2021

Červenec 2021

2. 7. jsme provedli mytí a leštění naší CAS.

3. 7. tento den se ženil náš dlouholetý člen Lukáš Rys a my jsme byli u toho. Ano, řekl Ano a rázem je na Praze- západ pár chráněných Rysů. Jelikož se svatba uskutečnila v termínu našeho pravidelného cvičení, tak jsme vše spojili dohromady. Na svatbě si i novomanželé procvičili práci s hadicemi.


11. 7. jsme po delším plánování, odkládání a přesouvání termínu vyrazili do Vysokého Mýta, kde zaparkoval kamion FireDragon 9000 od firmy Dräger , což je unikátní pojízdný trenažér na procvičení hašení uvnitř budov. Tento kamion jezdí po celé Evropě a na pár dní v roce zavítá do České republiky. V tomto trenažéru je díky tryskám s Propanem možno nacvičit reakce ohně na pulzní hašení i samotný vstup do hořící budovy. Před samotnou praxí jsme si zopakovali důležitou teorii. Poté následovalo cvičení s proudnicí a následně jsme vyrazili na krocení ohně. Toto cvičení bylo velkým přínosem pro naši jednotku.


8. 7. technický zásah ZÁSAHY

9. 7. technický zásah ZÁSAHY

14. 7. technický zásah ZÁSAHY

19. 7. tento den jsme zdárně ukončili maturitní studium našeho člena Marka Jarouška. Někdo by mohl namítnout, že se jedná o ryze soukromou věc, ale v tomto případě to byla týmová a koordinovaná akce.

22. 7. jsme měli výjezdní zasedání se společnou sváteční steakovou hostinou na počest našeho dlouholetého člena Pavla Černého, který oslavil čtyřicítku do stovky. Akce s názvem kurz zdravovědy se zdařila a v našich vzpomínkách dlouho zůstane.

Tento den jsme si zarezervovali a zaplatili zálohu na pronájem rekreačního střediska na okraji Prahy. Ještě se musí vše dořešit písemně

30. 7. schůze výboru

Další události:

Mladí hasiči mají prázdniny.

Na florbal chodíme, ale na venkovní hřiště, kde nám mušky létají do úst. Tělocvičnu mají pronajatou filmaři.

Nedělní běhy stále přetrvávají

CAS Iveco je stále u lékaře s čerpadlem.Červen 2021 

5. 6. jsme měli pravidelné cvičení jednotky. Tak jako vždy jsme zopakovali důležité činnosti, které využíváme u zásahu. Zacvičili jsme si s hadicemi, dýchací technikou, radiostanicemi, agregáty a vše jsme zvládli bez cviček.

17.-21. 6. jsme vyrazili na rekreaci ROH do Horních Albeřic - Krkonoše. Tato rekreace se koná již řadu let, ale letos se poprvé přesunula ze zimních měsíců na léto. Je to rekreace pouze mužská s dětmi. Doma zůstali jen ti, co zlobili. Takže na zásah bylo vyčleněno zmenšené družstvo. 

23. 6. technický zásah ... více sekce ZÁSAHY

25. 6. schůze výboru

26. 6. jsme vyrazili na dětskou soutěž do Psár, a to na požární útok. Celkem jsme poskládali dvě družstva mladších žáků. Úmyslně jsme na startovní čáru postavili vždy pětičlenné družstvo. Chtěli jsme, aby si děti útok řádně užily a byly vytížené. Útoky byly na dva pokusy a lepší se počítaly. Všechny pokusy děti dodělaly a neměly ani jedno "enko". Skončily na 4. a 7. místě. Jsou to pašáci. foto Mladí hasiči

Další události:

Na florbale opět funíme

Mladí hasiči se opět scházejí

CAS Iveco je stále u doktora ve firmě Kobit.Květen 2021

1. 5. jsme měli cvičení jednotky. Opět bylo procvičeno a zopakováno vše důležité.

- tento den jsme též pomáhali s organizací cyklistického závodu Kolo pro život. Letošní ročník byl trošku jiný. Nebyl hromadný start. Závodníci startovali postupně v době od 9 do 15 hodin, což pro nás znamenalo více času na trati. Přes náš sektor projeli všichni cyklisté bez újmy. Celkem se na trati prostřídalo 18 členů


11. 5. jsme na cisterně CAS 25 Š 706 vyměnili autobaterii, která ze dne na den umřela. Alespoň jsme udělali dobrý skutek          novému majiteli.

24. 5. jsme přivezli staronovou CAS Iveco ze servisu, kde byl zkontrolován celkový stav vozu a provedeny potřebné           servisní práce. Po příjezdu jsme provedli vyčištění nástavby, kabiny, byly strženy staré polepy a namontované nové SPZ.


25. 5. technický zásah, čerpání vody ..více sekce ZÁSAHY

26. 5. jsme odvezli CAS Iveco do firmy Kobit na výměnu vodního čerpadla. Po zvážení všech možností jsme přistoupili k               výměně čerpadla za české THZ 3000. Zastavili jsme se na oběd v Pivnici Hájenka :-)))


28. 5. Schůze výboru

Další události:

Na florbale již funíme.

Mladí hasiči se již scházejí.

Tento měsíc byli členové jednotky očkováni proti Covidu.Duben 2021

1. 4. jsme na apríla přivezli od kolegů z Radotína staronovou cisternu. Jedná se o CAS Iveco Magirus 4x4, voda 3000 litrů / pěna 300 litrů, která v létě nahradí naši CAS 25 Š706. Rozhodování bylo těžké, ale po zhodnocení plusů a mínusů jsme se k tomuto kroku rozhodli. Děkujeme vedení městské části Praha 16 -Radotín a kolegům z JSDH Radotín za možný bezúplatný převod. O voze budeme více informovat po zařazení do výjezdu.


3. 4. jsme měli cvičení jednotky. Opět bylo zopakováno vše potřebné, co užijeme u zásahů.

8. 4. zásah, požár sila ...více sekce ZÁSAHY

10. 4. po roční pauze proběhl tento den sběr železného šrotu a elektroodpadu. Jako každý rok, tak i letos bylo co nakládat. 

Další události: Na florbale nefuníme, každý funí sám v lesích . Nedělní běhy jsou i tento měsíc.Mladí hasiči mají stále prázdniny


Březen 2021

6. 3. jsme měli pravidelné cvičení jednotky. I tento den jsme si zopakovali vše potřebné, co u zásahů využijeme. Také proběhly kondiční jízdy, obsluha agregátů a kontrola výstroje a výzbroje.

26. 3. schůze výboru opět přes ten internet

27. 3. zásah, požár ... více ZÁSAHY

Další události:

Mladí hasiči stále odpočívají.

Místo pátečních florbalů má každý individuální trénink. Pro porovnání kondičky jsme zavedli nedělní běhy lesem samozřejmě za bezpečnostních opatření.


Únor 2021

6. 2. pravidelné cvičení jednotky. Opět jsme si zopakovali u cvičných zásahů potřebné věci, které užijeme u zásahů reálných. Během kondičních jízd jsme navštívili kolegy ze Solopisk, kde jsme si též udělali jeden cvičný zásah.

10. 2. technický zásah - transport pacienta.  více ...ZÁSAHY

24. 2. zásah, požár. více ... ZÁSAHY

26. 2. schůze výboru. Opět přes ten intérnet.

27. 2. jsme na žádost místního občana provedli kácení vzrostlé třešně. Díky malému volnému prostoru kolem stromu jsme museli kácení provést díky lanové technice. Nikdo nespadl. Nikdo se nepodřezal.

Další události:

Na florbale opět nefuníme

Mladí hasiči mají stále hasičské prázdniny


Leden 2021

2.1. jsme měli pravidelné cvičení jednotky. Opět jsme byli nuceni cvičení lehce zkrátit a provést nezbytné činnosti. Obsluhu agregátů, kontrolu techniky, výstroje a výzbroje a kondiční jízdy.

19.1. se v hasičárně prováděly sondy základů, zdiva a stropů. Bylo zapotřebí přeparkovat auta a přendat věci, aby se mohly provést výkopové práce. Sondy se dělají z důvodu budoucí přestavby obecního úřadu.

29.1. schůze výboru opět přes ten internet.

Další události:

Na florbale opět neběháme, protože ten zlý strejda Kovid nám to zakázal. Kdo může tak lítá po lese.

Mladí hasiči se ze stejného důvodu také nescházejí.