Leden 2007

06.01.07 – jsme byli na výroční valné hromadě u hasičů v Drahelčicích.

12.01.07 – proběhla naše výročka, a to od 19.00 hod. v restauraci U Růžičků, kam dorazili

hosté z SDH Solopisk, Kosoře, Chotče, Ořecha, Černošic, Drahelčic, Úhonic, třebotovský Slovan a dokonce k nám zavítal i starosta okresního sdružení Prahy-západ Zděna Mlejnský zvaný "mediální hvězda". Takže jsme si zase pěkně zaschůzovali, zazpívali a snědli všechen guláš.

13.01.07 – jsme se zúčastnili výročky v Solopiskách.

18.01.07 – jsme kolem 21.30 hod řešili " vichr z hor", který začal strhávat plechovou střechu na našem OÚ. Takže jsme pomáhali při opravě střechy, což se povedlo a my jsme po boku

p. Veselého a p. Veselého 2 (pokrývači) zachránili náš OÚ.

19.01.07 – ráno jsme vyjeli na padlý smrk přes cestu do studeného. Škoda, že již nejsou vánoce. Chvojí tam bylo "haba kuk", což znamená, že hodně. Po tomto výjezdu jsme ještě projeli celou vesnici, zda není potřeba zneškodnit ještě nějakou zkázu způsobenou vichrem z hor.

20.01.07 – jsme začali připravovat letošní masopust, který proběhne 17.2. od 14.00 hod

u třebotovského kostela.

26.01.07 – schůze výboru

27.01.07 – jsme jeli na poslední výročku v tomto měsíci, a to ke klukům do Černošic, kde jsme též podali zdravici.

Další události:

- na florbale běháme stále a trápíme naše pupky.


Únor 2007

03.02.07 – příprava masopustu

10.2.07 – příprava masopustu

17.2.07 – MASOPUST – tento den proběhl 5. třebotovský masopust. Ráno však bylo

zapotřebí udělat přípravné práce, které napomohly k plynulému průběhu masopustu, který odstartoval po 14.00 hod. požehnáním pátera Skalického a starosty obce p. Macháčka.

U kostela jsem připravili asi 45 min. program, který spočíval v sestrojení silostroje, na kterém si mohli přihlížející zkusit svoji sílu. Na silostroji byla stupnice s výhrami a kromě jitrnic, piv, televize tam byla hlavní výhra poobědvání s krásnou, vtipnou a vždy usměvavou SINDY. Také jsme byli rádi, že přijel ke kostelu ukázat svoji sílu známý a populární silák Franta Kočička, který nadzvedl člověka nad hlavu, ohnul traverzu okolo krku, zlomil lešenářskou trubku, vzepřel 300 kg , utrhl řezníkovi ruku a nechal se zbaběle sežrat medvědem. Ještě jsme u kostela předvedli technický zázrak "helou kadlece" – slunce a létající jitrnice a po výstřelu z děla se masopustní průvod mohl vydat po obci. První zastávka byla na místní faře, kde děti ze ZŠ Třebotov zazpívali několik písní na dvoře tvrze. Další zastávka byla u pana Dvořáka,

u Vorlů, u pana Rolla, u Marešů, u Tomků odkud jsme šli přes "lípu", kde medvěd vytvořil světový rekord v koulení kotrmelců, k předposlední zastávce u Krausů. Cílová zastávka byla v horní hospodě U Růžičků, kde na sále bylo připraveno maňáskové divadlo, zatančily pohledné děvy a proběhl koncert dvou kapel. První kapela byla pod názvem "hudební překvapení z Kosoře" a druhá kapela se jmenovala Discoballs – sky. Takže i večer bylo kde skákat, potit se a především se dobře bavit. A na závěr poděkování všem, kteří napomohli k proběhnutí pátého masopustu, který i díky počasí dopadl ČUPR.

18.02.07 – nepříjemná stránka masopustu = úklid.

24.02.07 – proběhly poslední výroční valné hromady, a to místního kulturního spolku Slovan a hasičů v Kosoři. I na těchto schůzích jsme podali zdravici.

30.02.07 – schůze výboru

Další události:

- na florbal stále chodíme a stále běháme za tím kulatým.

- masopust – každá organizovaná akce sebere hodně času, né jinak tomu je i u masopustu, takže kromě sobotních schůzí má každý domácí úkol, který musí udělat …. vyrobit pohřební káru (Taby+Luki=VL), silostroj, slunce, plakáty, propagaci, sehnat kapely, divadlo a dalších asi 102 úkolů.


Březen 2007

03.03.2007 – náš Marťas (savcař) oslavil krásných dožitých 30 let. Jídla bylo dost, takže jsme měli pupky jako David.

09.-10.03.07 – tento víkend jsme měli za úkol postupně vypustit rybník, protože vypukne oprava třetí hráze a díky vodě by vypuknout nemohla. Takže rybník, který se napouštěl skoro půl roku jsme vypustili za 1 víkend.

17.03.07 – jsme byli poblahopřát našemu členu panu Karlu Kalinovy, který oslaví krásných 80.let

27.03.07 – v ranních hodinách byl nahlášen požár kontejneru v ulici K Mejtku, našemu členu Karlu Bártlovi, který provedl bleskový zásah za pomoci 10 kýblů vody, kterými oheň zneškodnil a nám ostatním ušetřil čas.

30.03.07 – schůze výboru

další události:

na florbale stále florbalujeme


Duben 07

14.04.07 – proběhla železná sobota. I tento rok jsme měli ruce vytahané až po kolena a někteří dokonce až skoro ke kotníkům, ale zase máme na rok pokoj.

30.04.07 – jsme v 10.35 hod vyjeli na technický zásah k rybníku, kde byla na silnici u pošty vylitá nafta. Takže jsme použili půl pytle sorbetu a nechali ho nacucat.

- tento den jsme byli v pohotovosti, protože 30. dubna jsou přeci čarodějnice.


Květen 07

01.05.07 – jsme byli zalít fotbalistům hřiště a zároveň jsme vyzkoušeli zda můžeme v krizové situaci (velký požár lesa, pole, louky...) použít cisternu na 8 m3 pana Kormundy. Zjistili jsme, že v krizi ji použít můžeme, jelikož 8 kubíků je 8 kubíků.

05.05.07 – jsme ráno jeli na školení velitelů na Jíloviště. Takže pokud to dobře dopadne, tak na podzim budeme mít 3 proškolené velitele.

- hned po školení jme vyrazili na Brdskou ligu do Lochovic. 

18.05.07 – jsme utěsňovali stavidlo, protože když jsme si rybník vypustili, tak si ho taky musíme napustit. Pomocí plovoucí mašiny jsme nejprve odsáli vodu pod úroveň stavidla a následně jsme začali utěsňovat prvních 5 prken.

19.05.07 – jsme pokračovali v utěsňování stavidla, a to především jílem mezi dvěma řadami prken. K tomuto úkolu byl vybrán velice zkušený bahňák Heloukadlec 2 (Honza) a svojí hodnosti bahňáka rozhodně ostudu neudělal. Těsnil opravdu zodpovědně, což potvrzovalo jeho oblečení a obuv po vylezení ze stavidla.

25.05.07 - schůze výboru.

další události:

- na florbale běháme a na soutěže se nepřipravujeme.


Červen 07

01.06.07 – jsme měli výjezd k požáru lesa u staré pískovny.

02.06.07 – jsme jeli na okrskovou soutěž do Jinočan. Bohužel v tento den proběhlo druhé kolo BL, a to v Raděticích, kam jsme nedorazili. V Jinočanech jsme po šesté v řadě zvítězili.

03.06.07 – proběhlo 3. kolo BL, a to v Zalužanech. Bohužel nám při útoku prasklo B, takže jsme dostali N.

- po návratu ze Zalužan jsme doplnili zbylá prkna do stavidla. No a kdo jiný by se měl práce ujmout, než náš slavný a zkušený bahňák Helloukadlec 2 ( Honza). K ruce si pozval Helloukadlece 1 (Jirku) a zvládli to skvěle. Jsou to hrdinové, zachránili rybník před vyschnutím.

09.06.07 - jsme měli za úkol vytrhat pár vodních rostlin do přepravek a až bude voda po náš první třebotovský ostrov, tak je vysadit na něj.

16.06.07 – v Okrouhle vypuklo II. kolo v požárním sportu, kam jsme se dostali. Skončili jsme na 3. místě z 11. 

17.06.07 - jsme jeli na soutěž na Choteč. Se změnami v sestavě a po velkých problémech jsme skončili na 2. místě.

23.06.07 – jsme vyrazili do Jinočan na memoriál Jaroslava Jůna, kde jsme ukořistili 1. místo.

30.06.07 – proběhla BL v Horních Hbitech, kde jsme skončili na 6. místě