Úvodní strana Činnost Činnost 2011 Činnost v měsíci září

Činnost v měsíci září

Email Tisk
Cinnost.gif

V měsíci září se uskutečnilo cvičení jednotek v Letech. Také jsme provedli několi brigád a zasahovali u hořícího pole.

04.09.2011 - jsme si označili všechny hadice v autě nápisem Třebotov. Toto jsme zatím měli pouze u soutěžních hadic.

10.09.2011 - jsme před vraty oživili žluté čáry na asfaltu upozorňující na zákaz parkování.

11.09.2011 - kondiční jízdy strojníků.

12.09.2011 - oprava ruční brzdy. Po nedělních jízdách jsme zjistili, utrženou tyč na konci lanovodů. Bylo zapotřebí vyrobit novou z nerezu. Takže můžeme opět stát v kopci.

P1010587 P1010588
P1010589 P1010590

14.09.2011 zásah požár pole …

25.09.2011 - cvičení jednotek v Letech, které začalo od 8 hod. Cvičení probíhalo ve stejném duchu jako minule. Po teoretické přípravě jednotky vyjely v 9 hod. na stanoviště, kde provedly praktické zásahy. Naše první stanoviště bylo oblékání potmě, což jsme nakonec nemuseli absolvovat, a za což jsme rádi, protože víme, jak by to dopadlo. Boty bychom měli na rukách a přilby na kolenou. Druhá zastávka bylo pořadové cvičení. No, krásně jsme se otáčeli. Třetí stanoviště byla simulace dopravní nehody, kde jsme provedli vyproštění osoby z OA, protipožární opatření, zabezpečení auta proti posunu a odchyt vytékajících provozních kapalin.

Po zjištění, že se jedná o auto starosty OSH Zděnka Mlejnského, jsme chtěli vytrhnout zadní dveře, což nám bylo zaraženo J. Dále následovalo čerpací stanoviště u řeky, kde bylo za úkol spojit přívodní vedení  2ks savic, nasát a dostat vodu do přistavené CAS 25 JSDH Lety za pomoci dopravního vedení B. Následovala jízda zručnosti, kam byl vyslán Mára. Profesionální řidič autobusu. Pravda je, že v cíli byl nejrychlejší, ale za cenu přetržené pásky a poraženého kuželu. I pokřik: “Bacha, máš tam bábu!„ nepomohlo k přejetí již zmíněného kuželu. Další stanoviště bylo na Mořince, a to nebezpečné látky. Oživili jsme si, co dělat v situacích, kde jsou nebezpečné látky. Následovalo poslední stanoviště, kde jsme měli natáhnout  jedno dopravní vedení B a následně 1 C proud do 1NP v budově a 1 C proud do přízemí. Na závěr dne jsme ještě napsali zprávu o zásahu.

Tento typ praktického cvičení je vždy přínos pro členy v jednotce a vždy je co vylepšovat. Tohoto cvičení se od nás zúčastnili pouze strojníci, kterým se toto cvičení počítá do strojnických zkoušek. Na závěr byly napsány strojnické testy . Všichni prošli a nyní máme zase na 5 let 6 strojníků s osvědčením.

Fotogalerie

27.09.2011 - jsme po roce vyjeli na STK a emise. Obojím jsme prošli a tak máme zase na rok klid.

27.09.2011 - schůze výboru.

další události:

florbal máme nadále i tento měsíc

 


Činnost aktuálně

Probíhají pravidelná měsíční cvičení jednotky SDH.

Výroční zprávy