2008 

Třebotov Brdská liga

První soutěž v požárním sportu v letošním roce se konala na naší domácí půdě v Třebotově. První soutěž brdské ligy předvedla kvalitní výkony a přítomní diváci i soutěžící se rozhodně nenudili. V rámci úvodního nástupu jsme vzpomněli minutou ticha za zesnulého "otce" brdské ligy pana Janouška. Následovalo rozlosování, ve kterém Chlupáč vytáhl krásnou osmnáctku. Nakonec jsme si pořadí prohodili a šli jsme na start jako čtvrtí. Na domácí půdě se nám v předchozích ročnících moc nedařilo, vždy jsme se dostali do prvního kola play-off, ale to bylo naše maximum. V této soutěži bychom to asi brali všemi deseti. Na trénink jsme neměli mnoho času a možná i to bylo příčinou našeho neúspěchu. Na základně jsme si vše připravili do posledního puntíku. Bohužel, když už jsme stáli na startu, Lukymu spadla hadice tak nešikovně, že padla na hadici Áli. Na přípravu je stanoven čas pěti minut. Mnoho času na opravu již nezbývalo, rychle jsme se snažili hadice znovu připravit, to se nakonec povedlo, ale co čert nechtěl, hadice Lukymu spadla znovu. S tímto hendikepem jsme tedy vybíhali ze startovní čáry, vědomi si, že musíme vše zapojit rychle. To se moc nepodařilo. Jedna céčková hadice udělal menší neplechu Dejvymu pod trojákem a bylo vymalováno. Útok jsme sice dokončili, ale s časem 24,88 s. jsme nemohli pomýšlet ani na postup do play-off. Celou soutěž nakonec ovládli borci z Radětic. Druhé bylo družstvo Líchovy a na třetím místě se umístil Sloup A.


JINOČANY OKRSEK

Po neúspěchu na domácí půdě jsme tentokráte vyrazili do Jinočan, kde se konala soutěž II. obvodu okresu Praha-západ. Cíl jsme měli jediný a to vyhrát a postoupit na okresní kolo do Okrouhla. Příjemné počasí nalákalo do Jinočan celkem šest družstev mužů a dvě družstva žen. Ty se předvedly jako první. Ženám z Úhonic se moc nedařilo a čas 132,22 je odsunul na druhé místo. Což vlastně není tak špatné. Škoda jen, že konkurence nebyla o něco větší. V družstvech žen vyhrály ženy z Hostivic s časem 42,68. Poté přišli na řadu pánové. Ořech měl jistě větší ambice, ale útok se jim nepovedl, tak jak by si asi kluci přáli a čas 46,83 je odsunul na poslední šesté místo. My jsme přišli na řadu jako čtvrtí. Šli jsme na jistotu a s časem 22,19 jsme po sedmé vyhráli okrskovou soutěž.


Okrouhlo okresní soutěž

Stejně jako v loňském roce, tak i v tom letošním se okresní soutěž konala na hřišti v Okrouhlu. Vše bylo perfektně připraveno, a všichni přítomní se mohli těšit na kvalitní výkony všech účastníků. Okresní soutěž není jen disciplínou v požárním útoku. Zároveň s tím se běží běh jednotlivců (100 m překážek), a také štafeta 4x 100m. Naše družstvo nebylo zcela kompletní. Chyběl nám Lukáš Rys a Lukáš Ouřada. I tak jsme byli připraveni obhájit loňské třetí místo. První disciplína byl běh jednotlivců, při kterém měl každý účastník dva pokusy. V něm se v postupném pořadí představil Líba, který velmi efektně a s velkou lehkostí proběhl obávanou kladinu, a ještě si přitom stihl pískat. Marťan předvedl jistý výkon, bez sebemenšího zaváhání předvedl velice vyrovnané časy. Dejvy též zaběhl perfektně, nebylo mu co vytknout. Pavel Šafra, který běžel jen jeden pokus velmi pěkně přeskočil bariéru, přeběhl kladinu, bohužel poté mu vypadla koncovka hadice, ale i tak paráda. Čendys měl na této soutěži velkou smůlu. Při prvním pokuse mu vypadlo těsnění na hadici a jeho pokus byl neplatný. V tom druhém prozměnu vyšlápl z dráhy a též dostal N. Bohužel si ještě při seskoku z kladiny zvrtnul kotník. V tu dobu jsme ještě mysleli, že útok poběží. Honza Kadlec měl při běhu překážek premiéru, která se mu povedla. V prvním pokusu za kladinou uklouzl, ale i gumový panák by se nezvedl tak rychle jako on. Druhou disciplínou byl požární útok. Ještě před tím však byl nucen náš velitel dojet pro dres, který jsme doma zapomněli. Neboť všichni mají mít stejný úbor, jak řekli rozhodčí. Sice jsme se trochu podivovali, proč tomu tak není u jiných družstev, ale budiž. Čendův kotník se nezlepšil, a tak jej musel na proudu nahradit Honza. Útok jsme běželi na jistotu, neboť se běží na 3B. Docela nám to všem sedlo, jen chudák Honza se nějak nemohl přesně trefit do plnícího terče. I tak smekáme, jak to dobře zvládnul. Čas, kterého jsme dosáhli sice neodpovídal našim představám, ale na víc jsme asi neměli. Poslední disciplínou byla štafeta. Oproti loňsku chyběla štafeta "kriplů". Letos jsme se spojili dohromady a ve složení Marťan (okno), Ála (bariéra), Dejvy (kladina + hadice) a Líba hasičák jsme zaběhli solidní čas. Loňský výkon se nám zopakovat nepodařilo, avšak i tak jsme dosáhli hezkého čtvrtého místa. Příští rok se doufám polepšíme.


CHOTEČ FLORIÁN


JINOČANY Memoriál Jaroslava Jůna

Memoriál Jaroslava Jůna v Jinočanech je pro nás každoročně odlehčení neboť právě sem jezdíme i s naší krásnou PS8 zejména díky Márovi, který na ní nenechá nikoho sáhnout a leští ji a leští :o) Účast bohužel nebyla hojná a do Jinočan se sjelo pouze 5 družstev, což je celkem škoda. První útok jsme běželi s klasickou PS12 a jelikož jsme měli výsledný čas 22,10, tak jsme v druhém útoku běželi právě s PS8. Je krásné dívat se jako proudař jak ta mašina šlape a pomalu tlačí vodu směrem k terčům. Z proudnice vystříkne malý čůrek, ale pak jakoby se stroj nadechnul a už to fičelo a plechovky jdou dolů.


NUČICE ŠVESTKA


RADĚTICE Brdská liga

Po delší pauze se opět rozběhla brdská liga, která tentokráte zavítala do Radětic. Tak jako vždy se místní pořadatelé předvedli a připravili nejen pěkné počasí, dráhy, ale také výborné občerstvení. Všeho bylo dostatek a tak se mohlo soutěžit. Delší pauza měla zřejmě vliv na výsledky některých týmů, z nichž někteří favorité nepostoupili do vyřazovacích bojů. Šli jsme na řadu jako druzí a s časem 18,6s jsme jako sedmí postoupili do play-off, kde nás čekalo družstvo Nezvěstic. Škoda, že Líbovi upadl koš, což znamenalo výslednou diskvalifikaci a konečné sedmé místo. Celou soutěž nakonec vyhrálo družstvo Nezvěstic. Druzí skončili kluci z Třebska. Po soutěži někteří z nás odjeli směrem Třebotov a ti co zůstali se zúčastnili soutěže o nejrychlejší náběr. S časem 9,5 a nějaké ty drobné jsme obsadili páté místo.


HORNÍ HBITY Brdská liga


SLOUP Brdská liga


PROSENICKÁ LHOTA Brdská liga


CHOTILSKO Brdská liga


LHOTKA U BEROUNA

Možná naše poslední soutěž v tomto roce, která se uskutečnila ve Lhotce u Berouna byla příjemným zakončením letošní sezóny. Nevyrazili jsme sice v plné sestavě, ale plni očekávání jak pro nás soutěž vlastně dopadne. Pořadatelé zasadili soutěž na louku pod vesnicí. Všude okolo lesy, no prostě paráda. Samotná soutěž se skládala ze štafety (bariéra, přeběh přes kladinu a běh skrze pneumatiky). Hlavně poslední část štafety byla pro mnohé startující "noční můrou" a mnohé diváky přiváděla k úsměvu. Jen to trochu zveličuji, až na pár borců bylo vidět, že soutěžní družstva nejsou na této soutěži poprvé, zejména domácí borci byli dobře připraveni a dosáhli nejlepšího času. Štafetu za nás rozbíhal Líba na bariéře, trošku se zaškobrtl, ale bylo to tím, že bariéra byla natřena v domácích barvách a pěkně klouzala. Všichni však měli stejné podmínky, tedy až na ty, kteří běželi v tretrách. Přes kladinu přeběhl Ála a pneumatiky procupital Marťas. S výsledným časem 36,8 jsme byli po štafetě třetí. No a pak se šlo na útok. Zde jsme se chtěli předvést, ale čas 21,7 úplně neodpovídal našim představám, ale i tak jsme byli spokojení a soutěž jsme si řádně užili. Celkové druhé místo za domácími rozhodně bereme.