2007

dvě Soutěže na Zličíně

Soutěž na Zličíně pro nás měla být příjemným zakončením letošní sezóny. Dopoledne se vždy koná zličínský útok a odpoledne již klasická soutěž. Na zličínský útok jsme se nijak zvlášť nepřipravovali. 5 min před útokem jsme se domluvili, kdo co bude dělat. Tuto soutěž jsme brali pro legraci a osmé místo tomu i odpovídalo. Na odpolední soutěž jsme se těšili víc. Již tradičně jsme si zajeli na výborný oběd do Sobína a pak jsme se vydali na hřiště, kde odpolední soutěž probíhala. Den před tím si náš košař Líba na florbale vymknul kotník a tak šel na jeho post Dejvy a na troják Čenda. Na útok jsme šli jako poslední z dvanácti soutěžících. Mezitím předvedli pěkný útok kluci z Dolních Měcholup, kteří nakonec skončili na druhém místě. Poslední byla řada na nás. Koncentrovali jsme se na útok. Při nástupu na startovní čáru se Mára (strojník) zeptal "paní rozhodčí" zda-li má nastartovat mašinu ona odkývala, řekla, ať jdeme na start a druhá "paní" rozhodčí nás diskvalifikovala, za spuštění mašiny, což podle pravidel PÚ není možné. Mára tedy vypnul mašinu a kohout k benzínu. Samozřejmě to neměl dělat, neboť při útoku nemohl nastartovat mašinu a výsledný čas přes 43 vteřin odpovídal našemu pozdějšímu rozhořčení, kdy jsme již nemohli absolvovat druhý pokus. Čekali jsme, že se domluvíme a budeme moci absolvovat i druhý pokus, ale marně. "Rozhodčí" nám to nepovolili, i když na tom měli svůj podíl viny. To nás velmi rozhořčilo a odjeli jsme domů. Takto by se soutěže rozhodně pořádat neměly. Je zajímavé, že organizátoři povolili výjímku, kdy se proudnice mohly dotýkat země, ale pak dost neeticky zasáhnou do průběhu soutěže. Snad si to "paní rozhodčí" z Třebonic a Zličína vezmou k srdci. A nejenom oni a ujasní si pravidla, aby byla naprosto rovná pro všechny. Ještě bych rád podotknul, že jsme nepochopili výhrady k obuvi, kterou jsme s pořadateli konzultovali.


17.6.07  soutěž Svatý Florián

10 hodin místo-fotbalové hřiště Choteč. Počasí bylo nádherné polojasno a podmínky vynikající. Pro nás začali přípravy na soutěž už v 9 hodin, aby pozměněná sestava neudělala ostudu a nejeli jsme jenom na výlet. Startovní číslo 4 nebylo špatné, ale za účasti dvou dobrých družstev s Klínce, kteří startovali až po nás to nebylo dobré. Start proběhl dobře až po základnu a pak to začalo. Nepovedené spoje na trojáku, špatné nalití vody a celkový čas 26.31 a bylo jasné že na první místo můžeme zapomenout. Po nás nastopil Klínec "B" a my se začali bát jak dopadnem. Rozběhli to super bohužel zamotané céčko u rozdělovače a nedokončení útoku je odsoudilo na poslední místo. Další kdo mohl ohrozit naší pozici zatím na prvním místě byli Drahelčice. Bohužel čas který dosáhli na okrskové soutěži 27.00 nezlepšili a čas 30.06 stačil na 4.místo. Hostivice si rozdali domácí souboj ženy proti mužům a jenom velmi těsným rozdílem muži vyhráli. A pak to přišlo Klínec "A" a v poklidném tempu provedený útok bez chyb a čas 26.10 nás odsunul na druhé místo. Poslední startovali Nučice a po propadu na okrsku těsně překonali i Jinočany. Tak těsné časy nepamatuji, aby rozhodovali setiny nebo desetiny vteřiny. Už se těším na další klání za týden v Jinočanech.

1. Klínec "A"                 26.10                                                                                                  

2. Třebotov                26.31                                                                                                   

3. Choteč                   29.66                                                                                                 

4. Drahelčice muži    30.06                                                                                                 

5. Ořech                     31.19                                                                                                   

6. Drahelčice ženy    31.44                                                                                                   

7. Nučice                  37.81                                                                                                     

8. Jinočany               37.84                                                                                                      

9. Hostivice muži      41.39                                                                                                   

10. Hostivice ženy    41.41                                                                                                     

11. Klínec "B"               N


soutěž Jaroslava Juna

Po roce jsme vyjeli na soutěž do Jinočan o putovní pohár Jaroslava Juna. Specialitou této soutěže je, že proudaři překonávají překážku takzvané okno. Vzhledem k malému počtu soutěžících má každé družstvo dva pokusy a může své chyby při prvním útoku napravit nebo naopak ukázat co se dalo ještě pokazit. (počítá se lepší dosažený čas)

Počasí tentokrát moc nepřálo. Před začátkem soutěže zapršelo, ale potom opět vykouklo sluníčko. Jako první se na start postavili muži s Drahelčic. Bohužel koš jim vyklouzl a zdržení je dostalo na čas 36,21. Družstvo Ořecha předvedlo co je v pravidlech zakázáno, když levý proudař nedoběhl a nemohl dostříknout na terč tak mu pravý proudař ukončil jeho trápení a sestříkl plechovku ukrytou za terčem. Ukončil tím tak jejich pokus jako neplatný a mohli se začít připravovat na svoji druhou šanci. Na start jsme šli třetí bohužel právě, když měla začít naše příprava začalo pršet a kdo se nestihl schovat byl během chvilky úplně mokrý. Naštěstí rozhodčí nechtěli také zmoknout a naše příprava začala po vydatném lijáku, který netrval dlouho. Start se nám povedl a jediný zádrhel nebo spíše uzel byl na levém proudu "C", ale voda si našla cestu a stopky se zastavili na čase 26,75s. Po nás nastoupili místní borci a předvedli, že doma je doma a podali velmi dobrý výkon s časem 29,00s.Jako další nastoupili ženy s Drahelčic a opět dokázali, že mužské týmy musejí dávat velký pozor, aby nezůstávali zahanbeni svými výkony a čas 32,41s tomu odpovídal a po jejich nedokončeném prvním kole byli na třetím místě. Poslední kdo ze šestice soutěžících nastoupil byli Nučice a časem 35,79s po prvním kole byli čtvrtí. V druhém kole muži Drahelčic bohužel předvedli, že dnes se jim opravdu nedaří a čas 52,88s je definitivně odsoudil až za družstvo žen. Ořech předvedl, že opravdu umí 27,84s. Náš druhý útok jsme tak trochu zariskovali a předvedli jsme ho s PS8. Všechny jsme tak překvapili, protože taková rarita se moc nevidí. Nikdy jsme s PS8 netrénovali což byl problém pouze pro strojníka a košaře, který je zvyklí dělat koš shora a strojník nevěděl zda to motor zvládne po výměně svíček a seřízení tak nějak na poslech. Motor zvládnul vše tak jak měl. Jenom strojník byl překvapen, když musel točit kohouty na místo pákových. Košař také nezvládl nasadit koš napoprvé, ale i tak jsme dosáhli čas 38,68s. Jinočany nezvládli druhý pokus a ženy Drahelčic si pohoršili přibližně o 6,5s. Nučice tentokrát předvedli perfektní výkon a časem 28,78s si zajistili třetí místo a uzavřeli tak druhé kolo.

    S T A R T          DRUŽSTVO              1.KOLO                    2.KOLO                  POŘADÍ             

            1         Drahelčice muži                36,21                       52,88                         6                                                           2           Ořech                                D                           27,84                         2                                                           3         Třebotov                           26,75                       38,68                         1                                                         4          Jinočany                          29,00                      44,53                          4                                                          5        Drahelčice Ženy                32,41                       39,06                        5                                                           6           Nučice                             35,79                      28,78                          3


3.6.2007 BL Zalužany