Úvodní strana Zásahy

Požár zahradního domku

Email Tisk


28. 11. jsme ve 20:21 hod vyjeli k požáru zahradního domku do ulice Na Šumavě. Po příjezdu bylo zjištěno, že požár domku je v plném rozsahu. Použili jsme 2 x C proud.

Celý článek...
 

Transport pacienta

Email Tisk


20. 9. jsme ve 20:30 hod byli vyžádáni na pomoc při transportu pacienta do ul. U Rybníka. Za pomoci evakuační vany jsme společně s členy posádky zdravotnické záchranné služby bezpečně pacienta přenesli do sanitky.

Celý článek...
 

Požár rodinného domu

Email Tisk


22. 8. jsme ve 22:30 hod vyjeli na nahlášený požár rodinného domu do ulice Pod Vsí. Po příjezdu na místo jsme důkladným průzkumem zjistili, že se jedná o planý poplach. Požární hlásič měl poruchu. 

Celý článek...
 

Záchrana srny

Email Tisk

12. 8. jsme v 15:06 hod vyjeli na hlášenou záchranu srny z vodní plochy v ulici Hlavní. Po příjezdu na místo jsme zjistili, že v „Louži“ je spadlá srna. Vyčerpanou srnu jsme vytáhli a zkontrolovali, zda nemá zranění, odvezli do lesa, vypustili ji a zamávali jí.  Nikdo se v rybníce neutopil a na základně jsme byli v 15:33 hod.

Celý článek...
 

Bodavý hmyz

Email Tisk

3. 8. jsme v 18:55 hod vyjeli na hlášenou likvidaci bodavého hmyzu do ulice Na Vršku. Po příjezdu jsme zjistili, že se jedná o vosy, které si udělaly hnízdo v klimatizační jednotce. Díky chemickým prostředkům jsme vosy vyhnali. Nikdo nebyl opíchán a na základně jsme byli v 19:30 hod.

Celý článek...
 

Čerpání vody – ul. Na Potoce

Email Tisk

10. 6. jsme v 7:58 hod. vyjeli na hlášené čerpání vody do ulice Na Potoce. Po příjezdu na místo bylo zjištěno, že se jedná o starou nepoužívanou jímku zatopenou dešťovou vodou. Majitelka měla obavy z případného prosáknutí vody do přilehlé místnosti. Použili jsme el. kalové čerpadlo.

Celý článek...
 

Požár lesa

Email Tisk

9.5. jsme v 15:31 hod. vyjeli na hlášený požár lesa Na Pískách. Po příjezdu na místo bylo zjištěno, že hoří lesní porost cca 50x30 m. Nasadili jsme 1 x C proud + 1 x D proud. Na základně jsme byli v 17:47 hod. značně propoceni. Na místo též dorazil HZS Praha, Řevnice a JSDH Černošice.

Celý článek...
 

Požár v areálu ZD

Email Tisk

3 .5.  jsme ve 13:48 hod vyjeli na hlášený požár  do bývalého areálu ZD Třebotov. Po příjezdu bylo zjištěno,  že hoří  travní porost a přilehlé křoví a naštěstí se nepotvrdilo hlášení o požáru skladu.

Celý článek...
 

Požár kontejneru

Email Tisk

17. 2. jsme v 16:32 hod vyjeli na hlášený požár kontejneru do ulice V Chatách. Po příjezdu jsme zjistili, že se jedná o plechový kontejner na směsný odpad. Použili  jsme 1 C  proud. Udělali jsme „kontejnerovou polévku“, vodu vypustili a po sbalení materiálu odjeli. Příčina požáru žhavý popel. Na základně jsme byli v 17:02 hod. Na místo též dorazil HZS Řevnice.

Celý článek...
 

Technický zásah – rozlitá nafta

Email Tisk

1. 2. jsme v 16:50 hod vyjeli do ulice Nad Sady, kde byla hlášená uniklá nafta. Po přijezdu bylo zjištěno, že se jedná o kaluž cca 1 m2. Použit sorbent. Na základně jsme byli v 17:20 hod

Celý článek...
 

Otevření domu

Email Tisk

24. 1. jsme v 10:04 hod vyjeli na hlášené  otevření  domu. Po příjezdu na místo jsme provedli průzkum a zjistili, že uvnitř se nachází starší žena a neotvírá. Obešli jsme dům pro zjištění nejjednodušší ho vniknutí. Následně se majitelka objevila v okně živá a zdravá.

Celý článek...
 


Výbava zásahové jednotky

rozdelovac

Rozdělení hlavního proudu "B" do tří proudů "2 x C" a "1 x B".

Helma

Helma Kalisz -Skořepina polyester - sklolaminát, zasouvací obličejový štít, zátylník, úchyty pro protiplynovou masku,

FIREMAN_III.

Zásahový oblek Fireman III - Dvojdílný, vícevrstvý, zásahový

Saturn

Dýchací přístroj Saturn S5

RukaviceCrystal

Rukoavice Crystal - Čtyřvrstvá celotextilní rukavice s membránou. Základní a nosnou vrstvou pro hřbet rukavice je materiál Nomex®.

Icom_IC-110

Radiostanice Icom F-15, IC-110 - mají konstrukci ze vstřikované slitiny, která je vsazena do robustního pouzdra z polykarbonátu – životnost je věčná.

tkw-400-a-400-turbo-web

 

Proudnice tkw 400 - Průtok nastavitelný přední ovládací kulisou 60, 130, 250, 400 l/min.,