2023

Memoriál Josefa Bednáře – Praha- Lipence

16. 9. do Lipenců jsme dorazili s družstvem mužů i žen. Útoky se běžely na dva pokusy, lepší se počítal. Ženy předvedly opět krásné útoky a s časem 26,38 sekund obsadily 3. místo mezi zdatnou konkurencí. Mohly i vyhrát ,protože po prvním kole útoků byly na prvním místě. Muži běželi v "béčkové sestavě", ale i přesto udělali čas 23,02 sekund. Díky větší konkurenci tento čas stačil na 6. místo. Umístění jsme neřešili, potěšil nás výsledný čas a ten byl na starší pány s kombinací s mladými pány hodně povedený.

Sestava: koš- Martin Tomko, savce- Libor Pavlík, mašina- David Maleček, béčka- David Tomko, rozdělovač- Šimon Fafejta, levý proud- Lukáš Rys, pravý proud- Filip Jaroušek

O pohár starosty města Hostivice

2. 9. jsme se po prázdninách vydali na soutěž do Hostivice. Vyrazili jsme s družstvem žen, mužů a mladších dětí. Požární útok byl na jeden pokus. Děti šly na řadu jako první. Útok se jim povedl bez zádrhelu a měly nakročeno ke krásnému času. Stačilo trochu a sklopné terče by sestříkly. Bohužel praskla savice a tím pádem byly bez vody a útok nedodělaly. Únava materiálu. I tak to jsou pašáci. Následovala kategorie žen. Před startem byla lehká nervozita, jelikož to byla první soutěž našich žen. Věděli jsme, že natrénováno mají a pokud vše klapne, tak mohou předvést pěkný útok . Všechno klaplo. Útok dodělaly a s časem 29,44 sekund skončily na krásném 3. místě. Tato soutěž dokázala, že co nevidět budou schopné běhat na soutěžní mašinu. Útok prováděly se zásahovou mašinou PS12 . Byla radost je sledovat. Poslední kategorie byli muži. Naše družstvo bylo značně proházené. Nebudeme to tady rozmazávat a nebudeme z toho dělat aféru. Takže stručně. Spadl koš a s časem 25,84 sekund jsme si odváželi diplom za úctyhodné 4. místo. Necelé 3 sekundy nás dělily od posměchu našich žen.

Sestava muži: koš- Libor Jaroušek, savce- Martin Podzemský, mašina- David Maleček, béčka- David Tomko, rozdělovač- Ondra Fafejta, levý proud- Lukáš Rys, pravý proud- Matěj Černý.

Memoriál Karla Švestky

17. 6. jsme se vydali na další soutěž v požárním útoku a to do Nučic, kde byl již tradiční Memoriál Karla Švestky. Do Nučic jsme se vydali s jedním družstvem dětí a poprvé v historii našeho sboru se dvěma družstvy mužů. Soutěž se výjimečně nekonala na fotbalovém hříšti, ale na frisbee (létající talíř) hříšti. Dráha byla lehce do kopce. Družstvo mužů A (toto je pouze rozlišovací označení a nevypovídá o kvalitě družstva) neběželo v klasické sestavě. Na rozdělovači běžel poprvé Ondřej Fafejta, který svůj úkol splnil bez zaváhání. Družstvo mužů B běželo poprvé, takže ani nelze určit klasickou sestavu. Byla radost pozorovat jejich um a nasazení. Družstvo dětí bylo dosti omlazeno a celkem 4 děti běžely na soutěži poprvé. A jak jsme dopadli? Muži Třebotov A – 1., Třebotov B – 3. a děti 1. Všechna naše družstva dokončila oba dva útoky, což se cení. Všichni jsou pašáci.

Sestava muži A: koš- Libor Jaroušek, savce – Pavel Šafra, mašina- David Maleček, béčka- Lukáš Ouřada, rozdělovač- Ondřej Fafejta, pravý proud- Michal Jaroušek, levý proud- Lukáš Rys.

Sestava muži B: koš- Martin Tomko, savce- Libor Pavlík, mašina- David Maleček, béčka- Lukáš Šafra, rozdělovač- Šimon Fafejta, pravý proud- David Tomko, levý proud- Filip Jaroušek.

Sestava děti: koš- Vašek F, béčka- Jardík H, rozdělovač- Norbertík F, levý proud- Milenka D, Dan H, pravý proud- Kuba Š, Nela Š.