Zásahový oblek TIGER PLUS

 • Nomex® DIAMOND ULTRA, 210 g/m2, SOFIGUARD® Performance
 • FIREBLOCKER N 2L - GORE-TEX®Moisture Barrier
  s GORE® CROSSTECH® produktovou technologií,
  140 g/m2
 • Nomex® Comfort Grid, 200 g/m2, SOFIDRY®
 • Reflexní pásky: Scotchlite™ 9687, 8987, 8940-50,75mm
 • Výrobce: https://www.deva-fm.cz/

  přilba DRÄGER

  Víceúčelová hasičská přilba HPS® 7000 je díky své inovativní, sportovně dynamické konstrukci, ergonomii a komponentům multifunkčním řešením ve své kategorii. Zajišťuje optimální ochranu při jakémkoli zásahu.

  Výrobce: https://www.draeger.com/cs_cz/Fire-Services/Productselector/Head-and-Eye-Protection

  Rukavice Holík Karla

  Svrchní materiál:                                                                                                                                     Hřbet: Nomex® v kombinaci s keramickým povrstvením                                                                        Dlaň: 50% DuPont™ Kevlar®/50% DuPont™ Nomex® úplet se silikonovým povrstvením

  Výztuhy:                                                                                                                                                   Hřbet: Výztuha z materiálu Nomex® s keramickým povrstvením a protiúderovou výplní / Výztuhy z       para-aramidové tkaniny na špičkách prstů

  Mezivrstva:   Aramidová netkaná textilie                                                                                            Membrána:    FR membrána Porelle®                                                                                             Podšívka:       Aramidová podšívka se zvýšenou gramáží

  Výrobce: https://www.holik-international.cz/

  DÝCHACÍ PŘÍSTROJ DRÄGER

  15.10.2014 - díky dotacím ze Středočeského kraje jsme přivezli novou dýchací techniku Dräger  PSS3000, a to 3 ks,

  PSS® 3000 firmy Dräger je zástupcem nové generace vysoce výkonných dýchacích přístrojů pro hasiče. Spojuje pohodlí a výjimečný výkon pneumatického systému, takže je vhodný zejména pro aplikace, v nichž jsou nejdůležitější jednoduchost a snadné použití. Je lehký, ale robustní, a navíc se snadno nasazuje. Tento moderní dýchací přístroj kromě toho zajišťuje nepřekonatelnou ochranu dýchání.

  Výrobce: https://www.draeger.com/cs_cz/Fire-Services

  Dräger Bodyguard® 1000

  Dräger Bodyguard® 1000 je navržen tak, aby upozornil tým v případě nehybnosti nebo ztráty vědomí uživatele. Vydává jasný a zřetelný signál a spouští alarm, aby bylo možné postiženou osobu najít rychle a efektivně i v těch nejnáročnějších podmínkách.

  Výrobce: https://www.draeger.com/cs_cz/Fire-Services/Products/Respiratory-Protection/Breathing-Apparatus/Warning-Devices/Bodyguard-1000

  svítilna PELI

  Bateriová LED svítilna je určená pro použití ve výbušném prostředí zóny 0. Na pryžovém tlačítku pro zapnutí svítilny se nacházejí tři diodky určující stav baterie.
  Svítilna má čtyři režimy svitu:

  • maximální výkon
  • střední výkon
  • minimální výkon (3 LED diody)
  • blikání
  Do výbušného prostředí Ano
  Světelný zdroj LED
  Napájení 4 AA
  Doba svitu [hod] 4-31 hod
  Indikace nabíjení  Ne
  Indikace stavu akumulátoru  Ano

  Dosvit [m] 28-175-278 m
  Stupeň krytí [IP] IPX4
  Světelný tok [lumen] 32-96-174 lm
  Svítivost světelného zdroje [kandela] 197-8051-19389 cd
  Rozměry [mm] 136 mm
  Hmotnost [g] 410 g

  termokamera Flir K2

  Mezi přednosti termokamery FLIR K2 patří ergonomický design pro snadné ovládání i v zásahových rukavicích, obrazové funkce pro zvýraznění scény i vysoká teplotní odolnost. FLIR K2 je skutečně určena pro zásahové operace, kamera disponuje pádovou odolností 2 metry, stupeň krytí je IP67 je schopna plného provozu i při teplotách +500 °C a to po dobu tří minut.

  Dodavatel: https://www.termokamery-flir.cz/

  vysílačky ICOM a MOTOROLA

  ruční radiostanice používáme na místě zásahu. vozidlové jsou určeny pro komunikaci s operačním střediskem na Kladně.

  ProPak zařízení na výrobu pěny

   Kompaktní, přenosné pěnotvorné zařízení na těžkou a střední pěnu pro připojení na hasičské vozidlo nebo hydrant.

  • Vhodný jak pro zdolávání lesních požárů, požárů tuhých paliv, automobilových a bytových požárů, tak i pro neutralizaci plynů.
  • Pracovní tlak od 3 do 40 bar
  • Průtokové množství:
   • 45 l/min při 7 bar
   • 100 l/min při 40 bar
  • Tvorba pěny od 7 min. (3%) do 3 ½ hod. (0,1%) na jedno naplnění.
   • Kapacita 10 litrů pěnidla.                                                        Výrobce:  https://tft.com/product/um45-bd

  Proudnice

  kombinované proudnice PROTEK a POK nastavitelný průtok a proud vody od kompaktního po rozstříštěný a nástavce na střední a těžkou pěnu

  Nástavce na střední a těžkou pěnu pro proudnici POK s přiměšovačem POK

  Přiměšovač na tuhé smáčedlo

  Voda protékající tubusem omývá povrch kartuše a odplavuje z ní tuhé smáčedlo. Vzniklá hasební směs vody a smáčedla má výrazně nižší povrchové napětí než čistá voda. Tím se dosahuje výrazného zvýšení schopnosti pronikání hasební směsi do hořícího pevného materiálu, čímž se sníží spotřeba hasební vody. 

  Hasicí hřeby

  Tato nová technika za použití kombinace obranných a útočných hasicích hřebů pomůže hasičům dostat oheň rychleji pod kontrolu. Vzhledem k tomu, že nemusí otevřít dveře, okna nebo dělat díry ve střeše, zabrání tím nežádoucímu přísunu kyslíku, což vede ke zvýšení intenzity požáru

  D program

  Hlavní předností je nízká hmotnost a snadná manipulace při hašení v malém prostoru nebo náročném terénu.

  Transportní vana

  SHELL - transportní košová nosítka. Vyproštovací nosítka SHELL vhodná pro vyproštování z obtížného terénu. V základním vybavení jsou 3 upínací pásy a nastavitelná opěrka nohou. Nosítka jsou uvnitř vybavena vyjímatelnou matrací odolnou krvi a vodě. Čtyři úchyty pro lano, po obvodu jsou vyztuženy kovanou ocelí. Úchopová madla jsou součástí konstrukce a jsou po celém obvodu nosítek.

  Rozměr: 2150 x 650 x 190 mm
  Hmotnost: 13,5 kg
  Nosnost: 280 kg
  Životnost: 10 let

  AED

  AED (automatický externí defibrilátor) Philips HeartStart FRx. Tato pomůcka doplňuje a zvyšuje úspěšnost při resuscitaci. Pořízení AED není pouze pro naše zásahy, ale díky propojení se záchrannou službou bude v případě nutnosti užito kdekoli v Třebotově a okolí.

  vyprošťovací nástroje pro násilný vstup do uzavřených prostor

  VRVN a HOOLIGEN

  VRVN - Variabilní Ruční Vyprošťovací Nástroj se používá k tvorbě a rozšiřování otvorů ve stěnách, dveřích, pláštích vozidel či jiných zařízení, případně k páčení, sekání či dělení materiálů za účelem vyprošťování obsluhy, přepravovaných osob, či uvolnění osob uvězněných v uzavřených prostorech.

  PARATECH-Hooligan - vyprošťovací nástroj. Dlouhý, ostrý a lehce zakřivený hrot vhodný pro páčení zámků, petlic a dveřních závor. Strojově drážkovaná rukojeť pro optimální efekt uchopení. Elektrostaticky niklovaný povrch pro snadnou údržbu a vzhled. Dlouhá, lehce zakřivená čelist pro násilné otevření oken a vstupních dveří. Rádius čelistí je navrhnut pro maximální páčicí efekt.

  ZÁCHRANÁŘSKÝ BATOH + kyslík

  Obsahuje obvazový materiál, desinfekční prostředky, AED , dlahy pro fixaci zlomenin, pulzní oxymetr

  Základní lezecké vybavení

  Rozbrusy Einhell

  Přenosná led světla