakový ventilátor, který jsme nakonec nemuseli použít. Na základně jsme byli ve 20:28 hod. Na místo též dorazil HZS Řevnice, JSDH Rudná a Policie ČR.

Členové zásahu: David Maleček, Lukáš Rys, Libor Pavlík, Martin Pavliš a Pavel Černý.


Vyvrácený strom - Kosoř

4. 2.2023 jsme v 10:23 hod vyjeli na hlášený spadlý strom do obce Kosoř. Po příjezdu na místo bylo zjištěno, že vzrostlý jasan brání průjezdu přes silnici. Za pomoci motorové pily jsme strom odstranili. Na místo dorazil též HZS Praha- stanice 8 Radotín . Na základně jsme byli v 11:06 hod.

Členové zásahu: Libor Pavlík, Pavel Černý, Marek Jaroušek, Václav Fafejta, Libor Jaroušek, Martin Pavliš, David Maleček, Lukáš Rys a Lukáš Ouřada.


Vyproštění vozidla - Třebotov

27.12.2022 jsme v 19:35 hod. vyjeli na hlášené vytažení osobního vozidla v lese na konci ulice V Chatách. Po příjezdu na místo bylo zjištěno, že se jedná o zapadlé policejní vozidlo 300 metrů v lese, které v těchto končinách úspěšně hledalo pohřešovanou osobu, ale bohužel se zahrabali. Po úzké lesní cestě naše CAS 20 neprojela a proto jsme čekali na velitelský vůz Ford Ranger (HZS Řevnice). Nakonec bylo vozidlo vytaženo terénní sanitkou Mitsubishi Pajero. Před samotným vyproštěním bylo třeba transportovat pohřešovanou osobu do sanitního vozu. Na základně jsme byli ve 20:29 hod. Nikdo se v černém lese neztratil. Na místě byla též Police ČR, HZS Řevnice a ZZS Trans Hospital.

Členové zásahu: Marek Jaroušek, Matěj Černý, Lukáš Rys, Libor Jaroušek, David Maleček, Lukáš Ouřada, Pavel Černý, Libor Pavlík a pantáta Ouřada


Transport pacienta - Třebotov

2. 12. jsme v 17:48 hod vyjeli na hlášený transport pacienta do místní nemocnice. Po příjezdu na místo bylo zjištěno, že je třeba pomoct s transportem pacienta z oddělení nemocnice do sanitního vozu. Na základně jsme byli v 19:05 hod.

Členové zásahu: Lukáš Rys, Libor Pavlík, David Maleček a Libor Jaroušek


Požár odpadu - Kuchař

31. 10. jsme v 18:34 hod vyjeli na hlášený požár odpadu do obce Kuchař. Po příjezdu na místo bylo zjištěno, že hoří hromada odpadu na ploše 20x5 m v plném rozsahu. Provedli jsme natažení dopravního vedení a 1x C proudu z levé strany hromady. Na dopravní vedení byly napojeny další C proudy. Z pravé strany hromady prováděli hasební práce kolegové z Vysokého Újezda. Velitel zásahu rozhodl o vyhlášení II. stupně poplachu. Na místě zasahovali HZS Řevnice, Příbram (vyšetřovatel požárů), JSDH Vysoký Újezd, Rudná, Jinočany, Solopisky, Ořech a Choteč. Na základně jsme byli ve 21:37 hod.

Členové zásahu: Matěj Černý, Libor Pavlík, David Maleček, Pavel Černý, Lukáš Rys, Libor Jaroušek a pantáta Ouřada.