Úvodní strana Zásahy

Požár nízké budovy Solopisky

Email Tisk

29. 12. jsme v 1:01 hod vyjeli na hlášený požár nízké budovy do Solopisk. Po příjezdu na místo jsme zjistili, že se jedná o neobydlenou budovu 3x2 m (bývalá vodárna u zimního stadionu).

Celý článek...
 

Olejová stopa

Email Tisk

10. 12. jsme ve 14:44 hod vyjeli na hlášenou likvidaci olejové stopy do ulice Hlavní. Po příjezdu bylo zjištěno, že se jedná o olejovou skvrnu 200 m dlouhou a 50 cm širokou v ulici Hlavní. Stopa pokračovala až do ulice Pod Vsí. Použili jsme 6 pytlů sorbentu. Během zásahu jsme kyvadlově řídili dopravu. Na místo ještě dorazil HZS Řevnice, městská Policie a SÚS středočeského kraje. Nikoho nic nepřejelo a na základně jsme byli v 16:14 hod.

Celý článek...
 

Bodavý hmyz

Email Tisk

11. 10. jsme v 17:15 hod vyjeli na hlášenou likvidaci bodavého hmyzu do ulice Krátká. Na místě bylo zjištěno, že se jedná o sršní hnízdo v podkroví. Sršni ohrožovali majitele, tak jsme za pomoci chemických a mechanických prostředků hnízdo zlikvidovali.

Celý článek...
 

Požár trafostanice

Email Tisk

4. 10. jsme v 19:42 hod vyjeli na hlášený požár trafostanice do ulice Pod Vsí. Po příjezdu na místo bylo zjištěno, že se jedná o závadu na izolátoru, který udělal zkrat na vysokém napětí před trafostanicí. Z preventivních důvodů jsme připravili 1 C proud pro případné hašení přilehlého prostoru u domu a ruční hasicí přístroj CO.

Celý článek...
 

Požár balíků Kosoř

Email Tisk

22. 9. jsme v 15:19 hod vyjeli na hlášený požár balíků do Kosoře. Po příjezdu na místo jsme zjistili, že je na místě HZS Praha, který natahuje dopravní vedení B. Na toto vedení jsme připojili naše 2 C proudy. Celkem byly použity 3 C proudy. Na základně jsme byli v 18:09 hod.

Celý článek...
 

Bodavý hmyz

Email Tisk

1. 9. jsme vyjeli v 11:15 hod na hlášenou likvidaci bodavého hmyzu Na Pískách. Po příjezdu jsme zjistili, že se jedná o sršně v ptačí budce. Sršni ohrožovali majitele. Použity byly chemické prostředky. Nikdo nebyl opíchán. Na základně jsme byli ve 12:10 hod.

Celý článek...
 

Bodavý hmyz

Email Tisk

22. 8. jsme v 19:05 hod vyjeli na hlášenou likvidaci bodavého hmyzu do ulice Na Potoce. Na místě jsme zjistili, že se jedná o vosí hnízdo.

Celý článek...
 

Požár střechy

Email Tisk

20. 8. jsme ve 4:04 hod vyjeli na hlášený požár střechy rodinného domu v ulici V Dubině, Černošice. Po příjezdu na místo jsme zjistili, že se jedná o požár střechy v plném rozsahu a byl vyhlášen 2. stupeň poplachu. Po dohodě s velitelem zásahu jsme začali s hašením a rozebíráním střešní konstrukce za pomoci dalšího D proudu v dýchací technice.

Celý článek...
 

Čerpání vody

Email Tisk

31. 7. jsme ve 14:30 hod vyjeli do ulice Na Vršku na hlášené odčerpání zatopené šachty. Po příjezdu na místo bylo zjištěno, že se jedná o zatopenou šachtu pro filtraci bazénu.

Celý článek...
 

Požár trávy

Email Tisk

8. 7. 2019 – jsme ve 12:46 hod vyjeli na hlášený požár v příkopu u silnice mezi Třebotovem a Kuchaříkem. Po příjezdu na místo bylo zjištěno, že se jedná o požár trávy 10x2 m, která hořela již těsně kolem vzrostlého a dozrálého pole s řepkou.

Celý článek...
 

Požár kombajnu

Email Tisk

25. 7. jsme v 19:40 hod vyjeli na hlášený požár kombajnu na pole k vysílači. Po příjezdu na místo bylo zjištěno, že ze zadní horní části kombajnu se začíná kouřit. Nasadili jsme 1 x D proud.

Celý článek...
 

Bodavý hmyz

Email Tisk

26. 6. 2019 jsme v 18:45 hod vyjeli na hlášenou likvidaci bodavého hmyzu na místní hřbitov. Po příjezdu jsme zjistili, že se jedná o menší vosí hnízdo přímo v horní části pumpy. Použili jsme chemického přípravku. Na základně jsme byli v 19:10 hod. nikdo nebyl popíchán.

Celý článek...
 

Asistence AED (automatický externí defibrilátor)

Email Tisk

5 .6. jsme v 19:19 hod vyjeli na hlášenou asistenci AED k nedýchajícímu cyklistovi do obce Kuchařík. Víme, že v tomto případě poplachu jde o čas ještě více než jindy, takže jsme domluveni, že kdo dorazí první do hasičárny bere zdravotnický batoh a v počtu min. 2 členů vyráží klidně osobním vozem. Tak tomu bylo i tento den. Na místě události jsme byli za 4 minuty od vyhlášení poplachu.

Celý článek...
 
Strana 1 z 2


Výbava zásahové jednotky

rozdelovac

Rozdělení hlavního proudu "B" do tří proudů "2 x C" a "1 x B".

Helma

Helma Kalisz -Skořepina polyester - sklolaminát, zasouvací obličejový štít, zátylník, úchyty pro protiplynovou masku,

FIREMAN_III.

Zásahový oblek Fireman III - Dvojdílný, vícevrstvý, zásahový

Saturn

Dýchací přístroj Saturn S5

RukaviceCrystal

Rukoavice Crystal - Čtyřvrstvá celotextilní rukavice s membránou. Základní a nosnou vrstvou pro hřbet rukavice je materiál Nomex®.

Icom_IC-110

Radiostanice Icom F-15, IC-110 - mají konstrukci ze vstřikované slitiny, která je vsazena do robustního pouzdra z polykarbonátu – životnost je věčná.

tkw-400-a-400-turbo-web

 

Proudnice tkw 400 - Průtok nastavitelný přední ovládací kulisou 60, 130, 250, 400 l/min.,