zásahy 2011

Požár autolakovny v Třebotově

16.12 jsme v 18:12 vyjeli na hlášený požár v autolakovně v Třebotově. Po příjezdu bylo zjištěno, že se jedná o požár ve stříkacím boxu uvnitř budovy. Požár zasáhl i část střešní konstrukce. Příčina požáru byla pravděpodobně technická závada. Během zásahu jsme použili 2 x DT Saturn S5. Na místě též zasahoval HZS Praha stanice 8, JSDH Choteč a HZS Řevnice. Na základně jsme byli v 19:49 hod

Členové zásahu:
Maleček Davídek
, Lukáš Ouřada, Lukáš Rys, Václav Fafejta, pantáta Ouřada, Aleš Pietrula


Požár střechy chaty v ulici U Kovárny

8.10. v 16:57 hod. vyjeli na hlášený požár střechy chaty v ulici U Kovárny. Na místo zásahu jsme přijeli jako první. Díky pohotovému zásahu majitelů nelehla chata popelem a pro nás nebylo tolik práce. Společně s HZS Praha stanice 8 a HZS Řevnice jsme provedli odkrytí krovů z půdy a odkrytí podbití z venkovní strany. Požár vznikl od neopatrné práce s hořákem na PB láhve, při izolování přilehlého přístřešku. Na místo zásahu dorazili též kolegové ze Solopisk. Na základně jsme byli v 18:12 hod.

Členové zásahu:
Maleček Davídek
, Lukáš Ouřada, Libor Jaroušek, Martin Tomko, Lukáš Rys


Požár strniště na poli mezi Třebotovem a Chýnicemi

14.9. V 17:28 jsme vyjeli na hlášený požár strniště na poli mezi Třebotovem a Chýnicemi. Po příjezdu jsme zjistili, že hoří plocha cca 100x30m. Nasadili jsme 1 x C proud a začali bránit rozšíření. Po lokalizaci přijel HZS Řevnice s CAS 32 T815. Na základně jsme byli v 18:22 hod.

Členové zásahu:
Maleček Davídek
, Lukáš Ouřada, Libor Jaroušek, Aleš Pietrula


Odstranění sršního hnízda v ulici U Rybníka

25.8. v 18:05 hod jsme měli zásah na odstranění sršního hnízda v ulici U Rybníka. Sršni ohrožovali majitele domu.Jelikož se jednalo o menší hnízdo v ptačí budce rozhodli jsme, že budeme ochránci přírody a místo likvidace jsme zvolili převoz hnízda do hlubokého lesa daleko od obydlí. Doufáme, že se nevrátí a nepomstí se. Na základně jsme byli v 19:05 hod.

členové zásahu: Libor Jaroušek, David Maleček, Marek Jaroušek


Požár dílny rodinného domu v ulici Slunečná

23.8. jsme v 17:37 hod. vyjeli na hlášený požár dílny v RD v ulici Slunečná v Třebotově. Na místo zásahu jsme se dostavili první a hned jsme nasadili 1xdopravní vedení B + 1x útočný proud C. Prostor byl silně zakouřen, takže jsme použili 2x DT-S5.Před příjezdem ostatních jednotek jsme provedli lokalizaci. Na místo se postupně dostavily JSDH Choteč , HZS Praha-stanice 8 (Radotín), HZS Řevnice a JSDH Solopisky. Na základnu jsme se vrátili v 19:21 hod.

Členové zásahu:
Maleček Davídek
, Lukáš Rys, Karel Bártl, Jan Kadlec, Václav Fafejta, Marek Jaroušek, pantáta Ouřada, Lukáš Ouřada


Zneškodnění bodavého hmyzu v ulici K Třešňovce

17.7. v 16.05 hod. jsme vyjeli na bodavý hmyz do ulice K Třešňovce. Po příjezdu jsme zjistili, že se jedná o vosí hnízdo v pisoáru. Za pomoci vysavače jsme vysáli celkem 5 vos a jeli jsme na základnu. Hodně povyku pro málo vos.

Členové zásahu:
Jaroušek Libor, Maleček Davídek
, Václav Fafejta


Technický zásah- spadlé stromy ve Studeném

jsme v 16:10 hod. měli technický zásah na odstranění 2 spadlých stromů přes cestu k vodárně do studeného. Zásah trval 20 min


Požár nákladního automobilu

v 10:40 jsme vyjeli na hlášený požár nákladního automobilu na komunikaci Třebotov -Radotín. Při příjezdu již zasahoval HZS Praha-stanice 8 Radotín. Nasadili jsme 1 C proud k dohašení. Na základně jsme byli v 11:38 hod.

Členové zásahu:
Jaroušek Libor, Maleček Davídek
, Lukáš Rys, Karel Bártl, František Jaroušek, Václav Fafejta


Zneškodnění bodavého hmyzu

ve 20.05 hod. jsme vyjeli na zneškodnění bodavého hmyzu do ulice Hlavní. Jednalo se o rojící se včely. Po kontaktování 4 včelařů, kteří včely nechtěli jsme byli bohužel nuceni včely zneškodnit, jelikož v blízkém sousedství je ZŠ a MŠ Třebotov. Na základně jsme byli ve 20.45 hod.

Členové zásahu: David Maleček, Libor Jaroušek, Lukáš Rys, Lukáš Ouřada.


Odstranění stromu

16.07.2011 - jsme od 9.00 hod. provedli brigádu na poražení vyhnilého stromu na fotbalovém hřišti. Na tento den byla též domluvena plošina na prořez suchých větví v ulici U Rybníka a Nad Sady. Konec řezání a uklízení byl ve 20 hod. Zúčastnilo se 9 členů. Na plošině byl dokonce i Chlupáč a to je co říct.Záchrana zapadlých kachňat

jsme v 10.10 hod měli zásah na záchranu zapadlých kachňat ve stavidle v obecním rybníce. Celkem jsme vyndali 6 malých unavených kachňat. Po vypuštění na hladinu rybníka jim máma kachna dala co proto.


Technický zásah - vyvrácený strom

jsme ve 14.10 hod. měli na žádost starostky obce technický zásah. V ulici Slunečná byl vyvrácen strom, který se opíral o kabel místního rozhlasu.

Strom jsme dostali dolů a rozhlas to přežil. Po sbalení materiálu jsme se ještě vydali do spodní části ulice Na Šumavě, kde jsme za pomoci lezecké výstroje odřízli pár suchých větví ze vzrostlého jasanu. I zde jsme jeli na žádost starostky obce. No, a když už byla technika venku, tak na závěr jsme se stavili v ZŠ, kde ředitel žádal OÚ o poražení několika menších topolů.

Členové zásahu:
Jaroušek Libor, Maleček Davídek
, Jirka Kadlec, Marek Jaroušek, Martin Podzemský


Zakouření v ZŠ Třebotov

ve 22:01 hod. jsme vyjeli k nahlášenému zakouření v ZŠ Třebotov. Průzkumem bylo zjištěno, že vyhořel na střeše motor od vzduchotechniky. Motor jsme odpojili. Na základnu jsme se vrátili ve 23:31 hod. Na místo též dorazil HZS Řevnice a hlídka PČR. Hrdina večera byl Jirka Kadlec, který se již naučil nosit kalhoty rubem dovnitř

Členové zásahu:
Jaroušek Libor, Maleček Davídek,
Honza Kadlec, Jirka Kadlec, Lukáš Ouřada, Lukáš Rys, pantáta Ouřada, Karel Bártl, Martin Tomko.


Technické zásahy - odčerpání sklepa v ulici U Rybníka a odčerpání obecní studny U Čedíka

jsme měli v 11.55 hod. technický zásah na odčerpání zatopeného sklepa v ulici U Rybníka 278. Za pomoci plovoucí byla voda odsáta. Na základně jsme byli v 12.40 hod.

v 18.00 hod. jsme jeli odčerpat obecní studnu "u Čedíka", která opět měla vysokou hladinu a tím zaplavovala okolní sklepy. Na základně jsme byli v 19.20 hod. Do této studny též nikdo nespadl.

Členové zásahů:
Jaroušek Libor, Maleček Davídek,
Martin Podzemský, Honza Kadlec, Martin Kodým


Technický zásah - odčerpání studny v ulici U Louže

v 10:15 hod. jsme vyjeli na odčerpáni studny v ulici U Louže 116. Díky odčerpání se snížilo zatopení sklepa. Na základně jsme byli v 11:50 hod.

Členové zásahu:
Jaroušek Libor, Maleček Davídek,
Martin Podzemský, Honza Kadlec


Technický zásah - odčerpání studny

jsme měli v 10.00 hod. technický zásah na odčerpání studny v RD ulice Hlavní č. 85 a studny obecní " U Čedíka". Odčerpáním jsme snížili zaplavování sklepů. Čerpání bylo provedeno PS 12 a CAS 25. Na základně jsme byli v 15 hod. Během zásahu do studny nikdo nespadl a všichni se vrátili bez újmy (alespoň myslíme).

Členové zásahu:
Jaroušek Libor, Maleček Davídek, Lukáš Ouřada
, Martin Podzemský, Honza Kadlec