Úvodní strana Činnost Činnost 2016 Činnost v měsíci září

Činnost v měsíci září

Email Tisk
Cinnost.gif V září proběhla oslava 130 let od založení hasiců Třebotov.

 

3.9.2015 - v rámci měsíčního cvičení jednotky jsme se zaměřili na přípravu ukázek zásahů, které proběhnou při našem 130 výročí. Také jsme prověřili agregáty na CAS.

3.9.2015 - od 14 hodin začaly oslavy 130 let hasičů v Radotíně. Tam jsme vyjeli s CAS.

10.9.2015 - Tento den byl pro nás dost náročný. Od rána jsme začali připravovat naše oslavy 130 let od založení hasičů Třebotov. Dopoledne též na Brandejsce proběhl 3. ročník běžeckého závodu Během Třebotovem. Kdo měl volné ruce šel na trať pomoct s organizací. V 11 hodin odstartoval hlavní závod, kde se na startovní čáře objevilo z našeho sboru celkem 6 členů.

Všichni bez větší újmy doběhli a přežili. Po návratu jsme dolaďovali přípravy našich oslav. Slavnostní zahájení nastalo ve 14:15 hod., kdy jsme přivítali všechny sbory, jednotky , sdružení a v neposlední řadě naší paní starostku, která nám k této události věnovala vyřezávanou sochu sv. Floriána, takže od teď nad námi bude držet ochrannou ruku. Slavnostně jsme nastartovali naši historickou stříkačku z roku 1934 od výrobce Mára. Po zahájení jsme hned začali s ukázkami. První se předvedli naši mladí hasiči, kteří hasili kloubový autobus Ikarus a ošetřovali přejetého medvěda a hlavu cestujícího Káji. Poté své dovednosti ukázali psovodi policie ČR a jejich čtyřnozí přátelé. Následovala ukázka lezců HZS Řevnice na plošině JSDH Řeporyje. Poté diváci mohli zhlédnout vyproštění osoby při dopravní nehodě, které provedl HZS Řevnice s asistencí záchranné služby ASČR. Také jsme ukázali funkčnost airbagů v autě. Městskou policii jsme využili na ukázku její techniky při soutěži ,,Třebotretra“, kdy každého běžce změřili ručním radarem a tři nejrychlejší jsme obdarovali dárkem, ostatní běžci dostali malou drobnost v podobě balónku. Na řadu přišla naše jednotka, která ukázala, jak to chodí před samotným výjezdem a během výjezdu na hořící automobil. Požářiště auta nám řádně očuchal pes za doprovodu svého psovoda a tím ukázal postupy vyšetřování vzniku požáru (Policie ČR). Následovala ukázka hašení hořlavých kapalin za pomoci pěny a ukázka, jak na hořící olej. Také bylo možno spatřit unikátní vysokotlaké hašení a řezání díky zařízení Cobra (HZS Praha). Své dovednosti předvedli v požárním útoku naši mladí hasiči a družstvo mužů. Na závěr ukázek jsme prakticky předvedli hašení hasicím přístrojem práškovým a sněhovým . Večerní program vypukl koncertem kapely Čistírna pokaždé jinak, která přijela z Teplic. Ve 20:30 hod. jsme společně spustili ohňový stroj, který rozzářil noční oblohu a tím se též ukončil hlavní program dne. Během celého odpoledne mohli přítomní navštívit naši výstavu, kde byly fotografie různých témat, historickou a současnou výstroj a výzbroj a naši techniku vč. agregátů. Také bylo možno si zblízka prohlédnout techniku, a to JSDH Radotína, JSDH Chotče, JSDH Solopisk, JSDH Rudné, JSDH Ořecha, JSDH Jinočan, JSDH Řeporyj, HZS Řevnice + Praha, záchranné služby ASČR, Policie ČR- kynologové, MěP Černošice. Dokonalé občerstvení zajistila restaurace U Růžičků a Václav Štíbr. Doufáme, že kdo na Brandejsku v sobotu 10. září přišel, tak se nenudil a strávil příjemné odpoledne za doprovodu nádherného počasí.

11.9.2015 - úklid po oslavách

16.9.2015 - oprava vývěvy na CAS

17.9.2015 - jsme se v Řevnicích na útvaru HZS zúčastnili podzimní části odborné přípravy strojníků, díky které máme prodloužené osvědčení na dalších 5 let. Naše jednotka má i nadále 6 strojníků s platným osvědčením

24.9.2015 - naši mladí hasiči se vydali na soutěž v požárním útoku do Hřebče. Útoky se jeli na 2 pokusy a na nástřikové terče, které hodně ovlivňují výsledné časy. První pokus se našim dětem zastavil na čase 38,95 s . Druhý se povedl o několik vteřin rychleji, ale díky dlouhé době nástřiků na terče byl pokus delší než první. Nakonec jsme se umístili na 5. místě ze 14 sborů. Děti jsou opět pašáci. Sestava: koš - Michal Jaroušek, savce - Filip Jaroušek, béčka - Jindra Kozák + Tomáš Ouřada, troják - Saša Kozák, L proud - Filip Arvaj, P proud - Karel Formánek.

30.9.2015 - schůze výboru

Další události:
I tento měsíc běháme a funíme na pátečních florbalech.
Mladí hasiči se po prázdninách zase začali scházet každý týden.

Fotogalerie