Úvodní strana Zásahy

Bodavý hmyz - kabiny SK Třebotov

Email Tisk

29. 8. jsme v 19:15 hod vyjeli na hlášenou likvidaci bodavého hmyzu do kabin SK Třebotov. Po příjezdu na místo jsme zjistili, že se jedná o sršní hnízdo ve střešní konstrukci a hmyz již několikrát napadl fotbalisty. Nejprve jsme provedli likvidaci pomocí chemických prostředků a následně mechanicky odstranili hnízdo.

Celý článek...
 

Bodavý hmyz – ul. Hlavní

Email Tisk

23. 8. jsme v 19:10 hod vyjeli na likvidaci bodavého hmyzu. Jednalo se o sršně, kteří si udělali hnízdo ve štítě rodinného domu a ohrožovali majitele. Na základně jsme byli v 19:55 hod a to bez újmy.

Celý článek...
 

Požár zahradního přístřešku

Email Tisk

18.8. jsme v 1:35 hod. vyjeli na hlášený požár zahradního přístřešku do ulice Na Potoce. Po příjezdu na místo bylo zjištěno, že majitel již hasí přístřešek zahradní hadicí. Použili jsme 1 x C proud v dýchací technice. Ulice Na Potoce patří pro hasičskou techniku mezi nejhůře dostupné ulice v Třebotově (což víme díky kondičním jízdám). Na základně jsme byli ve 2:46 hod. Na místo též dorazil HZS Praha stanice 8, HZS Řevnice, JSDH Choteč, Policie ČR a vyšetřovatel HZS.

Celý článek...
 

Bodavý hmyz III.

Email Tisk

30. 7. jsme v 19:05 hod. vyjeli na likvidaci bodavého hmyzu do ulice K Březinám. Majitel po návratu z dovolené našel vedle vchodových dveří sršní hnízdo. Sršni ohrožovali obyvatele domu. Provedli jsme likvidaci pomocí chemických prostředků a poté mechanického odstranění z fasády. Na základně jsme byli v 19:55 hod. Nikdo nebyl opíchán.

Celý článek...
 

Bodavý hmyz II.

Email Tisk

29 .7. jsme v 17:50 hod. měli technický zásah na odstranění bodavého hmyzu do ul. Hlavní. Jednalo se o menší sršní rodinku, která si udělala bydlení ve větrací mřížce na fasádě bytového domu. Sršni létali i do přilehlého bytu, kde ohrožovali majitele. Použili jsme chem. prostředků. Zásah trval 10 min.

Celý článek...
 

Požár pole

Email Tisk

31. 7. jsme v 17:45 hod vyjeli na hlášený požár pole „u vysílače“. Po příjezdu na místo zásahu jsme zjistili, že se jedná o požár strniště a řádku slámy 5x15 m, který byl hašen obsluhou kombajnu. Nasadili jsme 1 x C proud a provedli dohašení. Na místo též dorazila JSDH Ořech, HZS Řevnice a policie ČR. Na základně jsme byli v 18:37 hod.

Celý článek...
 

Bodavý hmyz I

Email Tisk

26. 7. jsme v 19 hod vyjeli na hlášenou likvidaci bodavého hmyzu do ulice Hlavní. Po příjezdu bylo zjištěno, že se jedná o dvě sršní hnízda ve výšce cca 9 m ve štítu střechy. Hmyz ohrožoval obyvatele domu, tudíž jsme provedli jejich likvidaci pomocí chemických prostředků a následné mechanické odklizení. Na základně jsme byli ve 20:30 hod bez větší újmy.

Celý článek...
 

Větrná smršť - Černošice

Email Tisk

9. 7. 2017 jsme v 16:11 hod vyjeli na hlášený nakloněný strom v Černošicích do ulice Komenského. Po příjezdu na místo majitel nemovitosti o žádné události nevěděl. Po ohlášení na KOPIS nás operační poslal na další událost do ulice Střední.

Celý článek...
 

Přívalové deště

Email Tisk

29. 6. – od ranních hodin začalo intenzivně pršet a voda se začala valit všude. Naše jednotka vyjela v 8:49 hod na první událost v katastru obce Třebotov. Tento den jsme měli celkem 18 zásahů, které byly vždy stejné, zatopený suterén nebo garáž. Jen jsme přesouvali čerpadla. Kromě sklepů jsme monitorovali rybník u OÚ a „Louži“. Louže začala přetékat již před naším výjezdem. Rybník u OÚ začal v místě stavidla zaplavovat silnici kolem 10:30 hod.

Celý článek...
 

Čerpání studny v ul. U Louže

Email Tisk

2. 7. jsme v 15:10 hod vyjeli na odčerpání studny do ulice U Louže č. 116, kde byl zatopen sklep, ale odčerpáním studny se snížila hladina i ve sklepě. Když už jsme měli natáhnuté hadice, tak jsme rovnou odsáli obecní studnu „u Čedíka“ v ul. U Louže.

Celý článek...
 

Čerpání sklepů

Email Tisk

30. 6. jsme v 11:28 hod vyjeli na hlášené čerpání sklepa v ulici Na Šumavě č. 131. Použili jsme kalové čerpadlo Heron.

Celý článek...
 

Požár lesa

Email Tisk

27.5. jsme 18:40 hod. vyjeli na hlášený požár lesa. Po příjezdu na místo bylo zjištěno, že se jedná o začínající požár 1x1 m. Díky všímavému ohlašovateli jsme lehce uhasili 1xC proudem.

Celý článek...
 

Požár lesní stroj

Email Tisk

3.3. jsme ve 12:53 vyjeli na hlášený požár harvestoru (lesní stroj). Chvíli trvalo než jsme místo našli. Po příjezdu na místo bylo zjištěno, že je na místě HZS Praha Radotín. Měli štěstí, navedl je lesní dělník.

Celý článek...
 
Více článků...
Strana 1 z 2


Výbava zásahové jednotky

rozdelovac

Rozdělení hlavního proudu "B" do tří proudů "2 x C" a "1 x B".

Helma

Helma Kalisz -Skořepina polyester - sklolaminát, zasouvací obličejový štít, zátylník, úchyty pro protiplynovou masku,

FIREMAN_III.

Zásahový oblek Fireman III - Dvojdílný, vícevrstvý, zásahový

Saturn

Dýchací přístroj Saturn S5

RukaviceCrystal

Rukoavice Crystal - Čtyřvrstvá celotextilní rukavice s membránou. Základní a nosnou vrstvou pro hřbet rukavice je materiál Nomex®.

Icom_IC-110

Radiostanice Icom F-15, IC-110 - mají konstrukci ze vstřikované slitiny, která je vsazena do robustního pouzdra z polykarbonátu – životnost je věčná.

tkw-400-a-400-turbo-web

 

Proudnice tkw 400 - Průtok nastavitelný přední ovládací kulisou 60, 130, 250, 400 l/min.,