Úvodní strana Činnost Činnost v měsíci únoru

Činnost v měsíci únoru

Email Tisk

Po delších přípravách vypukl  17. Třebotovský masopust jako již tradičně ve 14 hod. u kostela sv. Martina. Na pódium zazpívaly děti ze ZŠ Třebotov pod vedením pí.  uč. Makovcové a za doprovodu p. Říhy.


1.2.2019 - proběhla schůze výboru (výjimečně posunuta)

2.2.2019 - cvičení jednotky, při kterém jsme si zopakovali jako vždy vše potřebné. Krom standardních zásahů jsme  navíc v místní tělocvičně  procvičili práci s nastavovacím  žebříkem a z horních oken jsme sundali zapadané míčky. Míčků bylo požehnaně.

2.2.cvičení 2.2.cvičení2

2.2.cvičení4

4 .2.2019 - zásah požár

16.2.2019 - po delších přípravách vypukl  17. Třebotovský masopust jako již tradičně ve 14 hod. u kostela sv. Martina. Na pódium zazpívaly děti ze ZŠ Třebotov pod vedením pí.  uč. Makovcové a za doprovodu p. Říhy. Během zpěvu si lidé mohli koupit lístky do masopustní tomboly a to u medvěda a u pána v županu. Kolem 14:30 hod se masopustní průvod vydal k rybníku, kde ukázaly svoje umění mažoretky třebotovské Berušky pod vedením paní uč.  Roll. U rybníka bylo připraveno druhé pódium, na kterém se vyhlašovala tombola. U rybníka bylo také připraveno občerstvení restaurace U Růžičků a Ota Šůra se svým známým řezníkem  a Jirkou Kalabisem  připravili tradiční výrobky z čuníka jako jsou jitrnice, jelita, tlačenka, ovar a prdelačka. Jelikož 16. února je v Třebotově vždy svátek prasat, tak i v tomto duchu se nesl celý masopust. Ceny v masopustní tombole byly spojené s prasaty. Lidé dostali jitrnice, jelita, tlačenku, maso i pivo, ale první 3 ceny byla živá prasata. Živá prasata nám předal sponzor Zdeněk Hrstka. Jedno prase vychoval speciálně na rožeň, druhé bylo hodně společenské a třetí bylo tak tlusté, že Zdeněk udělal na pódiu rovnou zabijačku a z tohoto čuníka padaly rovnou  jitrnice. Kolem 15 hod se průvod rozešel směrem na vršek. Kdo se nechtěl trmácet do kopce, mohl zůstat u rybníka, protože cíl letošního masopustu byl opět u rybníka. Na první zastávce u Ouřadů jsme slavnostně odhalili pamětní desku rodného domu Karla Zbott, další zastávka byla u Jaroušků, Tomků, Rollů, Chlaňů, Marešů, Lakatošů a Pavlišů. Na vršku jsme také prošli přes Jatka Vršek, kde  byl dav rozdělen dle uvážení  rozdělovací čety na porážku nebo na dokrmení ,popř. na chov. U transformátoru jsme pohřbili basu. Průvod ukončil svoji pouť  u rybníka, kde od 17 hod jsme zahráli pohádku o Prasomile. Poté na pódiu zahráli pánove z Big bendu mistra Bláhy. Kdo chtěl tak tančil, kdo chtěl tak stál nebo seděl, popíjel, klábosil a vykrmoval se pochutinami ze stánků. Počasí tento rok bylo hodně vydařené a doufáme, že napomohlo k příjemnému prožití  17. ročníku masopustu. Děkujeme všem, kdo se na organizaci podílel ať finančně, materiálně nebo svým časem.

16.2.masopust1 16.2.masopust2

16.2.masopust3 16.2.masopust4

16.2.masopust5 16.2.masopust6

16.2.masopust7 16.2.masopust10

16.2.masopust11 16.2.masopust12

21.2.2019 - jsme do výbavy jednotky pořídili tažné kurty různé nosnosti. Takže nyní nemusíme používat nepoddajné ocelové lano.

 

22.2.2019 - schůze výboru

Další události:
Na florbale funíme stále i tento měsíc
Mladí hasiči se stále scházejí každý pátek

 


Činnost aktuálně

Probíhají pravidelná měsíční cvičení jednotky SDH.

Výroční zprávy