zásahy 2009

2009

Záchrana ryb

12.9. v 7.40 hod. jsme na požádání OÚ zahájili akci na záchranu ryb, jelikož v rybníce ubyla voda a dlouho nepršelo, ryby se začaly nejspíš dusit, možná i topit , takže jsme použili plovoucí a 4 hodiny jsme vrčeli a okysličovali. Jestli to mělo smysl se zjistí za pár dní, pokud je nebudeme muset lovit na hladině.

Členové zásahu:
Libor Jaroušek, David Maleček, Martin Kodým.


Zásah - vosí hnízdo

22.7. v 17.48 hod. jsme vyjeli na vosí hnízdo do ulice U Lesa. Hnízdo bylo pod krovem ve výšce cca 5 metrů nad zemí. Na boj zblízka byl vybrán Dejvy, který má nejsilnější kůži, která by ho při případném bodnutí ochránila. Jako návnada byl zvolen Chlupáč. Hnízdo bylo vhozeno do pytle a zneškodněno. Na základně jsme byli v 18.13 hod.

Členové zásahu:
Libor Jaroušek, David Vosák Maleček, Martin Podzemský, Lukáš Ouřada, Martin Chlaň- který byl v záloze, jelikož je na bodnutí alergický.


Technický zásah poražení stromu II

1.7. v 8.50 hod jsme řešili opět problém "prasklá větev" a to v ulici Hlavní, která nevydržela vítr a bez dovolení praskla. Také jsme na ohlášení ředitele školy porazili dva staré stromy ve školní zahradě . Zásah trval 2 hod 20 min


Technický zásah - poražení stromu

1.7. jsme v 17.30 hod vyrazili na nahlášenou prasklou větev třešně u školního hřiště. Po příjezdu na místo jsme zjistili, že se jedná o starou vyhnilou třešeň, kterou jsme museli porazit celou v rámci bezpečnosti. Zásah trval 1 hod 30min.


Požár automobilu

30.4. cca v 19.40 hod. byl hlášen požár osobního automobilu v ulici K Louži. Jelikož byly čarodějnice, které jsme trávili u Chlupáče, což je asi 100m, kouř jsme zaregistrovali velice rychle.Po příchodu na místo jsme zjistili, že auto, které začalo hořet ze zkratu instalace v motorovém prostoru, bylo hned uhašeno majitelem několika kýbly s vodou. Na dispečink jsme tuto skutečnost nahlásili, ale již byli na cestě JSDH Choteč a HZS Řevnice, které operační nechal dojet na místo zásahu. Tento zásah byl netradiční v tom, že jsme ani nevyjeli, jelikož nebylo na co. Ovšem nebýt rychlé reakce majitele auta, tak nám ty masa na grilu asi pěkně zčernaly a z auta by moc nezbylo, i přes to, že na místě bychom byli opravdu rychle.


Požár odpadu u prodejny potravin

24.4. Ve 23.12 hod. nám byl nahlášen operačním důstojníkem požár nákladové rampy v místí samoobsluze. Vyjeli jsme ve 23.21hod Za pomoci 1 C proudu jsme požár zdolali. Na místo též dorazil HZS Řevnice a policie ČR. Při tomto zásahu jsme též využili osvětlovací stožár, který perfektně osvítil požářiště.Byl to náš první zásah s cisternou.

Členové zásahu:
Libor Jaroušek, Aleš Pietrula, David Maleček, Martin Podzemský, Jan Kadlec, Jiří Kadlec, Lukáš Ouřada, Lukáš Rys.


Další požár kontejneru

22.1. Do třetice v zimním období jsme vyjížděli ke kontejneru.Již nemáme slov...