Úvodní strana Činnost Činnost 2017 Činnost v měsíci dubnu

Činnost v měsíci dubnu

Email Tisk

Zúčastnili jsme se dětské soutěže v Hřebči – železný soptík. Jedná se o dětskou verzi železného hasiče. Také proběhlo pravidelné cvičení jednotky a již tradične sběr železného šrotu.

 

1.4.2017 - pravidelné cvičení jednotky. Opět jsme měli několik cvičných zásahů na procvičení útočných proudů venku a vstup do zakouřeného prostoru. Také jsme si zopakovali obsluhu agregátů na CAS a nositelé DT si oživili jejich obsluhu.

1.4.cviceni1 1.4.cviceni2

1.4.cviceni3 1.4cviceni4

8.4.2017 -  dětská soutěž v Hřebči – železný soptík. Jedná se o dětskou verzi železného hasiče. Po odstartování se musí přenést koncovky 2 ks hadic C (starší 2 ks hadice B) do vyznačeného prostoru, kde se spojí hadice a hadicové vedení se roztáhne, pokračuje přenesení hasicího přístroje, u bucharu je třeba 10x uhodit do spodní a horní desky a na závěr se musí přenést 2 kanistry s vodou. Hodnotili se družstva a jednotlivci. Jako družstvo mladších jsme skončili na 4. místě ze 13. Náš nejlepší jednotlivec byl Filip Arvaj, který z cca 45 dětí skončil na 5. místě. Všechny naše děti doběhly a jsou jako vždy pašáci.

deti1 deti3

deti2 deti4

deti6

22.4.2017 - jsme měli školení nositelů dýchací techniky pod vedením HZS Řevnice . Nejprve jsme na stanici v Řevnicích probrali teorii a poté se vydali na Mníšek, kde jsme si vyzkoušeli praxi. V areálu kovohutí byl vybrán objekt, který byl velice dobře zakouřen. Do zakouřeného objektu šly součastně dvě skupiny po třech lidech. Jedna měla za úkol najít pohřešovanou osobu a druhá hledala místo požáru. V praxi jsme si vyzkoušeli, co již dlouho zkoušíme. Každé takového cvičení je velkým přínosem, takže klukům z HZS Řevnice za něj děkujeme.

dychaky1 dychaky2

dychaky3 dychaky4

dychaky6 dychyky5

29.4.2017 - jsme v Třebotově provedli každoroční sběr železného šrotu a elektroodpadu. I letos bylo co nakládat.

zelezo1 zelezo2

30.4.2017 -  od 10 hod. jsme na Brandejsce připravovali hranici na večerní pálení čarodějnic. Zároveň jsme v ulici Hlavní na žádost majitele nemovitosti provedli poražení břízy za pomoci lezecké techniky. V 19:30 hod. byla hranice zapálena.

cary1 cary2

cary3 

cary5

Další události:

Na florbale funíme i tento měsíc.
Mladí hasiči se scházejí i v dubnu každý pátek.