Květen 2004

2.5.04 - Třebonice- na tuto soutěž jsme jeli poprvé s naší novou mašinou PS 12-lišák. Soutěž Byla na 2 pokusy a 3 hadice B s nástřikovými terči. I přes to, že jsme díky počasí neměli ještě moc tréninků (trénink byla soutěž), tak jsme dopadli slušně. O 4 setiny nám uniklo třetí místo., takže jsme skončili na 4 místě z 23 družstev .


23.05.04 - Brdská liga - Lhůta 

Konečně jsme se také zúčastnili velice atraktivní brdské ligy. Tato liga se skládá z pěti soutěží v roce a poslední soutěž je zároveň finále brdské ligy a podle nasbíraných bodů během roku se určí vítěz Brdské ligy. Pravidla jednoho kola jsou, že každé přihlášené družstvo provede útok a osm nejlepších týmů pokračuje v osmifinále. V osmifinále se jede na dva stavy, kde obě družstva vystartují zároveň a kdo provede útok rychleji ( nezáleží na čase, ale na vítězství) tak pokračuje do čtvrtfinále, semifinále a finále. Takže nejlepší týmy udělají 4 útoky. No a jak jsme dopadli? Natrénováno rozhodně máme a vítězných časů se rozhodně nebojíme. Už to nebudu okecávat. Do osmifinále jsme se nedostali, jelikož našemu strojníkovy Márovy uklouzla noha při přebíhání mokré základny a tak neuvěřitelným způsobem bruslil po základně, že jsme byli nakonec rádi, že rozkop pouze 2 béčka a 3 spoje. Takže jsme měli jedno velké N - nedokončení útoku.. Ale útok se nepovedl pouze nám, ale dokonce týmům, které se účastní pravidelně.


29.05.04. - Jinočany- memoriál Jaroslava Jůna 

Na tuto soutěž jsme jeli se starou PS 12 a s vědomým, že si zde potrénujem a že to bude brnkačka, jenže upadl koš, což se ještě zachránilo, ale když voda dorazila na troják pravý proud se záhadně zamotal do trojáku, tudíž se vytvořil dokonalí uzel, který opravdu hodně těsnil a nepropustil ani kapku vody a přihlížející Davídek- troják pouze krčil rameny a všichni jsme se osypali, jelikož jsme opět dostali jedno velké N (nedokončení). Doufáme, že jsme paní smůle udělali radost a že nás již opustí, jelikož to co se nám stalo v Jinočanech a ve Lhůtě není způsobeno neuměním ale "peškem". Uvidíme za týden.


Červen 2004

05.06.04 - Jinočany - soutěž okrsku 

- na tuto soutěž jsme jeli se starou PS 12, ale i s tímto strojem jsme vytvořili nový rekord okrsku 22.30 s. a po třetí v řadě obhájili první místo. A jsme rádi, že ta zlá paní smůla odešla (alespoň doufáme). Bylo zde pouze 9 družstev mužů a 2 družstva žen. Nově zde byl přetlakový ventil, díky kterému jsme museli trošku změnit základnu.


12.06.04 - Choteč - sv. Florián 

- na tuto soutěž jsme jeli s novou PS 12 - lišákem. Bylo zde rekordních 19 družstev a byli jsme rádi, že jsme vůbec měli kde zaparkovat naše vozidlo. Naše startovní číslo bylo 17 a i po tak dlouhém čekání (což není příjemné) jsme vybojovali 1 místo a tím po třetí v řadě obhájili prvenství v této soutěži.


Červenec 2004

03.07.04 - Brdská liga Prosenická Lhota 

Tato soutěž pro nás začala poměrně dobře. Do prvního útoku jsme si vylosovali startovní číslo 1 a s dostačujícím časem 18.81s jsme postoupili do play-off. V prvním vyřazovacím útoku jsme bojovali proti domácí Prosenické Lhotě, kterou jsme porazili časem 18.19s a poustoupili dál. V druhém vyřazovacím útoku jsme potkali kluky z Bezděkova, kterým jsme nestačili a museli jsme bojovat již jen o 3. místo s Radíčem. Nakonec jme skončili na 4. místě, jelikož v útoku s Radíčem našemu košařovi vypadl koš a bylo po třetím místě.

Sestava: koš - L. Jaroušek, spoj - M. Podzemský, lišák(mašina) - M. Jaroušek, béčkař - Chlupáč - L. Ouřada, troják - D. Maleček, levý proud - M. Chlaň, pravý proud - A. Pietrula.


31.08.04 - Brdská liga Pňovice

Oproti minulému kolu, kde jsme vylosovali startovní číslo 1 jsme zde šli naopak na řadu jako předposlední, ale to nás vůbec nepoznamenalo, jelikož jsme se do play-off dostali s časem 18.50s a postupovali jsme tak ze čtvrtého místa. V prvním vyřazovacím útoku jsme se potkali s klukama z Řehenic, které jsme porazili opravdu jen o prsa s časem 17.77s. V druhém vyřazovacím útoku jsme opět soupeřili s Bezděkovem A, který nás opět porazil možná i proto, že spojař savic Martin Podzemský při zvedání savice zakopl o roh základny a narazil hlavou přímo do mašiny, o které si myslel, že jí popotlačí (byla to opravdu výstavní "mrcha"). Takže jsme útok nedokončili a opět jsme bojovali o třetí místo, což se nám podařilo.

Sestava: koš - L. Jaroušek, spoj - M. Podzemský, lišák(mašina) - M. Jaroušek, béčkař - Chlupáč - L. Ouřada, troják - D. Maleček, levý proud - Martin Minařík SDH Třebsko , pravý proud - A. Pietrula.


 Srpen 2004

28.08.04 - Brdská liga - Bezděkov 

- na tuto soutěž jsme nejeli s nadějí na úspěch, což se bohužel i vyplnilo. Oba stálí proudaři se nemohli zúčastnit, tak jsme byli nuceni sáhnout do našich náhradníků. Vylosovali jsme zase startovní číslo 1. Čímž se ukázalo, že nám je souzeno startovat buďto první nebo poslední. Útok začal slibně, koš nasazen, savice spojené (Marťas výjimečně nezakopl:-) ) voda vylétla z mašiny do natažených béček, David na trojáku opět v pohodě doběhl a zkrotil hadice, pravý proudař Lukáš Rys trefil terč kolem 18s (což by do play-off bohatě stačilo), ale levý proudař Honza Kadlec nestihl napojit proudnici a dostal tzv. klepotici do rukou a bylo vymalováno, takzvaný Kadlecův syndrom (nestihnutí napojení proudnice) byl na světě. Takže s časem 36s jsme jen sledovali a čerpali inspiraci na příští rok.

Sestava: koš - L. Jaroušek, spoj - M. Podzemský, lišák(mašina) - M. Jaroušek, béčkař - Chlupáč - L. Ouřada, troják - D. Maleček, pravý proud - L. Rys, levý proud - J. Kadlec.


 Září 2004

11.09.04 - okresní soutěž v Okrouhle 

- No jak začít. Počasí bylo dobré. Jako první disciplínu jsme měli běh na 80 m přes překážky. Obávali jsme se toho, že překážky budou mokré, jelikož jsme začali kolem 9.30 hod na běhu jednotlivců na 80 metru přes překážky , ale bylo již od rána krásné sucho, prostě ideál. Osmdesátky se na naše poměry povedli slušně a o pár vteřin jme si oproti loňskému roku vylepšili celkový čas v této disciplíně. Dokonce běželi všichni i Mára, který nikdy neběhá a za velkého povzbuzování nastoupil na start. Přešplhal bariéru, přecupital kladinu, ale v té rychlosti mu u trojáku upadli koncovky což ho trochu zpomalilo, ale s časem 33 s doběhl a my jsme byli opravdu rádi, že náš strojník je živý a bez následků (pro nás je ale vítěz). S dobrou až velice dobrou náladou jsme se vydali na druhou disciplínu a to na požární útok. Byli jsme hodně nabuzeni, voda z mašiny vylétla dobře, béčkař natáhl taky dobře ale troják David napojil nedobře. Béčkovou koncovku spojil přes zub a bylo vymalováno a naše nabuzení skončilo. V místě trojáku byl opravdu krásný vodotrysk. Mysleli jsme si, že nás už snad nic horšího potkat nemůže. Omyl. Naše mašina "Lišák" začala zničehoš nic zdatně hořet. Bylo to jako ve špatném snu. Hasičům hoří hasičská stříkačka. A začalo slušné drama kde rozhodovali vteřiny. Mašinu jsme uhasili a na místě základny vznikl menší rybník, jenom ty ryby chyběli. Díky duchapřítomnosti našich členů a členů ostatních sborů, to dopadlo výborně a bez následků, ale stačilo málo a tragédie mohla nastat, ale ještě že to kdyby nenastalo. .. . Útok jsme nakonec nedodělali a dostali jsme velké D (diskvalifikace), což nám vůbec nevadilo, protože v disciplíně hašení hasičské stříkačky jsme byli prvnííí. Po útoku nás čekala ještě štafeta, i přes vědomí že okres 2004 pro nás skončil jsme nastoupili. První běžela "štafeta elitní" a poté "štafeta kryplů" (tyto názvy jsou pouze pracovní). Takže jsme skončili na 8 místě z 9družstev. A proč začala mašina vůbec hořet? Po rozboru videa jsme došli k závěru, že požár způsobila první hadice B, která se záhadně vymrštila a udeřila do filtrační skleničky pod nádrží a tím začal kapat benzín přímo na baterku. Tato událost námi hodně otřásla, ale ještě více spojila.

Sestava: požární útok - koš: L. Jaroušek, spoj: M. Podzemský, mašina: M. Jaroušek- Mára, béčkař: L. Ouřada, troják: D. Maleček, levý proud: A. Pietrula, pravý proud: L. Rys. 

Štafeta elitní- okno: M. Podzemský, bariéra: A. Pietrula, kladina: L. Jaroušek, hasičák: T. Sedláček 

Štafeta kryplů- okno: L. Ouřada, bariéra: L. Rys, kladina: D. Maleček, hasičák: Mára Jaroušek


25.09.04 Zličínský útok

- dopolední soutěž. Na tuto soutěž jezdíme rádi, jelikož je oproti běžným útokům jiná a to sice v tom, že všechen materiál je umístěn do hasičské Avie a soutěžící mají za úkol v co nejkratší době vyndat a pospojovat všechen materiál a provést útok. Na této soutěži jsme skončili na 3 místě z 9.družstev

Sestava: L. Jaroušek, M. Podzemský, M. Šírl, D. Maleček, L. Ouřada, L. Rys, A. Pietrula


25.09.04 o pohár starosty městské části Zličín 

- odpoledne. Tato soutěž je klasický útok na dva pokusy, podle pravidel PS na tři hadice B a nástřikové terče. První pokus se vyvedl "čupr" až na to že pravý proudař stříkal na terč 30 vteřin (běžná doba nástřiku je 8-10 s). Druhý pokus jsme jeli na jistotu a díky tomu jsme skončili na 2 místě z 15 družstev. Od prvního nás dělili 4 desetiny vteřiny.

Sestava- koš: L. Jaroušek, spoj: M. Podzemský, mašina: M. Jaroušek- Mára, béčkař: L. Ouřada, troják: D. Maleček, levý proud: A. Pietrula, pravý proud: L. Rys


 Říjen 2004

02.10.04 - "Suchdolský pohár" 

- tento den proběhla naše poslední soutěž tohoto roku. Tato soutěž patří mezi ty netradiční soutěže v PÚ. Soutěž je na dvě hadice B. Stroj je nad úrovní hladiny vody, takže se musí sát, proudaři musí zdolat překážku v podobě okna a nízkou bariéru. Všichni soutěžící mají zásahové boty, přilbu, opasek a pracovní stejnokroj PSII. Útok začal hodně dobře, nalití a nasátí bylo rychlé, ale troják Davídek bohužel nedocvakl céčkovou koncovku, která se za běhu odpojila a tím jsme ztratili dlouhé vteřiny. Na tuto soutěž se vůbec netrénuje a uspořádání základny je jiné, takže jsme to Davidovi odpustili, ale má podmínku do příští sezóny a počmáraný hadr na troják (u nás má každý svůj hadr: hadr na koš, strojnický hadr, hadr na troják,...). Této soutěže se zúčastnilo 19 družstev a my jsme skončili na 10 místě.