ZÁSAHY 2010

2010

Technický zásah - odstranění sněhové pokrývky

7.12. jsme měli v 18 hod. technický zásah na odstranění sněhových a ledových převisů na střeše obecního úřadu. Zásah trval 2 hod.


Technický zásah - oplach silnice

8.9. v 18.30 hod. jsme měli technický zásah na oplach silnice - z důvodu vrtání kanalizace v ulici K Louži a díky vzniklé bahnité kaluži jsme byli požádáni starostou obce o její zneškodnění. Takže jme provedli oplach silnice od bahna a následné propláchnutí kanálu. Zásah trval 71 min. a 34 sekund.


Technický zásah - odčerpání obecní studny

16.8. jsme v 18 hod. jeli odčerpat obecní studnu "u Čedíka". Po vydatných deštích se zvýšila hladina a začala zaplavovat sklep přilehlého domu. V hasičárně jsme byli v 19.15 hod. a dokonce do studny nikdo nespadl ani nebyl vhozen.

Členové zásahu:
Jaroušek Libor, Maleček Davídek, Lukáš Ouřada
, Martin Podzemský, Honza Kadlec a pantáta Ouřada


Nehoda automobilu

18.7. ve 12.31 hod. jsme vyjeli k dopravní nehodě na silnici 101 z Třebotova na Radotín. Po příjezdu na místo již zasahoval HZS Praha a ZS P-Z, kteří přijeli chvíli před námi. V osobním automobilu byly dvě zraněné osoby, které byly ošetřeny ZS a z auta vylezly sami.Po dohodě s velitelem zásahu jsme pomáhali s řízením dopravy a po vyšetření dopravní police jsme zasypali vylité provozní kapaliny sorbentem a provedli úklid komunikace. Doma jsme byli v 15:03 hod.

Členové zásahu:
Jaroušek Libor, Maleček Davídek,
Marek Jaroušek, Martin Podzemský, Lukáš Rys


Likvidace vosiho hnizda

17.7. ve 21.00 hod. jsme vyjeli na zneškodnění vosího hnízda do ulice K Mejtku. Vosí hnízdo bylo v zahradní kůlně a po domluvě s vosami bylo odstraněno. Poté jsme jeli ještě zneškodnit sršně, kteří obtěžovali okolí, a to v osadě Na Pískách v podkroví jedné z chat.

Členové zásahu:

Maleček Davídek, Marek Jaroušek, Honza Kadlec , Martin Kodým


Technický zásah - únik nafty

24.6. V 19:35 hod nám byl nahlášen únik nafty ze dvora u samoobsluhy, který je nyní používán stavební firmou provádějící kanalizaci v Třebotově. Dělníci se rozhodli opláchnout vodou sedačky a koberce z auta, na které se pravděpodobně zvrhnul za jízdy kanystr s naftou. Nepříjemné je to, že nafta začala vtékat do kanálu, který ústí do rybníku. Naftu kolem kanálu jsme zasypali sorbentem. V rybníce jsme viděli naštěstí jen mizivé množství nafty. Vše bylo nahlášeno starostovi obce, aby již taková věc nenastala.


Technický zásah - pokácení stromu

17.4 na žádost ředitele školy a následně starosty obce byla v zahradě MŠ poražena stará hrušeň a v zahradě ZŠ byly poraženy ještě dva staré stromy.

Členové zásahu:
Jaroušek Libor, Maleček Davídek, Ouřada Chlupáč, Honza Kadlec, Martin Kodým


Technická výpomoc - proplach kanálů u Traktorky

10.4. ve 13.10hod. jsme na žádost OÚ vyjeli na proplach kanálu u "traktorky". Kanálníkama jsme byli do 15.20 hod.

Členové zásahu:
Jaroušek Libor, David Maleček, Martin Kodým


Technická výpomoc - oplach betonu u OÚ

22.3. na žádost OÚ jsme v 18.45 hod. provedli oplach schodů u OÚ, před instalací nového povrchu, který srovná stávající nerovnost.

Členové zásahu:
Jaroušek Libor, David Maleček, Martin Kodým, Jiří Kadlec, Honza Kadlec


Technická výpomoc - oplach betonu

20.3 na žádost obecního úřadu jsme v 9.15 hod. jeli opláchnout vodou beton a schody před místní samoobsluhou, kde tento den specializovaná firma začala opravovat vydrolený povrch a podklad musel být dokonale opláchnut. V hasičárně jsme byli v 10.30 hod

Členové zásahu:
Jaroušek Libor, David Maleček, Martin Kodým


Zatopený sklep v restauraci U Kalinů

17.3. v 11.15 hod. nám byl nahlášen zatopený sklep v retauraci U Kalinů. Sklep byl zatopen nad kolena Lukáše Bukyna Rysa. Zatopení bylo způsobeno vysokou hladinou spodní vody. Voda byla odčerpána pomocí plovoucí. Zásah trval do 12.40 hod.


Technický zásah (Vylitá nafta)

17.3. v 7. 40 hod. jsme měli technický zásah "u louže". V ranních hodinách zde jistý poberta kradl ze zaparkovaného nákl. auta naftu, kterou vylil na silnici. Takže jsme provedli dosypání sorbentem po HZS Řevnice. Celkem jsme použili 2 pytle sorbentu.


Technický zásah odstranění sněhu

30.1. OÚ


Technický zásah odstranění sněhu

18.1. školka


Technický zásah odstranění sněhu

10.1. OÚ