ZÁSAHY 2023                                                                                                                                          

Vyvrácený strom - Kosoř

4. 2.2023 jsme v 10:23 hod vyjeli na hlášený spadlý strom do obce Kosoř. Po příjezdu na místo bylo zjištěno, že vzrostlý jasan brání průjezdu přes silnici. Za pomoci motorové pily jsme strom odstranili. Na místo dorazil též HZS Praha- stanice 8 Radotín . Na základně jsme byli v 11:06 hod.

Členové zásahu: Libor Pavlík, Pavel Černý, Marek Jaroušek, Václav Fafejta, Libor Jaroušek, Martin Pavliš, David Maleček, Lukáš Rys a Lukáš Ouřada.


Požár nízké budovy – Kuchař

17. 7. jsme v 19:51 hod vyjeli na hlášený požár nízké budovy do obce Kuchař. Po příjezdu na místo a po průzkumu bylo zjištěno, že zahořelo el. trafo. Díky včasnému zpozorování sousedy, byly škody relativně malé. Kolegové z Vysokého Újezdu připravili 1 x vysokotlaký proud. My jsme připravili přetlakový ventilátor, který jsme nakonec nemuseli použít. Na základně jsme byli ve 20:28 hod. Na místo též dorazil HZS Řevnice, JSDH Rudná a Policie ČR.

Členové zásahu: David Maleček, Lukáš Rys, Libor Pavlík, Martin Pavliš a Pavel Černý.


Technická pomoc – odstranění stromu Třebotov

27. 7. jsme v 17:45 hod vyjeli na odstranění zlomeného stromu do ulice Na Výsluní . Po silném větru ořech nevydržel a rozlomil se. Půlka stromu byla zavěšena na plotu. Díky řetězovým pilám jsme ořech bezpečně rozřezali. U tohoto zásahu jsme maximálně využili teleskopickou vyvětvovací pilu. Na základně jsme byli v 19:30 hod.

Členové zásahu: David Maleček, Lukáš Rys, Libor Pavlík, Lukáš Ouřada, Libor Jaroušek, Martin Pavliš, Ondřej Fafejta a pantáta Ouřada.


Odstranění nebezpečných stavů – Kala

16. 8. jsme v 18:56 hod vyjeli na hlášené spadlé el. vedení na silnici mezi Kalou a Solopiskami. Po příjezdu a po průzkumu bylo zjištěno, že se jedná o zlomené dva el. sloupy. Visící kabel bránil průjezdu aut. Po změření napětí bylo zjištěno, že se jedná o kabely bez el. proudu a mohli jsme provést odstranění sloupů, kabelů a tím uvolnit průjezd silnice.

Členové zásahu: Matěj Černý, Lukáš Rys, Libor Jaroušek, David Maleček a Libor Pavlík


Odstranění stromů- Kosoř

16. 8. jsme ve 20:45 hod vyjeli na hlášené odstranění stromů v obci Kosoř. Za pomoci motorové pily jsme odstranili 3 stromy. Na základně jsme byli skoro ve 21:30 hod.

Členové zásahu: Václav Fafejta, Matěj Černý, Lukáš Rys, Libor Jaroušek, David Maleček, Martin Pavliš a Libor Pavlík.


Odstranění stromů – Kosoř

16. 8. jsme ve 21:30 hod vyjeli na další hlášení spadlých stromů do Kosoře. Po příjezdu bylo zjištěno, že je třeba zpřístupnit cestu k chatě, kde bydlí invalidní osoba, která kvůli stromům nemůže ven z obydlí. Použili jsme motorovou pilu. Místo zásahu jsme si osvítili LED AKU halogeny. Na základně jsme byli ve 23:04 hod.

Členové zásahu: Václav Fafejta, Matěj Černý, Lukáš Rys, Libor Jaroušek, David Maleček, Martin Pavliš a Libor Pavlík.


Nalomené větve - Kosoř

17. 8. jsme v 8:18 hod vyjeli na hlášené nalomené větve do Kosoře. Větve ve výšce 4 m hrozily pádem na silnici. Díky teleskopické vyvětvovací pile jsme dvě větší větve bezpečně odstranili. Na místo též dorazil HZS Řevnice.

Členové zásahu: Václav Fafejta, Libor Pavlík, Martin Pavliš, Libor Jaroušek a pantáta Ouřada.


Nalomená větev – Solopisky

17. 8. jsme v 16:21 hod vyjeli na hlášenou nalomenou větev do Solopisk. Na místě již zasahovali kolegové ze Solopisk. Jednalo se o nalomenou větší větev "soukmenné" vrby ve výšce 10 m, která byla zavěšena na jednom z kmeni. Po dohodě s majitelem bylo rozhodnuto o poražení . Strom hrozil pádem na veřejně přístupný prostor. Oba kmeny byly odstraněny za pomoci motorové pily. Druhý kmen byl navíc zajištěn přes naviják CAS 20 Iveco. Na místo dorazil též HZS Řevnice. Na základně jsme byli v 17:28 hod.

Členové zásahu: Václav Fafejta, Libor Jaroušek, David Maleček, pantáta Ouřada a Libor Pavlík.


Spadlé stromy - Kosoř

18. 8. jsme v 18:47 hod vyjeli na odstranění stromů do ulice Na Pískách – Kosoř. Po příjezdu bylo zjištěno, že se jedná o 6 stromů, které bránily průjezdu. Odstraněno motorovou pilou. Na místo dorazili i kolegové z HZS Řevnice.

Členové zásahu: Václav Fafejta, Matěj Černý, Lukáš Rys, Libor Jaroušek, David Maleček, Ondřej Fafejta a Libor Pavlík.


Dopravní nehoda se zraněním - Třebotov

23. 9. jsme ve 21:52 hod vyjeli na hlášenou dopravní nehodu mezi Třebotovem a Radotínem. Po příjezdu na místo bylo zjištěno, že se jedná o čelní střet osobního automobilu do stromu. Uvnitř se nacházela jedna osoba. HZS Praha – stanice 8 začínala s vyproštěním zraněné osoby. Po domluvě s velitelem zásahu jsme začali řídit dopravu, pomáhali s osvětlením místa zásahu a následným transportem do vrtulníku ZZS. Po vyšetření dopravní nehody policií a po naložení vraku byla vozovka uklizena. Na místě též HZS Řevnice, zdravotnická záchranná služba ASČR + letecká, Policie ČR. Na základně jsme byli 24. 9. v 00:04 hod.

Členové zásahu: Lukáš Ouřada, Matěj Černý, Libor Pavlík, Lukáš Rys, Václav Fafejta, David Maleček, Libor Jaroušek a Pavel Černý.


Transport pacienta – Třebotov

27. 10. jsme v 00:51 hod vyjeli na hlášený transport pacienta. Na místě události již zasahovala zdravotnická záchranná služba. Po domluvě s posádkou ZZS jsme provedli transport pacienta do sanitního vozu za pomoci transportní plachty. Na místo též dorazil HZS Řevnice. Na základně jsme byli v 01:13 hod.

Členové zásahu: David Maleček, Libor Pavlík, Lukáš Ouřada, Libor Jaroušek, Lukáš Rys, Pavel Černý a Ondřej Fafejta


Odstranění stromu – Třebotov

23. 12. jsme ve 12:20 hod vyjeli na hlášený spadlý strom do ulice Hlavní. Po příjezdu na místo bylo zjištěno, že se jedná o vyvrácený strom na pozemku ZŠ. Strom zasahoval na chodník. Odstranění proběhlo za pomoci motorové pily. Na základně jsme byli zpět ve 12:45 hod.

Členové zásahu: David Maleček, Libor Pavlík, Lukáš Ouřada, Libor Jaroušek, Lukáš Rys a Pavel Černý.