Úvodní strana Činnost Činnost 2017 Činnost v měsíci září

Činnost v měsíci září

Email Tisk

Měli jsme měsíční praktické cvičení. Během několika cvičných zásahů jsme si zopakovali různé způsoby zdolávání požárů. zúčastnili oslav 115. výročí hasičů v Jinočanech. Bylo to příjemné odpoledne za doprovodu povedeného počasí. K vidění bylo několik ukázek, mezi které patřilo i hašení automobilu.

2. 9.2017 -  jsme měli měsíční praktické cvičení. Během několika cvičných zásahů jsme si zopakovali různé způsoby zdolávání požárů. Procvičili jsme si zásah na požár dopravního prostředku, travního porostu a také zopakovali hašení v uzavřených prostorách, kde jsme též použili termokameru, aby její obsluha byla pro nás rutinní. Také jsme si zopakovali umístění materiálu v CAS a obsluhu agregátů.

2.9.cviceni1 2.9.cviceni2

2.9.cviceni3 2.9.cviceni4

2.9.cviceni5 2.9.cviceni6

2.9.cviceni7 2.9.cviceni8

9. 9.2017 - jsme se zúčastnili oslav 115. výročí hasičů v Jinočanech. Bylo to příjemné odpoledne za doprovodu povedeného počasí. K vidění bylo několik ukázek, mezi které patřilo i hašení automobilu, při kterém jsme si mohli vyzkoušet naši termokameru v reálném prostředí. Na výlet do Jinočan jsme jeli dopravním automobilem Peugeot Boxer.

9.9.jinočany1 9.9.jinočany2

15. 9.2017 -  jsme odpoledne na Brandejsce připravili trať na sobotní běžecký závod Během Třebotovem.

16. 9.2017 -  jsme jakožto spoluorganizátoři začali od ranních hodin řešit zdárný průběh 4. ročníku běžeckého závodu Během Třebotovem. Dětské kategorie začaly startovat od 12 hod. Celkem bylo 7 dětských kategorií podle věku a ještě byly rozděleny na kluky a holky. Hlavní běžecký závod byl odstartován ve 13:45 hod. Kategorie muži 5 nebo 10 km a ženy 5 nebo 10 km. Za naše hasiče se vydalo na trať 5 členů. Všichni do cíle zdárně doběhli. Již druhým rokem tento běžecký závod pomáhá centru Paraple, kterému díky startovnému a sponzorům byla letos předána částka 25.325,- Kč. Tak ať je příští rok na startu ještě více běžců !!! http://www.behemtrebotovem.cz

16.9.beh1 16.9.beh2

16.9.beh3 16.9.beh6

18. 9.2017 - jsme popřáli našemu dlouholetému členovi Jaroslavu Kodýmovi k jeho krásné sedmdesátce.

23. 9.2017 -  jsme vyrazili do Letů u Řevnic na praktickou část odborné přípravy v rámci prodloužení platnosti strojníků a velitelů. Na programu byla praktická ukázka plnění CAS čerpadly PS12, plovoucí a kalové. Jako plnicí CAS byl použit náš trambus (čehož jsme záhy dost litovali). Dále jsme měli praktickou ukázku hašení D hadicovým vedením. Tato ukázka byla pro nás největším přínosem, protože jsme v praxi viděli hašení D hadicí. V daných případech není vůbec špatné. Poslední část byla teoretická v podobě vyplnění zprávy o zásahu. Díky tomuto školení máme na dalších 5 let prodloužené osvědčení na všechny naše velitele.