2022                                                        

Duben 2022

2. 4. jsme měli cvičení jednotky. Opět zopakováno a procvičeno vše důležité.

23. 4. byl proveden sběr železného šrotu a elektroodpadu. I letos bylo co nakládat. Vesnici jsme projeli ve třech skupinách. Jedna svážela elektroodpad a dvě železo. Celkem se zúčastnilo 18 členů.

24. 4. tento den byly domontovány nové majáky. Montáž spočívala ve výměně již nevyhovujících majáků a montáží předních a zadních blikačů. Majáky i blikače jsme zvolili od firmy Whelen. Výměna byla provedena pro větší bezpečnost během zásahů.

29. 4. schůze výboru

30. 4. tento den jsme dopoledne postavili na Brandejsce hranici, abychom ji večer v 19 hod mohli zapálit. Počasí se povedlo, účast hojná. Občerstvení bylo v restauraci U Růžičků.

Další události:

Na florbale jsme běhali i tento měsíc a to každý pátek.

Mladí hasiči se scházeli pátky od 16 hod.


Březen 2022

5. 3. proběhlo cvičení jednotky. Během několika cvičných zásahů jsme si zopakovali vše důležité.

19. 3. jsme podali zdravici na výroční valné hromadě třebotovského spolku Slovan. K občerstvení guláš s knedlíkem.

20. 3. v Hostivici jsme se zúčastnili okrskové schůze, kde se mimo jiné řešily termíny soutěží a akcí jednotlivých sborů.

23. 3. naše dýchací technika prošla servisem. Jednalo se o výměnu membrán v plicních automatikách a u masek výměna průzvučných membrán a výdechových ventilů.

25. 3. schůze výboru

26. 3. zásah požár Choteč ... více sekce zásahy

Další události:

Na florbale jsme běhali i tento měsíc

Mladí hasiči se scházeli každý pátek


Únor 2022

5. 2. proběhlo cvičení jednotky, které bylo opět zaměřeno na zopakování všeho potřebného, co užijeme u zásahů.

10. 2. po cvičení jednotky jsme do výbavy doplnili kladku na roztahování vysokotlaké hadice. Kladku jsme vyrobili, vyzkoušeli a vypadá to, že bude fungovat. Během předchozího cvičení jsme zjistili, že pokud členové u proudu běží rychleji, tak "odmotávač" nestíhá ručkovat hadici, kladka tento problém vyřešila.


14. 2. jsme dodělali výměnu osvětlení uvnitř nástavby na CAS 20. Původní žárovková světla byla nahrazena LED pásky včetně hliníkových profilů. Nová světla mají menší spotřebu a nesrovnatelnou svítivost. Bylo použito 15 metrů pásků.

16. 2. Makáme na Iveco. Nové osvětlení, konečně budeme vidět na to, co z auta bereme. Byla vyměněna žárovková světla na osvětlení uvnitř kabiny za LED pásky. K tomu jsme namontovali nezávislý vypínač na strop a také jsme přidali červené osvětlení pro osvětlení kabiny za noční jízdy. Červené světlo dostatečně osvítí a zároveň neoslňuje řidiče.

17. 2. zásah strom ... více sekce zásahy

19. 2. jsme namontovali přídavná světla na CAS 20. Světla při večerním couvání dokonale nasvítí prostor za autem.

23. 2. zásah požár komínu...  více sekce zásahy

25. 2. schůze výboru

26. 2. Po roční přestávce jsme se mohli opět sejít u 19. třebotovského masopustu, který začal již tradičně u kostela sv. Martina ve 14 hodin. U kostela připravily sestry z Klouzačky svařák, čaj a domácí koláče, které přišly k chuti. Po přivítání paní starostky a následném zpěvu dětí ze základní školy byli přítomní seznámeni s tématem letošního roku. Pro letošek to byl sportovní svátek v podobě olympiády pod názvem Třebopijáda. Po přiběhnutí Lojzy Rychlého s ohnivou loučí se průvod za doprovodu Bigbendu mistra Bláhy vydal směrem k rybníku, kde bylo připraveno občerstvení od Honzy Hory a domácí dobroty ze zabijačky připravil Ota Šůra se svým početným týmem. Po příchodu byla též losována masopustní tombola, kde hlavní cenou byla čest držet třebopijádský oheň. Po zazpívání sportovní hymny byly představeny tři nové sporty. Dvojskeleton, skok na lyžích do výšky a chlapské synchronní krasobruslení . Po ukázkách sportů se vydal dav na průvod vesnicí. Během cesty bylo možno všechny nové sporty na vlastní kůži vyzkoušet. Na osmy zastávkách jsme ochutnali pohoštění od ochotných hostitelů a nechyběly ani chleby se škvarkovou pomazánku od Slovanu . Také byl k vidění rybolov medvědů, slalom medvědů a soutěž o nejrychlejšího Třebopijáka, kterým se stal pan František a který jako dar dostal první třebotovskou bystu. Před návratem k rybníku si bylo možno ještě hodit na cíl, kde musíme pochválit všechny soutěžící. Téměř všichni se dokonale trefovali na střed. Po příchodu k rybníku jsme za pomoci dětí ukončili náš sportovní svátek.

Další události:

Na florbale běháme i nadále

Mladí hasiči se scházejí pravidelně v tělocvičněLeden 2022

2. 1. - jsme měli cvičení jednotky. Cvičení se zaměřilo především na obsluhu CAS 20 Iveco a zopakování uložení věcí v nástavbě. Také jsme provedli cvičný zásah s použitím vysokotlakého proudu. Nositelé dýchací techniky si procvičili její obsluhu.


8.1.  naši vybraní členové vyrazili na výročku do Drahelčic. Zdravice podána a k občerstvení klobása 

13.1. byli na CAS 20 provedeny polepy, které vyžaduje HZS. Jednalo se o bílé pruhy na bočních roletách a zadní části.

17. 1. jsme finálně dodělali uložení elektrických prodlužovacích kabelů, halogenových a AKU světel. Vše je uloženo pěkně pohromadě, přehledně a kousek od centrály.

20. 1. do CAS 20 byla namontována "dálniční krabička" na mýto.

28. 1. schůze jednotky

29. 1. kondiční jízdy strojníků.

Další události:

Na florbale jsme běhali i v lednu

Mladí hasiči se scházeli pravidelně v tělocvičně.