Úvodní strana Soutěže 2007 Memoriál Jaroslava Juna v Jinočanech

Memoriál Jaroslava Juna v Jinočanech

Email Tisk

Po roce jsme vyjeli na soutěž do Jinočan o putovní pohár Jaroslava Jůna. Specialitou této soutěže je, že proudaři překonávají překážku v podobě okna. Vzhledem k malému počtu soutěžících, má každé družstvo dva pokusy a může svou chybu při prvním útoku napravit nebo naopak ukázat to, co se dalo ještě pokazit.

Počasí nám tentokrát moc nepřálo. Před začátkem soutěže zapršelo, ale potom opět vykouklo sluníčko. Jako první se na start postavili muži z Drahelčic. Bohužel košaři vyklouzl koš a zdržení je dostalo na čas 36,21. Družstvo Ořecha předvedlo co je v pravidlech zakázáno. Když levý proudař nedoběhl a nemohl dostříknout na terč tak mu pravý proudař ukončil jeho trápení a sestříkl plechovku ukrytou za terčem. Ukončil tím tak jejich pokus jako neplatný a mohli se začít připravovat na svoji druhou šanci. Na start jsme šli třetí, bohužel právě, když měla začít naše příprava začalo pršet a kdo se nestihl schovat byl během chvilky úplně mokrý. Naštěstí rozhodčí nechtěli také zmoknout a naše příprava začala až po vydatném lijáku, který netrval dlouho. Start se nám povedl a jediný zádrhel nebo spíše uzel byl na levém proudu C, ale voda si našla cestu a stopky se zastavili na čase 26,75s. Po nás nastoupili místní borci a předvedli, že doma je doma. Podali velmi dobrý výkon s časem 29,00 s. Jako další nastoupily ženy z Drahelčic a opět dokázali, že si mužské týmy musejí dávat velký pozor, aby nezůstávali zahanbeni svými výkony a čas 32,41 tomu odpovídal. Po ještě nedokončeném prvním kole byli ženy Drahelčic na třetím místě. Poslední, kdo ze šestice soutěžících nastoupil, byli Nučice. Časem 35,79 s. po prvním kole byli čtvrtí. V druhém kole muži Drahelčic ukázali, že dnes se jim opravdu nedaří a čas 52,88 je definitivně odsoudil až za družstvo žen. Ořech předvedl ,že opravdu umí 27,84 s. Náš druhý útok jsme tak trochu zariskovali a předvedli jsme ho s PS8. Všechny jsme tak překvapili, protože taková rarita se moc nevidí. Nikdy jsme s PS8 netrénovali, což byl problém pouze pro strojníka a košaře, který je zvyklý dělat koš shora a strojník nevěděl zda to motor zvládne. Naštěstí motor nás nezklamal. Jenom strojník byl překvapen, když musel točit kohouty na místo pákových. Košař také nezvládl nasadit koš napoprvé, ale i tak jsme dosáhli čas 38,68. Jinočany nezvládli druhý pokus a ženy Drahelčic si pohoršili přibližně o 6,5 s. Nučice tentokrát předvedli perfektní výkon a časem 28,78 si zajistili třetí místo a uzavřeli tak druhé kolo.

Sestava: Mára (stroj), Líba (koš), Marťas (savce), Luky Ouřada (béčka), Dejvy (troják), Honza Kadlec (levý proud), Luky Rys (pravý proud)