Úvodní strana Soutěže 2007 Okresní soutěž Okrouhlo

Okresní soutěž Okrouhlo

Email Tisk

Po roční pauze, kdy se okresní soutěž nekonala z důvodu úpravy termínu, jsme vyrazili do Okrouhla.

Jak to tak vždy bývá, okresní soutěž se koná od ranních hodin. A ne jinak tomu bylo v Okrouhlu. Počasí nám přálo, hřiště bylo velmi pěkně připravené, a tak jsme mohli jít na věc.
Nejprve jsme se zúčastnili disciplíny v běhu mužů na 100 m překážek. Po menších problémech se startovním pořadím, vyběhl jako první z nás na trať Čenda. Nebýt menšího zaváhání s proudnicí, mohl mít velmi dobrý čas. Další v pořadí byl Dejvy, který zaběhl čas 24 sekund a nějaké ty desetinky. Jeho čas nám dával další jistotu, neboť v běhu na 100 metrů se sčítají čtyři nejlepší časy. Kladina - to je noční můra Líbi. Už když ji zkoušel, měl menší nehodu, a tak šel na start s respektem. Přesto ji přeběhl mazácky a přidal další dobrý čas. Jako další z týmu vyběhl na trať Luky Ouřada, a ani on nás nezklamal a předvel pěkný výkon. Po Lukášovi běžel Ála a tak všichni tipovali, kam doběhne letos, neboť při štafetách jednotlivců nemá zrovna štestí. Zvládl to až do cíle, i když zaváhal na proudnici. Luky vyběhl na trať se vší vervou, ale před bariérou mu spadla proudnice a nakonec se mu 100 m moc nevydařilo. Posledním z nás byl Pavel Šafra, který narozdíl od nás štafetu neběhal 10 let! Bariéru přeskočil perfektně, škoda jen, že se zasekl na trojáku. První disciplínu jsme tak měli za sebou a na to, že jsme ji dlouho netrénovali byl celkový výkon velmi podařený.
Další disciplínou byl požární útok, který jsme chtěli konečně vyhrát a získat tak pohár za nejrychlejší útok. Celkem jsme si věřili a útok jsme rozběhli dobře. Čas 26:86 nám však nakonec nestačil. Dolní Jirčany předvedli čas o více jak vteřinu lepší a soutěžní útok vyhráli. Nakonec nás ještě trumfli kluci ze Sloupu. O vítězi okresního kola však nebylo po štafetách jednotlivců pochyb. Kluci z Dolních Jirčan byli velmi dobře připravení a v poslední disciplíně, štafety mužů, již jen potvrdili s velkou převahou své vítězství. My jsme měli štafetová mužstva dvě. První "elitní" a druhou štafetu "kryplů". Na první překážce všichni koukali, neboť Luky proskočil okno jako zkušený gymnasta. Celkově jsme štafetu zaběhli pod sedmdesát vteřin. Druhá štafeta taky předvedla pěkný výkon a slovo "štafeta kryplů" rozhodně není na místě. Celkově jsme tedy na okrese obsadili velice pěkné třetí místo. Nutno ještě podotknout, že ceny, které družstva obdržela, byly hodnotné, a tak jsme si mimo poháru odváželi ještě dvě zbrusunové proudnice.

Sestava: Líba, Mára, Dejvy, Čenda, Ála, Luky Ouřada, Luky Rys, Pavel