2007

Požár lavičky

V neděli 7.10. v 1.32 hod. jsme vyjeli k požáru odpadkového koše a lavičky na spodní autobusové zastávce, který podpálil nějaký "syčák ".Takže za pomoci ručního hasicího přístroje byl koš i lavička uhašena Hellou Kadlecem 2. Na místo zásahu dorazila i policie ČR a HZS Řevnice. Tento zbytečný zásah zaměstnal 3 členy SDH Třebotov, 2 členy policie ČR a 5 členů HZS Řevnice. Je smutné, že 10 lidí se musí zabývat v půl druhé ráno zbytečností.

členové zásahu: Jaroušek L, Maleček D a hrdina večera Kadlec Jan.


Hašení skládky

7.4. v 9.38 byl výjezd k požáru skládky u hřbitova na místo jsme dojeli první v 9:49 před jednotkou...Mokropsy a Řevnice bohužel nemáme cisternu tak jsme pomáhali s rozhrabáním, aby bylo možné dohašení. K zásahu dojelo družstvo v tomto složení: Lukáš Ouřada, Lukáš Rys, David Maleček a Libor Jaroušek.


Technický zásah u rybníka

jsme v 10.35 hod. vyjeli na technický zásah k rybníku, kde byla na silnici u pošty vylitá nafta, takže jsme použili půl pytle sorbetu a nechali ho nacucat

Členové zásahu:
Davídek Malečků, Libor Jaroušek, Lukáš Rys, Marek Šírl.


Požár lesa u staré pískovny

jsme měli v 16.30 hod. výjezd k požáru lesa u staré pískovny...V Třebotově "U louže" jsme zřídili s SDH Mokropsy doplňovací stanici vody pro cisterny. Během zásahu byli na požářiště dopraveni 2 naši členové, kteří pomáhali s dohašovacími pracemi a úklidem materiálu.

Členové zásahu:
Libor Jaroušek, Lukáš Rys, Davídek Malečků, Radek Táborský, Helloukadlec 2 (Honza), Martin Tomko a pes kokřice Jenny, která během čerpání spadla do rybníka a tudíž začala záchranná akce na vytažení kokřice, kterou zachránil Helloukadlec 2.


Hašení briket

V podvečerních hodinách nám byl nahlášen požár briket na Šumavě...V 18.50 nám operační středisko v Kladně nahlásilo požár briket ve sklepě v ulici Na Šumavě. Na místě zásahu jsme byli v 19.01, a to jako první. Po malé chvíli dorazil HZS-Řevnice a SDH Mokropsy. Společnými silami jsme provedli odkouření a brikety vynesli. Všichni se domů vrátili živy a zdrávy. Zpět v hasičárně jsme byli v 20.51 hod.

Členové zásahu:
Davídek Malečků, Lukáš Ouřada, pantáta Stanislav Ouřada, Luky Rys, Milan Bártl, Helloukadlec2 (Honza Kadlec) a Táborský Radek co měl špinavý zadek


Padlý smrk

V 9:30 jsme vyjížděli na padlý smrk přes cestu do studeného.Škoda, že již nejsou vánoce. Chvojí tam bylo "haba kuk", což znamená, že hodně Po tomto výjezdu jsme ještě projeli celou vesnici, zda není potřeba zneškodnit ještě nějakou zkázu způsobenou vichrem z hor.


Požár pole u vysílače

V 15.54 hod. nám byl nahlášen požár pole "u vysílače" . Na místě zásahu jsme byli v 16.03 hod. jako první. Po cca 5 min. přijel HZS - Řevnice a SDH Mokropsy. Díky tomu, že před příjezdem JPO bylo požářiště hašeno cisternou p. Kormundy, se oheň lokalizoval. Zřídili jsme čerpací stanoviště u "Louže" a přijíždějící jednotky jsme navedli k místu zásahu. Zpět v hasičárně jsme byli v 16.50 hod. A náš Marťas Podzemský splnil strojnickou zkoušku při zásahu, protože zcela sám obsluhoval PS 12. Je to pašák!!!!

Členové zásahu:
starý kocouři Pavel Podzemský, František Jaroušek; mladí kočičáci Lukáš Ouřada, Martin Podzemský, Igor Kormunda, Libor Jaroušek a Davídek Malečků