2020

Leden

4.1. proběhlo první cvičení jednotky tohoto roku. Opět zopakováno vše potřebné. 

10.1. jsme měli naší výroční valnou hromadu v restauraci U Růžičků a to od 19 hod. Na programu bylo přivítání hostů z okolních sborů ze Solopisk, Ořecha, Chotče, Hostivice, Nučic, Drahelčic, také jsme přivítali hosty z HZS, OSH, Obecního úřadu Třebotov, Slovanu a Klouzačky. Poté následovaly volby, zpráva o činnosti, pokladní zpráva, revizní zpráva, zpráva o činnosti mládeže, zaměření činnosti na rok 2020, řízená diskuse, usnesení, závěr a občerstvení v podobě guláše se čtyřmi knedlíky.

11.1. naši vybraní členové vyrazili na výročku do Drahelčic. Zdravice podána a k občerstvení klobása a tatranka.

19.1. jsme podali zdravici u kolegů v Solopiskách. K občerstvení vepřo, knedlo, zelo.

28.1. do výbavy jednotky přibyly 4 ks detektorů pohybu Drager Bodyguard 1000. Tento detektor je bezpečnostní pomůcka, která hlídá hasiče během zásahu uvnitř budov. Před vstupem do objektu se vyndá aktivační klíč, díky kterému se senzor aktivuje a hlídá zda je hasič v pohybu. Pokud se nehýbe více jak 25s tak začne postupně s akustickým a světelným signálem. Díky tomuto zařízení se na ohroženého hasiče upozorní dříve.

31.1. tento den jsme zavítali do Nučic, kde od 19 hod. probíhala výročka. K občerstvení chlebíčky.

Další události:

- mladí hasiči se scházeli každý pátek v tělocvičně

- na florbale běháme i v lednu 2020

- přípravy na 18. třebotovský masopust


ÚNOR

1.2. pravidelné cvičení jednotky. Procvičeno vše potřebné.

1.2. jsme vyrazili na výročku ke kolegům do Hostivice. Zdravice podána a k občerstvení guláš s chlebem.

8.2. tento den měli kolegové v Jinočanech výročku, na které jsme též podali zdravici. K občerstvení řízky.

10.2. tento den díky vichřici jsme vyjeli k 5 zásahům ... více sekce ZÁSAHY.

11.2. technický zásah Kosoř ... více sekce ZÁSAHY.

15.2. jsme podali zdravici u kluků v Ořechu na jejich Výroční valná hromada. K občerstvení guláš. Schůze byla spojena se slavnostním odhalením nového vozu DA Ford.

22.2. V sobotu 22. 2. ve 2 hodiny odpoledne začal u kostela sv. Martina 18. třebotovský masopust. Na začátku nás přivítala pí. starostka Jitka Šůrová, která nám též dala souhlas k zahájení masopustního průvodu. U kostela zazpívaly děti ze základní školy pod vedením pí. Makovcové a za doprovodu p. Říhy. Ženy ze spolku Klouzačka napekly a rozdaly koláče a buchty, k zahřátí zde byl svařák, čaj a medovina. Kolem půl třetí se masopustní průvod vydal směrem k rybníku, kde předvedl svoje ladné pohyby starý kajakář. Díky krásnému datu, ve kterém bylo hodně dvojek, bylo rozhodnuto, že se průvod musí spárovat a to díky vynálezu profesora Černého . Přístroj zvaný párovač fungoval jednoduše. Párovač z davu vybral dokonalou dvojici. Pro kontrolu správného výběru dvojic byl pozván profesor Oplzák, který odborným okem posvětil danou dvojici. Bylo zjištěno, že párování všech lidí bude trvat moc dlouho a proto profesor Oplzák přišel s nápadem mobilního párovače na vršku a pro správné naladění nám i zazpíval. U rybníka bylo připravené občerstvení od restaurace U Růžičků a díky Otu Šůrovi a jeho pomocnému týmu, který nebyl malý, jsme mohli ochutnat výborné domácí jitrnice, jelita, tlačenku, škvarkovou pomazánku, pečený prejt a polévku. Masopustní průvod se v čele s kapelou bigbend mistra Bláhy vydal na cestu obcí. Nechybělo několik zastávek, kde jsme ochutnali dobroty paní domů a díky spolku Slovan nechyběly chleby s domácí škvarkovou pomazánkou. Během průvodu opět medvědi rybařili. U lípy průvod prošel zmiňovaným mobilním párovačem profesora Oplzáka, u transformátoru byla pohřbena basa a dokonce zde létaly i jitrnice vzduchem. Průvod se vrátil kolem půl páté zpět k rybníku, kde ochotnický spolek Plamínek tvořený z místních hasičů zahrál pohádku O pejskovi a kočičce. Následovalo posezení s doprovodem od bigbendu mistra Bláhy.

Dovolte, abych vyjádřil velký dík celému organizačnímu týmu, který je tvořen z místních spolků, ale i jednotlivců, bez jejichž pomoci by masopust nebyl.

Doufáme, že kdo tuto sobotu zavítal do naší vesnice, tak se pobavil a strávil příjemný, i když větrem ošlehaný den.

28.2. schůze výboru.

29.2. VVH okrsku + okrsková schůze v Jinočanech.

Další události:

Na florbale běháme stále.

Mladí hasiči navštěvují pravidelně tělocvičnu.


BŘEZEN

7. 3. proběhlo cvičení jednotky, během kterého jsme si zopakovali vše potřebné vč. zdravovědy.

Další události: Od půlky března jsme zrušili na dobu nezbytně nutnou páteční florbaly , mladé hasiče, a další činnost. Důvodem byl zlý strejda Kovid.


DUBEN

Duben 2020

Tento měsíc jsme stále drželi odstup od zlého strejdy Kovida. Žádná činnost. Pouze jsme si upřesnili pravidla během případného zásahu. K výjezdu jsme byli připraveni jezdit v minimálním počtu členů za doprovodu známých ochranných prostředků.


KVĚTEN

V tomto měsíci se lehce rozjíždí činnost.

2. 5. cvičení jednotky za daných bezpečnostních pravidel

17. 5. zásah požár Chýnice více sekce ZÁSAHY

29. 5. schůze výboru

Zásah požár Kosoř více sekce ZÁSAHY


ČERVEN

3. 6. zásah požár Třebotov více sekce ZÁSAHY

6. 6. proběhlo pravidelné cvičení jednotky, pročistili jsme sběrač dešt´ové vody v ulici V Pořadí a zopakovali činnost hasičů při mimořádných událostí

14. 6. technický zásah Třebotov více sekce ZÁSAHY

20. 6. technický zásah Třebotov více sekce ZÁSAHY

26 .6. schůze výboru

27. 6. mladí hasiči vyrazili na první a poslední soutěž tohoto školního roku a to do Psár. Disciplína byla požární útok na dva pokusy, lepší se počítal. Vyrazili jsme s družstvem mladších i starších. První útoky měly drobné chybičky, ale druhé pokusy se povedly. Nakonec mladší žáci vybojovali 1. místo z 6 družstev a starší si odvezli cenné 2. místo ze 7 družstev. Jsou to pašáci.

Další události:

Tento měsíc jsme se opět vrátili k pátečním florbalům, bylo na čase.

Tento měsíc se opět začali po pauze strýce Kovida scházet mladí hasiči


ČERVENEC

4.7. proběhlo pravidelné cvičení jednotky. Opět jsme měli několik cvičných zásahů na rozvinování dopravního vedení a útočných proudů, komunikaci přes radiostanice, obsluhu IDP a protočení všech agregátů na CAS. Při jízdě s CAS jsme měli poruchu řazení v Kosoři. Nouzově jsme zařadili druhý převodový stupeň a doplazili se do garáže. Novou součástku vyrobil Pavel Černý a tak v 19.hodin už byla cisterna opět v provozu.

15. 7. jsme se vyrazili podívat do hasičárny kolegů z JSDH Radotín.

31. 7. schůze výboru

Další události:

Na florbale běháme a funíme i tento měsíc

Mladí hasiči mají zasloužené prázdniny tak se začnou scházet až v září.


SRPEN

1. 8. proběhlo pravidelné cvičení jednotky. Opět jsme si zopakovali vše potřebné. Obsluha agregátů, nositelé DT si zopakovali její obsluhu. Během několika cvičných zásahů jsme si procvičili rozvinování dopravního vedení a útočných proudů v různých situacích. Zalití stromků na Brandejsce.

3. 8. jsme spustili nové webové stránky. Otcem nového webu je David Maleček. Na jeho bedrech bylo samotné zpuštění a převod celé historie ze starých stránek. Starý web jsme měli v provozu přes 10 let a obstarával ho Aleš Pietrula, kterému za to děkujeme. Na stránkách se i nadále budeme snažit pravidelně aktualizovat činnost hasičů Třebotov.

20. 8. technický zásah - transport pacienta ... více sekce ZÁSAHY

24. 8. technický zásah - likvidace bodavého hmyzu ... více sekce ZÁSAHY

28. 8. schůze výboru.

28. 8. technický zásah - spadlý strom ... více sekce ZÁSAHY

Další události:

Na florbale běháme pravidelně i v srpnu

Mladí hasiči mají prázdniny


ZÁŘÍ

5. 9. cvičení jednotky. Opět jsme si zopakovali vše potřebné, co využijeme u zásahů různého druhu.

6. 9. na Brandejsce začal v 15 hod. přeložený dětský den. Tuto akci pořádají ženy z místního spolku Klouzačka. Náš úkol jako vždy bylo připravit technické zázemí pro akci v podobě stanů, lavic, vody, elektřiny a ozvučení. Také jsme měli připraveno jedno stanoviště v podobě střelby z praku. Jako střelivo byly vybrány žaludy. Počasí bylo krásné, dětí bylo dost, takže příjemné odpoledne.

11. 9. jsme připravili běžeckou trať na sobotní 7. ročník Během Třebotovem.

12. 9. se uskutečnil 7. ročník běžeckého závodu Během Třebotovem. Ráno jsme připravili zázemí pro závod. Postavili jsme stany, lavice, připravili jsme přívod elektřiny, vody, ozvučení a doladění běžecké trati, na které jsme zřídili dvě občerstvovací stanoviště. Dětské kategorie odstartovaly ve 12:30 hod. Hlavní závod 5 a 10 km ženy, muži začal ve 14 hod. Na startovní čáře se objevili i hasiči Třebotov. Běželi 3 běžci na 5 km a 3 běžci na 10 km. Všichni se ve zdraví vrátili do cíle. Celkem v hlavním závodě běželo 95 běžců a v dětských kategoriích 110. Třebotovský běh již několik let pomáhá Centru Paraple. Díky startovnému a sponzorům byla letos poslána částka 30.350,- na účet Centra Paraple. Na Brandejsce jsme strávili krásný slunný den. Více na https://www.behemtrebotovem.cz

18. 9. technický zásah - nebezpečný hmyz ... více sekce ZÁSAHY

19. 9. jsme vyrazili s mladými hasiči na soutěž v požárních útocích do Hřebče. Jeli jsme pouze s družstvem mladších. Všechna družstva měla dva pokusy a lepší se počítal. První útok se nám povedl, bohužel Vašík na pravém proudu se dotkl nástřikové čáry, a tudíž byl pokus neplatný. Druhý pokus se opět i přes lehké zaváhání na rozdělovači povedl. Problém nastal pouze u nástřikových terčů. Stříkali jsme dlouho. Nakonec jsme skončili na krásném 1. místě v druhé desítce. Všechny děti jsou jako vždy pašáci. více... Mladí hasiči

22. 9. technický zásah - přívoz vody do nemocnice ... více sekce ZÁSAHY

25. 9. schůze výboru

Další události:

Na florbale běháme a funíme i v září.

Mladí hasiči se po prázdninách opět scházejí a to opět každý pátek od 16 hod.ŘÍJEN

1. 10. jsme popřáli našemu dlouholetému členovi Františku Podzemskému k jeho sedmdesátým narozeninám.

3. 10. jsme měli pravidelné cvičení jednotky, při kterém jsme si během cvičných zásahů zopakovali všechny důležité věci.

12. 10. jsme se v místním kostele sv. Martina rozloučili s naším dlouholetým členem Miroslavem Forstem. Čest jeho památce.

23. 10. jsme do výbavy pořídili nový odvlhčovač vzduchu Rhonson R 9630. Tento typ nahradil starý model. Nový odvlhčovač má větší výkon, je tišší a má spoustu ovládacích prvků. Odvlhčovač používáme po některých návratech ze zásahů a cvičení, při kterých máme vše mokré a vlhké.

30. 10. schůze výboru. V naší historii sboru byla schůze výboru provedena přes tu internetovou síť z domova, takzvaně česky on-line. Všichni se přihlásili a krásně jsme se viděli i slyšeli.

Další události:

Florbal máme pouze část měsíce, ten zlý strejda Kovid nám to opět překazil. Místo toho má každý člen osobní trénink dle libosti.

Mladí hasiči se také scházejí pouze část měsíce.


Listopad

5. 11. nám do výbavy přibyl ozonový generátor, který dokáže bez chemie desinfikovat výstroj, výzbroj, techniku a daný prostor. Při dodržení daných pravidel je tato desinfekce zcela bezpečná. Toto zařízení je určeno především pro naše užití, ale je možno použít i v soukromém sektoru.

7. 11. jsme měli pravidelné cvičení. Opět probíhalo za daných bezpečnostních opatřeních. Cvičení jsme zkrátili na nezbytně nutnou dobu. Hlavní téma bylo obsluha agregátů, všechny stroje se jako vždy nastartovaly a zkontroloval se jejich chod, dále jsme zkontrolovali výstroj a výzbroj. Strojníci si navíc udělali kondiční jízdy.      

27. 11. schůze výboru - již po druhé v historii se schůze konala přes ten internet.

29. 11. jsme zprovoznili osvětlení na obecním vánočním stromku. Pokud některý z řetězů nebude svítit, je to tím, že je v nouzovém režimu do 12. 12. 2020.

Další události:

Na florbale díky zlému strýčkovi Kovidu nefuníme. Alespoň jsme zavedli páteční přímé přenosy přes ten intérnet. Opět jsme alespoň 1 x týdně v přímém spojení .

Mladí hasiči mají i tento měsíc pauzu. Hned jak to půjde, vyrazíme do tělocvičny.


Prosinec

5. 12. jsme měli pravidelné měsíční cvičení. Zopakováno bylo vše potřebné během několika cvičných zásahů.                                Samozřejmostí bylo odzkoušení všech agregátů a kondiční jízdy.                                                                                   

 9. 12. všichni řidiči v jednotce se zúčastnili školení řidičů. 

10. 12. jsme se vydali na STK, a to s cisternou i dopravním automobilem. Oba vozy prošly bez problémů a máme zase na rok pokoj.

12. - 15. 12. jsme po dohodě s ředitelkou ZŠ Třebotov provedli desinfekci tříd naším generátorem ozonu.

25. 12. jsme měli poslední schůzi výboru v tomto roce a to opět přes ten internet.

Další události:

Na florbale jsme běhali pouze párkrát. Když už jsme byli ve formě, tak zase přišel ten zlý strýček Kovid a dal pátkům stopku.

Mladí hasiči mají i tento měsíc volno.