Červen 2024

7. 6. dámské družstvo mělo u hasičárny trénink. Opět se zkoušelo na dvě tréninková stanoviště.

16. 6. na louce před Třebotovem si naše ženy vyzkoušely celý útok včetně vody. Zkusily několik útoků. Každý byl dokončen.

Memoriál Karla Švestky - Nučice

22. 6. se naše soutěžní družstva vydala na soutěž do Nučic, kde proběhl 15. ročník Memoriálu Karla Švestky. Na této soutěži se běhá v kategoriích děti, ženy a muži. Každé družstvo má dva pokusy. Účast družstev byla hojná. Naše ženy dokončily oba útoky a díky dokonalé sladěnosti skončily na 1. místě. Na této soutěži si vylepšily svůj osobní rekord, který posunuly na 24:94 s. Kde končí lidské a především ženské možnosti? Na této soutěži přesně před rokem se naše ženy začaly bavit o tom, že by to jako mohly zkusit běhat s těmi hadicemi. Za necelý rok se vypracovaly na velice slušnou úroveň.

Sestava: koš- Iva Pospíšilová, savce- Veronika Černá, mašina- Iva Rysová, béčka- Martina Pavlišová, Lucka Ouřadová, rozdělovač- Markéta Kadlecová, levý proud- Anička Pavlíková, pravý proud- Katka Fafejtová.

Výsledky:

Ženy

  1. Třebotov…………..24,94 s

  2. Nučice……………….26,28 s

  3. Solopisky………….. 30,72 s

  4. Jinočany……………..34,64 s

  5. Jánská ………………..48,75 sKvěten 2024

3. 5. proběhl další trénink žen. Byla vytvořena dvě tréninková stanoviště. Jedno na procvičení "zadku" s vodou. V kádi se ženy tak hlasitě máchaly, až vzbudily pozornost kachen na rybníce. Na druhém stanovišti byly procvičeny spoje hadic a to nasucho a bez pozornosti kachen.

8. 5. ženy potrénovaly celý útok s vodou na louce v Třebotově . Vše probíhalo bez větších problémů. Až na tu zimu +15°C

17. 5. byl poslední trénink před nadcházející okrskovou soutěží. U rybníka byla opět dvě stanoviště. Základna na procvičení spojů hadic a káď s vodou na procvičení "zadku" (pro neznalé - procvičení napojení těch tlustých rour, co jdou z kádě do toho vrčícího stroje).

19. 5. začala od 14. hod letošní první soutěž našich žen a to soutěž okrsková. Na tuto soutěž naše děvčata musely procvičit i pořadové cvičení. Pořadové cvičení zvládly na výbornou a velitel stanoviště pod přezdívkou "ostrý " Milan neměl slov a s otevřenou pusou propustil naše ženy na provedení útoku. Díky pravidelným tréninkům byla vidět precizní příprava základny a velmi povedené provedení útoku. Na této soutěži běžely poprvé se sportovní stříkačkou" Lišák". I když nebyl využit plný výkon "Lišáka", útok provedly s časem 27 s a tím získaly 1. místo. Jako konkurenci měly ženy z Nučic s časem 34,87 s. Vůbec nevadí, že na okrsku byla pouze dvě družstva žen, pro nás je důležitý dosažený čas a především fakt, že čas útoku může být ještě o několik sekund lepší. Malá drobnost pro statistiky: po kontrole výsledných časů okrskových soutěží od roku 2004 (hlouběji do historie se dokumenty nedají dohledat – pokud máte, rádi opravíme) se jedná o rekordní čas našeho okrsku v kategorii ženy. Druhý nejrychlejší čas měly ženy z Jinočan v roce 2018 a to 30,16 s.

Sestava: koš- Iva Pospíšilová, savce- Lucka Fafejtová, mašina- Iva Rysová, béčka- Martina Pavlišová, rozdělovač- Markéta Kadlecová, pravý proud- Katka Fafejtová, levý proud- Anička Pavlíková, psychologická podpora – Mili Dvořáková.


Ženy duben

12.4. v tomto roce to byl první trénink našeho dámského družstva. Po zimě se lehce seznamovaly s hasičským vybavením. Také si musely říct, kdo má co nového, kde kdo byl, co kdo bude vařit, kdo má nového psa, kdo je těhotný a tak. No zkrátka před tréninková příprava.

19.4. tento den proběhl druhý letošní trénink . Ženy se po zimě už rozkoukaly a začínají vystrkovat drápky.