zásahy 2017

Cvičný zásah - požár hradu Karlštejn

16. 10. jsme v 9:16 hod vyjeli na hlášený požár hradu Karlštejn. Po příjezdu na místo jsme provedli čerpací stanoviště v obci Mořina společně s JSDH Vysoký Újezd. Použili jsme čerpadlo PS 12 a v 9:59 hod přijela první velkokapacitní cisterna. Součastně s doplňováním cisteren jsme řídili dopravu a pomáhali s instalací velkokapacitní čerpadla Somati z HZS Kladno. Toto čerpadlo dokázalo dopravit vodu z obce Mořina přímo k hradu Karlštejn, což je skoro 3 km.Ke zřízení takto dlouhého vedení byl povolán i HZS Slaný s hadicovým kontejnerem. Výkon čerpadla Somati v daných podmínkách je 5-8 m3 za minutu. Na základně jsme byli ve 12:47 hod. Karlštejn přežil bez újmy. Tohoto cvičení se zúčastnilo 14 jednotek. Na výlet na Karlštejn jsme jeli s CAS 25 a s DA Peugeot Boxer.

https://www.hzscr.cz/clanek/cvicny-pozar-hradu-karlstejn-likvidovalo-14-jednotek.aspx

Členové zásahu: Marek Jaroušek, Leoš Militký, Libor Jaroušek, David Maleček, Lukáš Rys, Pavel Černý a Václav Fafejta.Vyvrácená jedle Vonoklasy

30.10. jsme ve 14:37 hod. vyjeli na hlášenou vyvrácenou jedli do Vonoklas. Po příjezdu bylo zjištěno, že se jedná o vzrostlou jedli, která spadla na chatu. Na místě byl již velitel čety HZS Řevnice a lezec s VA Ford.Větve jedle byly postupně odřezány, holý kmen byl po kusech zkrácen na únosnou délku pomocí lezecké techniky. Poté byl povolán AV 14 T815 (vyprošťovací automobil)), který díky navijáku zbylý kmen přetáhl z chaty na zahradu. Na základně jsme byli v 17:46 hod.

Členové výjezdu: Marek Jaroušek, Leoš Militký, Libor Jaroušek, Václav Fafejta a Lukáš Rys.


Větrná smršť Třebotov

29.10. jsme v 11:52 hod. vyjeli na hlášený spadlý strom do ulice Na Potoce. Po příjezdu bylo zjištěno, že se jedná o vzrostlou vrbu, která se zlomila a spadla na střechu přístřešků a přilehlé chaty. Použili jsme obě pily. Střecha chaty nakonec byla bez újmy. Poničená byla pouze střecha zahradních přístřešků.Po ukončení tohoto zásahu jsme byli posláni na další událost do ulice Pod Nemocnicí, kde vítr přerazil smrk, který zasahoval do místní komunikace. I zde jsme použili motorové pily. Na základně jsme byli ve 13:42 hod. Nikdo si nic neuřízl.

Členové zásahu: David Maleček, Marek Jaroušek, Lukáš Rys, Lukáš Ouřada, Pavel Černý a pantáta Ouřada


Bodavý hmyz - kabiny SK Třebotov

29. 8. jsme v 19:15 hod vyjeli na hlášenou likvidaci bodavého hmyzu do kabin SK Třebotov. Po příjezdu na místo jsme zjistili, že se jedná o sršní hnízdo ve střešní konstrukci a hmyz již několikrát napadl fotbalisty. Nejprve jsme provedli likvidaci pomocí chemických prostředků a následně mechanicky odstranili hnízdo.Tato likvidace byla zatím nejnáročnější, protože přístup k samotnému hnízdu byl dost složitý (sršně jsou mazaní) a i samotné hnízdo bylo větších rozměrů. Nikdo nebyl opíchán a na základně jsme byli ve 20:30 hod.


Členové zásahu: Pavel Černý, Lukáš Rys, Libor Jaroušek, David Maleček, Lukáš Ouřada, Matěj Černý a pantáta Ouřada.


Bodavý hmyz - ul. Hlavní

23. 8. jsme v 19:10 hod vyjeli na likvidaci bodavého hmyzu. Jednalo se o sršně, kteří si udělali hnízdo ve štítě rodinného domu a ohrožovali majitele. Na základně jsme byli v 19:55 hod a to bez újmy.

Členové zásahu: Pavel Černý, Lukáš Rys, Matěj Černý, Martin Podzemský, Matěj Černý, Libor Jaroušek a David Maleček


Požár zahradního přístřešku

18.8. jsme v 1:35 hod. vyjeli na hlášený požár zahradního přístřešku do ulice Na Potoce. Po příjezdu na místo bylo zjištěno, že majitel již hasí přístřešek zahradní hadicí. Použili jsme 1 x C proud v dýchací technice. Ulice Na Potoce patří pro hasičskou techniku mezi nejhůře dostupné ulice v Třebotově (což víme díky kondičním jízdám). Na základně jsme byli ve 2:46 hod. Na místo též dorazil HZS Praha stanice 8, HZS Řevnice, JSDH Choteč, Policie ČR a vyšetřovatel HZS.

Členové zásahu: Lukáš Rys, Matěj Černý, David Maleček, Lukáš Ouřada.


Bodavý hmyz III.

30. 7. jsme v 19:05 hod. vyjeli na likvidaci bodavého hmyzu do ulice K Březinám. Majitel po návratu z dovolené našel vedle vchodových dveří sršní hnízdo. Sršni ohrožovali obyvatele domu. Provedli jsme likvidaci pomocí chemických prostředků a poté mechanického odstranění z fasády. Na základně jsme byli v 19:55 hod. Nikdo nebyl opíchán.

Členové zásahu: Lukáš Rys, Pavel Černý, David Maleček, Libor Jaroušek, pantáta Ouřada a Petr Ryneš.


Bodavý hmyz II.

29 .7. jsme v 17:50 hod. měli technický zásah na odstranění bodavého hmyzu do ul. Hlavní. Jednalo se o menší sršní rodinku, která si udělala bydlení ve větrací mřížce na fasádě bytového domu. Sršni létali i do přilehlého bytu, kde ohrožovali majitele. Použili jsme chem. prostředků. Zásah trval 10 min.


Bodavý hmyz I.

26. 7. jsme v 19 hod vyjeli na hlášenou likvidaci bodavého hmyzu do ulice Hlavní. Po příjezdu bylo zjištěno, že se jedná o dvě sršní hnízda ve výšce cca 9 m ve štítu střechy. Hmyz ohrožoval obyvatele domu, tudíž jsme provedli jejich likvidaci pomocí chemických prostředků a následné mechanické odklizení. Na základně jsme byli ve 20:30 hod bez větší újmy.

Členové zásahu: Martin Podzemský, David Maleček, Pavel Černý, Libor Jaroušek, pantáta Ouřada


Požár pole

31. 7. jsme v 17:45 hod vyjeli na hlášený požár pole "u vysílače". Po příjezdu na místo zásahu jsme zjistili, že se jedná o požár strniště a řádku slámy 5x15 m, který byl hašen obsluhou kombajnu. Nasadili jsme 1 x C proud a provedli dohašení. Na místo též dorazila JSDH Ořech, HZS Řevnice a policie ČR. Na základně jsme byli v 18:37 hod.

Členové zásahu: Petr Ryneš, David Maleček, Libor Jaroušek, pantáta Ouřada, Lukáš Rys a Pavel Černý.


Větrná smršť - Černošice

9. 7. 2017 jsme v 16:11 hod vyjeli na hlášený nakloněný strom v Černošicích do ulice Komenského. Po příjezdu na místo majitel nemovitosti o žádné události nevěděl. Po ohlášení na KOPIS nás operační poslal na další událost do ulice Střední.Poté jsme byli posláni do hasičárny do Mokropes, kde nám byly postupně předány další události a to do ulic Šeříková, Táborská a opět Komenského. Celkem jsme měli 5 zásahů. Na nikoho nic nespadlo a nikdo si z těla nic neuřízl. Zpět na základně jsme byli v 19:45 hod. Na výlet jsme jeli s vozem CAS a DA. Na řezání jsme použili obě pily.

Členové zásahu: David Maleček, Lukáš Ouřada, Martin Podzemský, Lukáš Rys, Pavel Černý, Matěj Černý, Pantáta Ouřada, Martin Tomko, Jiří Paleček.


Čerpání studny v ul. U Louže

2. 7. jsme v 15:10 hod vyjeli na odčerpání studny do ulice U Louže č. 116, kde byl zatopen sklep, ale odčerpáním studny se snížila hladina i ve sklepě. Když už jsme měli natáhnuté hadice, tak jsme rovnou odsáli obecní studnu "u Čedíka" v ul. U Louže.

Členové zásahu: David Maleček, Martin Tomko, Libor Jaroušek, Lukáš Rys a Pavel Černý


Přívalové deště

29. 6. - od ranních hodin začalo intenzivně pršet a voda se začala valit všude. Naše jednotka vyjela v 8:49 hod na první událost v katastru obce Třebotov. Tento den jsme měli celkem 18 zásahů, které byly vždy stejné, zatopený suterén nebo garáž. Jen jsme přesouvali čerpadla. Kromě sklepů jsme monitorovali rybník u OÚ a "Louži". Louže začala přetékat již před naším výjezdem. Rybník u OÚ začal v místě stavidla zaplavovat silnici kolem 10:30 hod.Jen díky zmírnění srážek voda nezačala přetékat přes silnici na přilehlý pozemek. Také jsme byli zkontrolovat hlášenou událost do MŠ Třebotov. Kolem nové budovy školky bylo cca 8 cm vody, která odtékala, pouze bylo potřeba hlídat, aby se neucpal odtokový kanál. Na základně jsme byli v 18:37 hod. Situace na operačním středisku v Kladně byla dosti náročná, takže některé události nám hlásilo samo operační středisko a některé nám hlásili samotní občané. Voda zasáhla i naši hasičárnu, kam se dostala voda ne z rybníka, ale ze zadní stěny přes izolaci. Takže budeme vysoušet, vysoušet, větrat a zase větrat.

Členové zásahu: Marek Jaroušek, Leoš Militký, David Maleček, Libor Jaroušek, Martin Podzemský, Lukáš Rys, Lukáš Ouřada, Pavel Černý


Čerpání sklepů

30. 6. jsme v 11:28 hod vyjeli na hlášené čerpání sklepa v ulici Na Šumavě č. 131. Použili jsme kalové čerpadlo Heron.Po odčerpání nás operační středisko poslalo ještě na odčerpání vody ze sklepa do ul. Hlavní č. 112. Zde jsme použili elektrické kalové čerpadlo. Na základně jsme byli ve 14:03 hod.

Členové zásahu: Lukáš Rys, pantáta Ouřada, Marek Jaroušek a Leoš Militký


Požár lesa

27.5. jsme 18:40 hod. vyjeli na hlášený požár lesa. Po příjezdu na místo bylo zjištěno, že se jedná o začínající požár 1x1 m. Díky všímavému ohlašovateli jsme lehce uhasili 1xC proudem.Pokud bychom na místo jeli o pár hodin později, tak by to odnesl větší kus lesa. Požár vznikl pravděpodobně od cigaretového nedopalku. Na místo dorazila ještě JSDH CHoteč, HZS Řevnice a Policie ČR. Na základně jsme byli v 19:28 hod.

Členové zásahu: Lukáš Ouřada, Libor Jaroušek, Lukáš Rys, Matěj Černý, Pavel Černý, David Maleček, Martin Podzemský.


Ledové převisy

4.2. jsme ve 13 hod. měli technickou pomoc na žádost OÚ na shození ledových a sněhových převisů nad vchodem pošty.Kromě sněhu a ledu nikdo nespadl. Použit byl nastavovací žebřík a jeden lidský shazovač Marek.


Požár lesní stroj

3.3. jsme ve 12:53 vyjeli na hlášený požár harvestoru (lesní stroj). Chvíli trvalo než jsme místo našli. Po příjezdu na místo bylo zjištěno, že je na místě HZS Praha Radotín. Měli štěstí, navedl je lesní dělník.Po dohodě s velitelem zásahu jsme nasadili 1xC proud v dýchací technice a začali hasit lesní porost a poté lesní stroj. Na dohašení byla použita pěna, takže naši kluci na proudu byli jak "čurýci". Současně jsme začali doplňovat vodu do CAS 15 Mercedes HZS Prahy a nás doplňovala JSDH Choteč, Solopisky a HZS Řevnice. Po odjezdu všech jednotek jsme ještě 2 hodiny dělali dohlídku. Na základně jsme byli v 16:36 hod. Všichni bez újmy, pouze Buky a pan Václav byli tak nějak kluzcí .

Členové zásahu: Libor Jaroušek, Václav Fafejta, pantáta Ouřada, Leoš Militký, Lukáš Rys a David Maleček.