2009

Jinočany okrsková soutěž

Pro nás první soutěž se konala 16.5.2009 v Jinočanech. Jednalo se o okrskovou soutěž, která dala napovědět, kdo se zúčastní letošní okresní soutěže. Jaké bylo mé překvapení, když jsem odbočil za statkem k jinočanskému rybníku. Ostatně, tak jako každý rok i letos jsem zde očekával hasiče z našeho okrsku. Ale ejhle, nikdo nikde. Letošní okrsek se přesunul na hřište v Jinočanech. Což bylo pro všechny zúčastněné o mnoho lepší, neboť rovný terén zaručoval hezkou soutěž. Po útocích ženských družstev z Hostivic, Úhonic a Jinočan jsme šli na řadu my. S proudařem Pavlem, který zastoupil Lukyho a béčkařem Martinem, který také zastoupil Lukyho jsme předvedli útok s časem 20,35s, který nám zajistil bezpečný postup na okres. Stihli jsme to jen tak tak, neboť náš Lišák měl takovou sílu, že koncovka, na které byl omezovač, těsně poté co Pavel shodil poslední plechovku odlétla.

JINOČANY  JŮN

30.5. Za zataženého deštivého počasí jsme vyjeli na soutěž do Jinočan na memoriál Jaroslava Jůna. Díky malé účasti, kterou tvořilo družstvo Jinočan, Nučic a nás jsme měli 100% jistotu, že si odvezeme pohárek. První útok měly ženy z Jinočan, které byly ve své kategorii samy. Chlapi běželi na dva pokusy. První šli kluci z Jinočan, poté Nučice a následně my. Na startovní čáře jsme nastoupili v počtu 5 členů ( jelikož 8 členů mělo omluvenky, nebylo na výběr). Stopky se i přes větší zaváhání zastavily na 33.73s, což byl nakonec vítězný čas. Na druhý pokus jsme šli již s vědomím, že jsme první a na startovní čáře jsme stáli už jen 4. Pája Šafra měl dost natáhlá třísla, která jsme mu už nechtěli více a zbytečně natahovat. Vše proběhlo na výbornou, až na to 9 sekundové zaváhání s nalitím. Takže druhý pokus 40.47s. Takže 3. místo Jinočany, 2. místo Nučice, 1. místo zase ty buzny z Třebotova.

CHOTEČ FLORIÁN

13.6. Letošní soutěž sv. Floriána přilákala na Choteč celkem devět týmů, což byla velmi pěkná účast, doufejme, že si to každý vezme k srdci a dorazí i na další ročník. Soutěžilo se v jedné kategorii muži i ženy společně. Pro družstva žen, to byl samozřejmě hendikep, se kterým se však statečně vyrovnaly. Ženy SDH Jinočan skončily na pěkném pátém místě, přičemž porazily dokonce své mužské kolegy. Smůla se přilepila na paty ženám z Úhonic, které předvedly pěkný útok, který však pokazilo nezapojení jedné hadice a věřte, že těch chybějících dvacet metrů je opravdu znát. My jsme šli na řadu jako třetí. Přes drobné problémy na trojáku, jsme předvedli celkem standardní výkon a časem 23,14s jsme obsadili první místo.

NUČICE ŠVESTKA

20.6. Druhý ročník memoriálu Karla Švestky se uskutečnil na hřišti v Nučicích. Po uctění památky si 11 + 1 (děti) sborů rozlosovalo startovní pořadí. Soutěžilo se jak v kategorii mužů, tak žen. Tento rok, je výjimečný tím, že počet týmů, které přijeli jak na soutěž sv. Floriána, tak na memoriál K. Švestky je na náš okrsek poměrně velký. Doufejme, že všem tento elán vydrží a příští roky nebudou jiné. Ale k samotné soutěži. Náš béčkař odjel na dovolenou a jiného jsme nesehnali, tak jsme se vydali na soutěž v šesti lidech. To však nemělo vliv na náš výkon a s časem 20,18s jsme si již po prvním kole zajistili první místo. Některá soutěžní družstva však předvedla pěkné útoky, zejména chlapci z Jinočan si zlepšili svůj čas. A smíšené soutěžní družstvo Drahelčic si dokonce odvezlo pěkné třetí místo. V rámci druhého útoku jsme se s klukama z Chotče domluvili, že jim ukážeme, ale vlastně i všem ostatním jaké časy se dají dělat s neupravenou mašinou. Smíšené družstvo Chotče běželo na našeho Lišáka (s naším strojníkem Márou, který na mašinu nenechá nikoho šáhnout, problém však nastal u neotevřeného levého proudu, který způsobil prasknutí hadice a bylo po nadějích. My jsme náš pokus absolvovali dříve a čas 22,29 jasně dokazuje, že to jde!

RADĚTICE Brdská liga

27.6.

Jinočany noční

27.9. Naše první noční soutěž byla zároveň i završením letošní soutěžní sezóny. První pokus o noční soutěž na našem okrsku se rozhodli uspořádat borci z Jinočan. Tma byla dostatečná, jen škoda, že týmů se nezúčastnilo o trošku víc. I tak to byl pro všechny pěkný zážitek zaběhat si útok v noci, kdy jsou osvětleny jen základna nasvícená pouze světlem z mašiny a halogeny nasvícené terče. Útok se nám povedl a odvezli jsme si domu pohár za první místo.