2015

Požár lesa 2

22.7. jsme v 7:50 hod. vyjeli na dohašování lesa ve Vonoklasech. Ve Vonoklasech jsme zřídili čerpací stanoviště a provedli kyvadlovou dopravu vody. Na místě též zasahoval HZS Řevnice, JSDH Mokropsy, Řevnice a Dobřichovice. Na základně jsme byli ve 13:19 hod.

Členové zásahu: Marek Jaroušek, Martin Kodým, Ríša Karč.


Bodavý hmyz

26.7. jsme měli v 19:05 hod. na žádost místního občana zásah na likvidaci bodavého hmyzu v ulici Hořejší.Po příjezdu bylo zjištěno, že se jedná o menší sršní hnízdo na balkoně. Sršni ohrožovaly majitele, proto jsme provedli jejich likvidaci. Na základnu jsme se vrátili bez újmy a bodanců za 40 min.


Požár lesa

21.7. ve 21:40 hod. jsme vyjeli na hlášený požár lesní školky u Solopisk. Informace o místě zásahu nebyly zcela přesné, takže jsme kontaktovali oznamovatelku a ta vedla všechny jednotky, bohužel ne úplně ideální cestou, a to od rybníka Majorák. První jela CAS JSDH Solopisky, která projela, ale CAS 32 T815 HZS Řevnice před námi v hlubokém lese zapadla a po marném manévrování bylo rozhodnuto, že se pokusíme kus cesty vycouvat a otočit. Což se naštěstí povedlo. Vydali jsme se do Vonoklas odkud vedla pohodlnější cesta k hořící školce. Ve Vonoklasech jsme zřídili čerpací stanoviště. Hořela plocha cca 100x100 m. Na místě kromě nás zasahoval HZS Řevnice, JSDH Solopisky a Dobřichovice. Na základně jsme byli 22.7. ve 2:12 hod.

Členové zásahu: Lukáš Ouřada, Libor Jaroušek, David Maleček, Lukáš Rys, Václav Fafejta, Pavel Černý, Jirka Paleček.


Požár kombajnu

21.7. jsme v 19:12 hod. vyjeli na hlášený požár kombajnu směr Radotín. Chvilku před naším příjezdem dorazil HZS Praha stanice 8. Průzkumem bylo zjištěno, že se jedná o doutnání z prostoru řemenic. Byl nasazen 1 proud s vysokotlakem a posléze 1 C proud na oplach prachu. Kombajn bez újmy přežil. Na místo též dorazil HZS Řevnice JSDH Choteč a policie ČR. Na základně jsme byli ve 20:33 hod.

Členové zásahu: Lukáš Ouřada, Libor Jaroušek, David Maleček, Lukáš Rys, Václav Fafejta, Pavel Černý, Jirka Paleček


Záchrana kachňat

6.6. jsme na žádost místní občanky vyjeli v 9:55 hod. na odchyt kachňat z rybníka "Louže".Kachňatům, která utekla na obecní rybník a nemohla vylézt na břeh a hrozilo jejich uhynutí. Přes jednu noc již čtyři uhynula. Jako hlavní honič byl zvolen Bukyn. V prsačkách a podběrákem zbylých 7 kačhňat bez újmy odchytil a majitelka si mohla mláďata odvézt domů na jezírko kde byla v bezpečí.

Členové: Libor Jaroušek, David Maleček, Lukáš Rys, Václav Fafejta.


Dopravní nehoda - stáž u HZS

29.5. v rámci stáže jsme v 16:45 hod. vyjeli společně s HZS Řevnice na dopravní nehodu do Tachlovic.2 členové jeli CAS 25 Tatra Terno a zbytek jel naším DA Boxer. Po příjezdu na místo zásahu bylo zjištěno, že motocyklistovi není již pomoci. Během vyšetřování DN jsme prováděli řízení dopravy. Po pečlivém vyšetření policií jsme provedli úklid komunikace. Na základně jsme byli ve 20:15 hod.


Únik plynu

29.4. jsme v 10:04 hod. vyjeli na hlášený únik plynu v ulici Ke Kostelu.Po příjezdu na místo bylo zjištěno, že pracovníci ČEZu omylem uzemňovací tyčí prorazili hlavní plynovod. Unikající plyn zamořil část ulice. Ulice byla uzavřena. Preventivně natažen 1 C proud a provedeny protipožární opatření. Na základně jsme byli ve 13:14 hod.