Úvodní strana Činnost Činnost v měsíci únoru

Činnost v měsíci únoru

Email Tisk

po delších přípravách začal od 14 hodin u kostela sv. Martina 16. třebotovský masopust. U kostela jsme přivítali starostku, děti ze ZŠ zazpívaly a poté začal náš program.

1. 2. 2018 - technický zásah

3. 2. 2018 - proběhlo pravidelné praktické cvičení jednotky. Při několika cvičných zásahů jsme si zopakovali rozvinutí dopravního vedení a útočných proudů. Nositelé dýchací techniky si osvěžili její používání. Zkrátka jako vždy jsme si zopakovali vše potřebné co potřebujeme u zásahů.

SAM 0915 SAM 0916

SAM 0919 SAM 0921

SAM 0922 SAM 0923

SAM 0925 SAM 0927

SAM 0928

 

10. 2. 2018 - po delších přípravách začal od 14 hodin u kostela sv. Martina 16. třebotovský masopust. U kostela jsme přivítali starostku, děti ze ZŠ zazpívaly a poté začal náš program. Pro bezproblémový průběh průvodu musel mít každý účastník masopustní prověrku. Z Pražského hradu jsme si vypůjčili zařízení na její získání. Tam se jim stejně válel v rohu ve Valdštejnském paláci. Pro určení zda člověk prošel nebo ne posloužil vzorek DNA. Na medvědovi jsme si vyzkoušeli, jak to funguje a stačilo pouhých 6 litrů krve a medvěd prošel. Přítomné děti poukázaly na to, že 6 litrů je moc. Tak jsme na podium pozvali kouzelníka Pepíka Kaprfílda, který nám od několika lidí přičaroval vzorek DNA v podobě spodního prádla. Tento systém byl ale časově náročný a tak jsme rozhodli, že masopustní prověrky budou u lípy. Kolem 15 hod se průvod vydal po Třebotově. První zastávka byla na tvrzi, kde nás pohostili noví majitelé. Poté jsme přišli k hasičárně, kde jsme společně zprovoznili obecní hodiny, ve kterých byla kukačka, která po našem zakukání vykoukla a začala rozhazovat jitrnice. Poté jsme vzbudili starého moudrého hasiče, který nás pohostil. Následovalo několik zastávek a konečně jsme se dostali k lípě, kde každý účastník musel projít turniketem pro získání masopustní prověrky. Během průvodu si též zarybařili i medvědi. U ,, louže‘‘ jsme pohřbili basu. V restauraci U Růžičků jsme od 17 hod zahráli dětem pohádku o neposlušných kozičkách a zdánlivě zlém vlkovi. Následovala dětská tancovačka a od 20 hod tancovačka pro dospělé. Počasí vyšlo, jíst a pít bylo co, lidí přišlo také dost a tak se těšíme na 17. ročník.

11. 2. 2018 - úklid po masopustu od 14 hod

17. 2. 2018 - Zásah - požár kontejneru

23. 2.2018 -  schůze výboru

Další události:

Na pátečních florbalech jsme běhali i v únoru.

Mladí hasiči se též pravidelně scházeli každý týden.

 


Činnost aktuálně

Probíhají pravidelná měsíční cvičení jednotky SDH.

Výroční zprávy