2017d

18.3.2017  Ráno se naše děti vydaly na první soutěž mladých hasičů v letošním roce, která se konala ve Středoklukách a jednalo se o uzlovou štafetu. Vyslali jsme 1 družstvo starších doplněné mladšími a 1 družstvo mladších. Nikdo se do provazů nezamotal a obě družstva skončila na krásném 6 místě.


8.4.2017 - dětská soutěž v Hřebči - železný soptík. Jedná se o dětskou verzi železného hasiče. Po odstartování se musí přenést koncovky 2 ks hadic C (starší 2 ks hadice B) do vyznačeného prostoru, kde se spojí hadice a hadicové vedení se roztáhne, pokračuje přenesení hasicího přístroje, u bucharu je třeba 10x uhodit do spodní a horní desky a na závěr se musí přenést 2 kanistry s vodou. Hodnotili se družstva a jednotlivci. Jako družstvo mladších jsme skončili na 4. místě ze 13. Náš nejlepší jednotlivec byl Filip Arvaj, který z cca 45 dětí skončil na 5. místě. Všechny naše děti doběhly a jsou jako vždy pašáci.


20.5.2017 - naše děti vyrazily na jarní kolo Plamene do Psár. Tato soutěž je obtížná, protože je zde hodně disciplín. Náš úkol byl jasný, nabrat cenné zkušenosti. Což se povedlo na výbornou. Disciplíny děti pravidelně trénují na pátečních schůzkách, ale soutěž je trošku jiná. Zúčastnilo se 11 družstev. Tento den se nám povedl. Nepříjemné je, že se počítaly výsledky i z podzimního kola, kde jsme moc nebodovali a také absence kroniky nám nepomohla. Celkově jsme skončili na 9 místě. Ale v disciplínách v tento den jsme se rozhodně neztratili. Na Požárním útoku jsme byli 4., štafetu 4x60m jsme měli 3., štafeta dvojic 5.,štafeta CTIF 6. a útok CTIF 8.Takže děti jsou pašáci, včetně naší vedoucí Jitky Karčové.


3. 6.2017 Ráno v 8 hodin vyrazily i naše děti na soutěž do Úholiček, kde byl branný závod a disciplína pro jednotlivce. V družstvech naše děti skončily na 2. místě. Jako jednotlivci se ve starších umístily na 1. a 2. místě a v mladších na 1. a 3. místě. Jsou to pašáci.


24. 6.2017 zúčastnili jsme se Memoriálu Karla Švestky v Nučicích. Soutěžících týmů bylo hodně jak dospělých tak dětí. V soutěži jsme měli dvě dětská družstva. Ta obsadila druhé a páté místo a jedno dospělých které skončilo také druhé. 


27 .- 29.8 jsme vyrazili s dětmi na 3 denní soustředění do výborného kempu do Chrustenic. Děti se mezi koupáním věnovaly hasičským disciplínám na nadcházející soutěže. Počasí bylo příjemné, ubytování bylo příjemné a jídlo bylo také příjemné.