Úvodní strana Zásahy Zásahy 2017

Zásahy 2017

Cvičný zásah - požár hradu Karlštejn

Email Tisk

16. 10. jsme v 9:16 hod vyjeli na hlášený požár hradu Karlštejn. Po příjezdu na místo jsme provedli čerpací stanoviště v obci Mořina společně s JSDH Vysoký Újezd. Použili jsme čerpadlo PS 12 a v 9:59 hod přijela první velkokapacitní cisterna. Součastně s doplňováním cisteren jsme řídili dopravu a pomáhali s instalací velkokapacitní čerpadla Somati z HZS Kladno. Toto čerpadlo dokázalo dopravit vodu z obce Mořina přímo k hradu Karlštejn, což je skoro 3 km.

Celý článek...
 

Vyvrácená jedle Vonoklasy

Email Tisk

30.10. jsme ve 14:37 hod. vyjeli na hlášenou vyvrácenou jedli do Vonoklas. Po příjezdu bylo zjištěno, že se jedná o vzrostlou jedli, která spadla na chatu. Na místě byl již velitel čety HZS Řevnice a lezec s VA Ford.

Celý článek...
 

Větrná smršť Třebotov

Email Tisk

29.10. jsme v 11:52 hod. vyjeli na hlášený spadlý strom do ulice Na Potoce. Po příjezdu bylo zjištěno, že se jedná o vzrostlou vrbu, která se zlomila a spadla na střechu přístřešků a přilehlé chaty. Použili jsme obě pily. Střecha chaty nakonec byla bez újmy. Poničená byla pouze střecha zahradních přístřešků.

Celý článek...
 

Bodavý hmyz - kabiny SK Třebotov

Email Tisk

29. 8. jsme v 19:15 hod vyjeli na hlášenou likvidaci bodavého hmyzu do kabin SK Třebotov. Po příjezdu na místo jsme zjistili, že se jedná o sršní hnízdo ve střešní konstrukci a hmyz již několikrát napadl fotbalisty. Nejprve jsme provedli likvidaci pomocí chemických prostředků a následně mechanicky odstranili hnízdo.

Celý článek...
 

Bodavý hmyz – ul. Hlavní

Email Tisk

23. 8. jsme v 19:10 hod vyjeli na likvidaci bodavého hmyzu. Jednalo se o sršně, kteří si udělali hnízdo ve štítě rodinného domu a ohrožovali majitele. Na základně jsme byli v 19:55 hod a to bez újmy.

Celý článek...
 

Požár zahradního přístřešku

Email Tisk

18.8. jsme v 1:35 hod. vyjeli na hlášený požár zahradního přístřešku do ulice Na Potoce. Po příjezdu na místo bylo zjištěno, že majitel již hasí přístřešek zahradní hadicí. Použili jsme 1 x C proud v dýchací technice. Ulice Na Potoce patří pro hasičskou techniku mezi nejhůře dostupné ulice v Třebotově (což víme díky kondičním jízdám). Na základně jsme byli ve 2:46 hod. Na místo též dorazil HZS Praha stanice 8, HZS Řevnice, JSDH Choteč, Policie ČR a vyšetřovatel HZS.

Celý článek...
 

Bodavý hmyz III.

Email Tisk

30. 7. jsme v 19:05 hod. vyjeli na likvidaci bodavého hmyzu do ulice K Březinám. Majitel po návratu z dovolené našel vedle vchodových dveří sršní hnízdo. Sršni ohrožovali obyvatele domu. Provedli jsme likvidaci pomocí chemických prostředků a poté mechanického odstranění z fasády. Na základně jsme byli v 19:55 hod. Nikdo nebyl opíchán.

Celý článek...
 

Bodavý hmyz II.

Email Tisk

29 .7. jsme v 17:50 hod. měli technický zásah na odstranění bodavého hmyzu do ul. Hlavní. Jednalo se o menší sršní rodinku, která si udělala bydlení ve větrací mřížce na fasádě bytového domu. Sršni létali i do přilehlého bytu, kde ohrožovali majitele. Použili jsme chem. prostředků. Zásah trval 10 min.

Celý článek...
 

Požár pole

Email Tisk

31. 7. jsme v 17:45 hod vyjeli na hlášený požár pole „u vysílače“. Po příjezdu na místo zásahu jsme zjistili, že se jedná o požár strniště a řádku slámy 5x15 m, který byl hašen obsluhou kombajnu. Nasadili jsme 1 x C proud a provedli dohašení. Na místo též dorazila JSDH Ořech, HZS Řevnice a policie ČR. Na základně jsme byli v 18:37 hod.

Celý článek...
 

Bodavý hmyz I

Email Tisk

26. 7. jsme v 19 hod vyjeli na hlášenou likvidaci bodavého hmyzu do ulice Hlavní. Po příjezdu bylo zjištěno, že se jedná o dvě sršní hnízda ve výšce cca 9 m ve štítu střechy. Hmyz ohrožoval obyvatele domu, tudíž jsme provedli jejich likvidaci pomocí chemických prostředků a následné mechanické odklizení. Na základně jsme byli ve 20:30 hod bez větší újmy.

Celý článek...
 

Větrná smršť - Černošice

Email Tisk

9. 7. 2017 jsme v 16:11 hod vyjeli na hlášený nakloněný strom v Černošicích do ulice Komenského. Po příjezdu na místo majitel nemovitosti o žádné události nevěděl. Po ohlášení na KOPIS nás operační poslal na další událost do ulice Střední.

Celý článek...
 
Strana 1 z 2