Úvodní strana Soutěže Soutěže 2008 Okresní soutěž v Okrouhlu

Okresní soutěž v Okrouhlu

Email Tisk
Souteze.gif

Stejně jako v loňském roce, tak i v tom letošním se okresní soutěž konala na hřišti v Okrouhlu. Vše bylo perfektně připraveno, a všichni přítomní se mohli těšit na kvalitní výkony všech účastníků.

Okresní soutěž není jen disciplínou v požárním útoku. Zároveň s tím se běží běh jednotlivců (100 m překážek), a také štafeta 4x 100m. Naše družstvo nebylo zcela kompletní. Chyběl nám Lukáš Rys a Lukáš Ouřada. I tak jsme byli připraveni obhájit loňské třetí místo. První disciplína byl běh jednotlivců, při kterém měl každý účastník dva pokusy. V něm se v postupném pořadí představil Líba, který velmi efektně a s velkou lehkostí proběhl obávanou kladinu, a ještě si přitom stihl pískat. Marťan předvedl jistý výkon, bez sebemenšího zaváhání předvedl velice vyrovnané časy. Dejvy též zaběhl perfektně, nebylo mu co vytknout. Pavel Šafra, který běžel jen jeden pokus velmi pěkně přeskočil bariéru, přeběhl kladinu, bohužel poté mu vypadla koncovka hadice, ale i tak paráda. Čendys měl na této soutěži velkou smůlu. Při prvním pokuse mu vypadlo těsnění na hadici a jeho pokus byl neplatný. V tom druhém prozměnu vyšlápl z dráhy a též dostal N. Bohužel si ještě při seskoku z kladiny zvrtnul kotník. V tu dobu jsme ještě mysleli, že útok poběží. Honza Kadlec měl při běhu překážek premiéru, která se mu povedla. V prvním pokusu za kladinou uklouzl, ale i gumový panák by se nezvedl tak rychle jako on.
Druhou disciplínou byl požární útok. Ještě před tím však byl nucen náš velitel dojet pro drez, který jsme doma zapomněli. Neboť všichni mají mít stejný úbor, jak řekli rozhodčí. Sice jsme se trochu podivovali, proč tomu tak není u jiných družstev, ale budiž.
Čendův kotník se nezlepšil, a tak jej musel na proudu nahradit Honza. Útok jsme běželi na jistotu, neboť se běží na 3B. Docela nám to všem sedlo, jen chudák Honza se nějak nemohl přesně trefit do plnícího terče. I tak smekáme, jak to dobře zvládnul. Čas, kterého jsme dosáhli sice neodpovídal našim představám, ale na víc jsme asi neměli.
Poslední disciplínou byla štafeta. Oproti loňsku chyběla štafeta „kryplů“. Letos jsme se spojili dohromady a ve složení Marťan (okno), Ála (bariéra), Dejvy (kladina + hadice) a Líba hasičák jsme zaběhli solidní čas.
Loňský výkon se nám zopakovat nepodařilo, avšak i tak jsme dosáhli hezkého čtvrtého místa. Příští rok se doufám polepšíme.