Činnost ženy

14. 7. tento datum se vryje do historie našeho sboru velkým písmem. Proběhl první trénink soutěžního družstva žen. Trénink proběhl bez zádrhelů. Už při prvních pokusech ženy předvedly jisté kvality. Našim děvčatům budeme maximálně pomáhat po psychické i fyzické stránce. Už se těšíme na první soutěž.

20. 7. trénink ženy – požární útok na sucho

24. 7. trénink ženy – hadice na sucho, savice s vodou.

11. 8. trénink ženy – zadek s vodou. Pro ty, kdo neznají hasičskou terminologii - trénink postů od kádě po mašinu. No, ženám to jde čím dál lépe.

20. 8. trénink ženy – byl procvičen celý útok včetně vody. Celkem běžely 6 pokusů a všechny dokončily. Postupně se dopilovaly drobné detaily.

25. 8. trénink ženy – spoje na sucho. Kdo nezná hasičskou terminologii, tak spoje na sucho.

1.9. trénink ženy - zadek s vodou ostatní na sucho


O pohár starosty města Hostivice

2. 9. jsme se po prázdninách vydali na soutěž do Hostivice. Vyrazili jsme s družstvem žen, mužů a mladších dětí. Požární útok byl na jeden pokus. Děti šly na řadu jako první. Útok se jim povedl bez zádrhelu a měly nakročeno ke krásnému času. Stačilo trochu a sklopné terče by sestříkly. Bohužel praskla savice a tím pádem byly bez vody a útok nedodělaly. Únava materiálu. I tak to jsou pašáci. Následovala kategorie žen. Před startem byla lehká nervozita, jelikož to byla první soutěž našich žen. Věděli jsme, že natrénováno mají a pokud vše klapne, tak můžou předvést pěkný útok. Všechno klaplo. Útok dodělaly a s časem 29,44 sekund skončily na krásném 3. místě. Tato soutěž dokázala, že co nevidět budou schopné běhat na soutěžní mašinu. Útok prováděly se zásahovou mašinou PS12 (menší výkon). Byla radost třebotovské ženy sledovat.

Sestava: koš- Ivana Pospíšilová, savce- Lucka Fafejtová, mašina- Iva Rysová, béčka- Martina Pavlišová, rozdělovač- Mili Dvořáková, levý proud- Anička Pavlíková, pravý proud- Katka Fafejtová.

Ženy

  1. Zličín.................. 27,56 s

  2. Kmetiněves……… 28,72 s

  3. Třebotov………….. 29,44 s

  4. Solopisky………….. 62,44 s


15.9. trénink ženy - zadek s vodou ostatní na sucho


Memoriál Josefa Bednáře – Praha- Lipence

16. 9. jsme se vydali na soutěž v požárním útoku do Lipenců. Zde nás reprezentovalo jedno družstvo mužů a jedno žen. Útoky byly na dva pokusy, lepší čas se počítal. Ženám se první útok povedl na výbornou a stáhly si osobní rekord o tři sekundy. Tento pokus se také počítal do výsledkové listiny. Nakonec skončily na výborném 3. místě. Po prvním kole byly dokonce na prvním místě. Ostatní družstva předváděly velmi dobré výkony. Děkujeme kolegům z Lipenců za povedenou soutěž. Každou soutěží se naše dámské družstvo zdokonaluje. Je až k nevíře, jak se za tak krátkou dobu zlepšily. Díky pravidelným tréninkům se za dva měsíce naučily používat příbory a dělat pěkné útoky.

Sestava: mašina- Iva Rysová, koš- Ivana Pospíšilová, savce- Lucka Fafejtová,  béčka- Martina Pavlišová a Lucka Ouřadová,  rozdělovač- Mili Dvořáková, levý proud- Anička Pavlíková, pravý proud- Katka Fafejtová.

Ženy

  1. Dolní Měcholupy …. 19,93 s

  2. Řepy………………………24,21 s

  3. Třebotov ……………… 26,38 s

  4. Lipence ………………….27,34 s

  5. Zlatníky…………………..28,10 s

  6. Třebotnice ……………..31,10 s